بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک توسعه تعاون

دریافت شماره شبا بانک توسعه تعاون

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون یکی از زیر مجموعه های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است. ساده ترین روش برای دریافت شماره شبا توسعه تعاون، استفاده از مبدل سایت undefined است که با روش های گوناگونی می تواند شماره شبا این بانک را برای شما استعلام بگیرد.

البته روش‌های دیگری مانند مراجعه به شعب بانک توسعه تعاون نیز برای بدست آوردن شماره شبا وجود دارد که جزو روش های پر هزینه و وقت گیر هستند. امکان دریافت شماره شبا بانک توسعه تعاون از طریق موبایل بانک نیز وجود دارد که شما باید برای این کار، به صفحه ای که سایت بانک توسعه تعاون معرفی کرده مراجعه نمایید.

البته در این سایت ‌ها نیز باید شماره حساب خود را وارد کنید تا به شماره شبا دسترسی پیدا کنید. شماره شبا بانک توسعه تعاون دارای کد این بانک است که با ۰۲۲ شروع می شود. شماره شبا برای انتقال پول از بانکی به بانک دیگر به کار می رود و می توان با استفاده از سرویس های پایا و ساتنا این کار را انجام داد. می توان از طریق سرویس های بانک یا موبایل بانک و همچنین اینترنت بانک در بانک توسعه تعاون و سایر بانک های دیگر، بدون مراجعه حضوری به شعب بانک، مبالغ بالایی را به حساب دیگران واریز کرد.

نحوه دریافت شماره شبا بانک توسعه تعاون

به دست آوردن و محاسبه شماره شبا هر یک از حساب هایی که در بانک توسعه تعاون مربوط به شما است تنها با وارد کردن شماره این حساب ها در سایت undefined، امکان پذیر است. در سایت undefined می توانید بسیار ساده از روش‌ های کارآمد و سریع و امن استفاده کنید تا به شماره پرکاربرد شبا دسترسی پیدا کنید.

بسیار پیش می‌آید که برای انتقال وجه به شماره شبا نیاز پیدا کنید، اگرچه بیشتر افراد از روش کارت به کارت استفاده می‌کنند، اما چون این روش محدودیت دارد، گاهی نیاز است که مبالغ سنگین با شماره شبا جابجا شود.

در این مواقع است که می‌توانید همان شماره کارت به شبا تبدیل کنید و به راحتی برای انتقال وجه و تراکنش‌های بین بانکی از آن استفاده کنید. در حال حاضر البته امکان تبدیل شماره کارت بانک توسعه تعاون به شبا این بانک وجود ندارد، اما undefined برای این مشکل هم چاره ای پیدا کرده است.

به این صورت که شما می توانید به سایت undefined مراجعه نمایید و در ابتدا شماره کارت را به شماره حساب تبدیل کنید. پس از به دست آوردن شماره حساب، به راحتی از طریق منوهای تبدیل این سایت، به شماره شبا دسترسی پیدا کنید. هزینه انجام هر تراکنش نیز در این سایت مبلغی بسیار ناچیز حدود ۱۲۵۰ تومان است که باید به صورت اینترنتی از طریق درگاه بانکی سایت undefined پرداخت نمایید.

کارایی شماره شبا بانک توسعه تعاون

شماره شبا چه مربوط به بانک توسعه تعاون باشد، چه از بانک های دیگر باشد، کاربردهای متعددی دارد.

از انتقال وجه بین بانکی گرفته تا ثبت در سامانه سهام عدالت، همه و همه نشان می‌دهند که این شماره استاندارد و بین المللی جزو اصلی‌ترین اطلاعات حساب بانکی است که همیشه باید آن را در اختیار داشته باشید. undefined نیز این امکان را فراهم آورده تا شما با استفاده از شماره حساب یا شماره کارت خودتان شناسه شبا تمام حساب های بانکی را به دست بیاورید.

حتی می توانید این شماره ها را یک جا محاسبه کنید و در یک جای امن برای روز مبادا نگه داری کنید تا هر موقع که به شماره شبا حساب های خودتان نیاز داشتید از آن استفاده کنید و به آن دسترسی پیدا کنید.

