بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک تجارت

دریافت شماره شبا بانک تجارت

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک تجارت

بانک تجارت برخلاف بعضی بانک های دیگر، روند محاسبه شماره شبا از طریق شماره حساب یا دریافت شماره شبا از روی شماره کارت بانک تجارت را آسان نموده است. گذشته از روش دریافت شماره شبا تجارت از حساب که مبنای اصلی دریافت این شماره در سایت undefined است، شما می توانید از شماره کارت تجارت هم استفاده کنید. در بسیاری از موارد مشتریان بانک تجارت می توانند از داخل سایت خود بانک، اقدام به دریافت شماره شبا نمایند.

اما به دلیل اینکه روند استعلام شماره شبا از سایت خود بانک کمی پیچیده و زمانبر است، بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از روش های ساده تر و سریع تر در سایت undefined استفاده کنند. شما می توانید با عضویت در این سایت هر یک از شماره حساب های خودتان را به یک شناسه شبا فعال و صحیح تبدیل نمایید.

حالا که صحبت از اهمیت شماره حساب بانک تجارتشد، شاید بخواهید بدانید که شماره حساب بانک تجارت چند رقمی است. شماره حساب های این بانک 10 رقمی هستند که با کد ۰۱۸ در شناسه شبا، از سایر بانک های دیگر متمایز می شوند. هر یک از این شماره حساب ها فارغ از اینکه مربوط به حساب های جاری، پس انداز و قرض الحسنه باشند، قابلیت تبدیل شدن به شناسه ۲۴ رقمی شبا را دارند.

نحوه دریافت شماره شبا بانک تجارت

نحوه دریافت شماره شبا بانک تجارت در سایت undefined بسیار ساده است. با توجه به اهمیت شبا که باعث می شود نقل و انتقال و جابجایی پول خیلی ساده و آسان انجام شود، روش های متعددی برای دریافت آن وجود دارد. شیوه الکترونیکی از جمله محبوب ترین و ساده ترین روش ها ست که در سایت undefined انجام می شود.

خدماتی مانند انتقال وجه با سامانه پایا و ساتنا، کارمزد کمتری از روش های مرسوم دارند. به همین خاطر دارا بودن شماره شبا و یا استخراج آن از شماره حساب بانکی به صرفه تر از روش های دیگر مانند مراجعه حضوری به شعب بانک است.

کارایی شماره شبا بانک تجارت

شماره شبا متشکل از ۲۶ کاراکتر اصل بر اساس استاندارد IBAN تدوین شده است. تمام حساب های بانکی یک شناسه یونیک دارند که در کنار شماره حساب قرار می گیرد، برای تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بانکی داخلی و بین المللی از این شماره استفاده می شود. سامانه های پرداخت الکترونیکی مانند ساتنا و پایا نیز بر این پایه فعال هستند و این شماره دارای تمام اطلاعات یک حساب معمولی است. کد صحت ساختار یا همان کد کنترلی تعبیه شده در شناسه شبا، یکی از نکات مهمی است که باعث می‌شود امکان خطای متصدی بانک یا مشتری هنگام درج اطلاعات حساب واریز وجه کاهش پیدا کند. هر یک از طرف‌ های تجاری که از شماره شبا همراه بانک تجارت برای انتقال وجه استفاده می کنند، نیازی به در اختیار داشتن کد شعبه، نوع حساب و سایر اطلاعات دیگر نخواهند داشت؛ بنابراین می توان با شماره شبا به جای در اختیار گذاشتن سایر اطلاعات حساب امکان انتقال وجه را فراهم کرد و سرعت انتقال حواله های ارزی را بهبود بخشید.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

شماره شبا پایه سامانه های انتقال وجه همچون پایا و ساتنا است. به همین خاطر آشنایی با محدودیت های تعیین شده برای انتقال وجه با این سامانه ها برای شما ضروری است. سقف مجاز مبالغ قابل انتقال با سامانه های ساتنا و پایا به صورت اینترنتی و حضوری متفاوت است؛ اما همچنان با این دو سامانه می توانید در تهران و تمام شهرستان های کشور پرداخت های بین بانکی خودتان را به راحتی و با سرعت بالا انجام دهید. تنها محدودیتی که می توان برای استفاده از شماره شبا در داخل کشور در نظر گرفت، همان سقف انتقال وجه به صورت اینترنتی و حضوری است که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم.