در سایت undefined می توانید با عضویت و ساختن یک پنل کاربری هر زمان که نیاز داشته باشید با شماره رمز خود وارد این سایت شوید و از خدمات مورد نیاز استفاده کنید؛ اما اگر بخواهید به صورت مقطعی هم از خدمات این سایت استفاده کنید، هیچ مشکلی نیست و هر بار که بخواهید پس از دسترسی به اینترنت از طریق گوشی همراه خود می توانید به راحتی وارد سایت undefined شوید. از کاربردهای اصلی شماره شبا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • انجام تراکنش های بین بانکی
 • انتقال وجه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان
 • استفاده برای دریافت سود سهام عدالت
 • استفاده از شبا برای دریافت دستگاه پوز

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

در ابتدای امر که صحبت از تعریف و تبیین شماره شبا شد، این شناسه به عنوان یک کد استاندارد و بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی شده. به همین خاطر استفاده از آن در مجامع بین‌المللی وجود دارد و هم می توان برای انتقال وجه بین بانکی در داخل کشور از آن استفاده کرد. اگر چه محدودیت هایی هستند که باعث می شوند نتوانید از پتانسیل ‌های ویژه این شماره در مجامع بین‌المللی استفاده کنید؛ اما همچنان کاربردهای آن روز به روز در حال افزایش است.

مزایای زیادی که شماره شبا دارد از جمله کاهش خطا هنگام انتقال وجه، عدم نیاز به سایر اطلاعات حساب و همچنین بالا بردن سقف انتقال وجه، باعث محبوبیت آن شده است. به خاطر این که در بانک های بین المللی امکان استفاده از آن وجود ندارد، تنها افراد خاصی با شرایط خاص می توانند از شماره شبا استفاده کنند. البته اگر انتقال وجه به حساب بانکی در کشور هایی باشد که روابط عادی با ایران دارند، این مشکل وجود نخواهد داشت.

در داخل کشور ما نیز محدودیت هایی که شامل انتقال وجه با شماره شبا می شود تنها مربوط به سقف انتقال وجه است. این هم بستگی به این دارد که شما از چه سامانه ای برای انتقال وجه استفاده می کنید. اگر از سامانه پایا استفاده کنید که روزانه می توانید به صورت اینترنتی ۶۰ میلیون تومان به حساب فرد دیگری واریز کنید؛ اما اگر بخواهید از سامانه ساتنا استفاده کنید به صورت اینترنتی امکان انتقال ۲۰۰ میلیون تومان را دارید.

تاریخچه بانک

بانک توسعه تعاون زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است و جزو بانک های دولتی ایران محسوب می شود. بانک توسعه تعاون در واقع از ۱۳۶۹ با نام صندوق تعاون کشور فعالیت می کرد. در سال ۱۳۸۸ به موجب قانون اساسی به نام بانک توسعه تعاون تغییر نام داد. سرمایه اولیه این بانک ۵۰۰ میلیارد تومان بود. این بانک شعب بی‌شماری در سراسر شهرهای کوچک و شعب بسیار کمی در شهرهای بزرگ کشور دارد. از جمله رویکردهای اصلی بانک توسعه تعاون می توان به اشتغال زایی، تمرکز تسهیلات‌دهی به تعاونی ها و تقویت آن ها اشاره کرد.

متأسفانه بانک توسعه تعاون نیز به خاطر تحریم های اقتصادی آمریکا جزو بانک های تحریمی ایران محسوب می شود؛ اما این بانک همچنان در راستای برآوردن نیازهای مشتریان خود، خدمات الکترونیکی ویژه‌ای مانند استفاده از شماره شبا را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

قواعد کلی شماره شبا بانک توسعه تعاون

بر اساس قواعد کلی ساخت شماره شبا، اجزاء آن معادل ۲۶ کاراکتر هستند که از سمت چپ به صورت ثابت دارای سه بخش اصلی هستند.

 • بخش اول

شامل کد کشور می‌شود که دو کاراکتر است و برای شماره شبای بانک های ایرانی دو حرف IR تعیین شده است.

 • بخش دوم

شامل ارقام کنترلی هستند که آن ها هم دو کاراکتر هستند.

 • بخش سوم

شماره حساب پایه هر فرد است که ۲۲ کاراکتر دارد.

البته به دلیل اینکه تعداد شماره حساب در بانک های ایرانی متفاوت است، نمی توان فرمول خاصی برای همه بانک ها استفاده کرد؛ بنابراین اگر برای رسیدن به این ۲۲ کاراکتر اعداد کم باشند، می توان به جای آن ها صفر اضافه کرد تا کاراکترهای شماره شبا تکمیل شود. شماره شبا در سیستم‌های رایانه‌ای بدون فاصله و به صورت یکپارچه نمایش داده می شود؛ بنابراین هنگام وارد کردن شماره شبا نیز نباید هیچ گونه فاصله‌ای بین اعداد و کاراکترهای آن قرار بگیرد.

تبدیل شماره مشتری به شماره حساب بانک توسعه تعاون

تمام مشتریان بانک های ایرانی هنگام افتتاح حساب در یک شماره دریافت می کنند که به عنوان شماره مشتری یا شماره حساب شناخته می شود. کاربرد شماره حساب برای انتقال وجه به صورت بین بانکی است. مشتریان بانک های ایرانی اگر بخواهند مبلغی را از حساب خود در یک بانک به حساب شخص دیگری در یک بانک دیگر انتقال دهند باید شماره حساب، نام بانک، کد شعبه و ... را داشته باشند.

اما در صورتی که به شماره حساب دسترسی نداشته باشند یک راه ساده وجود دارد تا بتوانند شماره حساب خود را استعلام بگیرند. برای انجام این کار کافی است از خدمات سایت های معتبر اینترنتی مانند سایت undefined استفاده کنند و سایر اطلاعات حساب خود مانند شماره کارت را به شماره حساب تبدیل نمایند.

دریافت شماره حساب از طریق شماره کارت توسعه تعاون

دریافت شماره حساب از طریق شماره کارت توسعه تعاون یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید به صورت اینترنتی انجام دهید. اگر به شماره کارت خودتان نیاز دارید اما به آن دسترسی ندارید کافی است یک گوشی موبایل داشته باشید و به اینترنت دسترسی داشته باشید.

به راحتی می توانید از طریق مرورگر تلفن همراه خود وارد سایت undefined شوید و مراحلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را یک به یک انجام دهید.

نکته: اگر می خواهید همیشه از خدمات این سایت استفاده کنید، می توانید در سایت عضو شوید.

به این صورت با پرداخت مبلغی بسیار اندک و حدود ۱۲۵۰ تومان در کمتر از یک دقیقه شماره کارت خود را دریافت کرده اید.

 • سایت undefined را پیدا کنید و وارد آن شوید.
 • برای تبدیل کردن شماره حساب به شماره کارت بانک توسعه تعاون، باید روی گزینه تبدیل حساب به کارت کلیک کنید.
 • حالا یک صفحه برای شما باز می‌شود که باید در آن شماره حساب خود را به صورت دقیق وارد کنید.
 • در ادامه پس از مشاهده اطلاعات حساب و تایید صحت آن ها می توانید هزینه انجام تراکنش را پرداخت کنید.
 • گزینه دریافت شماره کارت را انتخاب کنید.

تبدیل شماره شبا به شماره حساب بانک توسعه تعاون

شماره شبا یکی از اصلی ترین کد های بانکی است که امروزه برای انتقال وجه از آن استفاده می شود. افرادی که از شماره شبا برای انتقال وجه استفاده می کنند، دیگر نیازی به سایر اطلاعات مانند شماره حساب کد شعبه و ... ندارند.

اما این کد مشخص نمی‌کند که حسابی که قصد دارید برای آن پول واریز کنید متعلق به چه بانکی است! اگر می خواهید بدانید که قصد واریز وجه به حساب چه بانکی را دارید، می توانید شماره شبا را به شماره حساب تبدیل کنید تا از این طریق متوجه شوید شماره حساب متعلق به چه بانکی است.

مزایای استعلام شماره شبا به صورت اینترنتی

قبل از اینکه خدمات الکترونیکی مربوط به تبدیل شماره کارت به شبا یا تبدیل شماره حساب به شبا وجود داشته باشد، مشتریان بانک های ایرانی ناچار بودند برای به دست آوردن شماره شبا حتماً به صورت حضوری به بانک مراجعه کنند.

همان طور که می دانید این کار نیازمند صرف وقت و هزینه بسیاری است. به همین خاطر اغلب افراد به دنبال یک روش ساده تر بودند تا بتوانند بدون مراجعه حضوری، شماره اشتباه را استعلام بگیرند.

برای اینکه نیازی نباشد به عابر بانک های توسعه تعاون مراجعه کنند و شماره شبا را به دست بیاورند روش اینترنتی بوجود آمد.

در حال حاضر با استفاده از خدمات اینترنتی هم در وقت و هزینه مشتری بانک های ایرانی صرفه جویی می شود و هم در هر زمانی می توانند این کار را انجام دهند.

تصور کنید در ساعاتی که شعب بانک تعطیل است، چگونه می توان اطلاعات حساب را به دست آورد. این کار به صورت اینترنتی در هر ساعت از شبانه روز انجام می شود و فرصت زیادی از مشتریان گرفته نمی شود.

سوالات متداول :

آیا امکان تبدیل شماره کارت به شبا توسعه تعاون وجود دارد؟

بله در سایت undefined در هر ساعت از شبانه روز می توانید این عملیات را انجام دهید.

شماره شبا دارای چند بخش است؟

شماره شبا همه بانک های ایرانی شامل سه بخش کد کشور، ارقام کنترلی و شماره حساب می شود.