اما محدودیت این شماره در بانک های خارج از کشور همچنان سبب بروز مشکلاتی می شود. چرا که این شماره اگرچه یک شناسه استاندارد بین المللی است، به خاطر تحریم های بانک های ایرانی، محدودیت هایی برای استفاده در همه کشورها دارد. مگر کشورهایی که روابط دوستانه و خوبی با ایران داشته باشند.

محدودیت انتقال وجه با سامانه ساتنا در روز به صورت اینترنتی ۲۰۰ میلیون تومان است؛ اما در سامانه پایا این مبلغ ۶۰ میلیون تومان است. البته با مراجعه به شعب بانک می توانید این مبالغ را افزایش دهید؛ یعنی اگر بخواهید با سامانه پایا و با استفاده از شناسه شبا حواله های ارزی را جابجا کنید، می توانید تا ۱۰۰ میلیون تومان این مبلغ را افزایش دهید؛ اما اگر از سامانه ساتنا و داخل شعبه بانک استفاده کنید، این مبلغ محدودیتی ندارد.

تاریخچه بانک

بانک تجارت یکی از مهم ترین بانک های ایرانی است که در سال ۱۳۵۸ پس از ادغام ۱۱ بانک تأسیس شد. بانک های ایران و انگلیس، بانک تجارتی ایران و هلند، بانک بین المللی ایران و ژاپن، ایران و خاورمیانه، بانک بازرگانی ایران، اعتبارات ایران، صنایع ایران، بانک ایرانشهر، بانک ایرانیان، شهریار و کار جمعاً با مبلغ ۳۹ میلیارد ریال در آذر ماه ۱۳۵۸ با یکدیگر ادغام شدند. این بانک در قالب یک شرکت سهامی خاص تحت مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران با نام بانک تجارت به ثبت رسید.

در سال ۱۳۶۰ نیز بانک ایران و روس به این مجموعه بانک ها ملحق شدند. بانک تجارت خدمات بی نظیری را در زمینه اینترنت بانک به مشتریان خود ارائه می کند. از جمله خدمات نوینی که توسط بانک تجارت به مشتریان خود ارائه می شود، امکان استفاده از شماره شبا برای انجام نقل و انتقالات مالی تا بالاترین سقف ممکن است.

شماره شبا بانک تجارت

شناسه شبا بانک تجارت یک سیستم استاندارد و یکپارچه است که برای انتقال پول از یک حساب به حساب های بانکی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این شماره استاندارد و بین المللی، به گونه ای طراحی شده تا احتمال بروز خطا هنگام نقل و انتقال های مالی را کاهش دهد.

شماره شبا از 26 رقم انگلیسی تشکیل شده که با دو حرف انگلیسی IR آغاز می شود. مجموعه 26 کاراکتری شماره شبا برای هر حسابی در بانک های مختلف متفاوت است؛ بنابراین هر حساب بانکی دارای یک شناسه شبای یکتا است که برای انتقال وجه تا سقف مورد نیاز در یک روز کاربرد دارد.

دریافت شماره شبا چه کاربردهایی دارد؟

اصلی ترین کاربرد شماره شبا، انتقال وجه به حساب دیگر، بدون مراجعه به شعب بانک است؛ یعنی اگر قصد داشته باشید بدون اینکه وارد شعب بانک شوید از حساب خودتان به حساب شخص دیگری پول واریز کنید، می توانید با استفاده از سامانه پایا و ساتنا تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان را واریز نمایید.

از دیگر کاربردهای شماره شبا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کاربرد شماره شبا برای درگاه اینترنتی
  • کاربرد شماره شبا برای دستگاه کارتخوان POS
  • شماره شبا برای نقل و انتقال بین المللی به خارج از کشور

چرا شماره شبا مهم است؟

با توجه به امکان انتقال وجه از طریق شماره شبا به حساب های بانکی، اهمیت شماره شبا مشخص می شود. با استفاده از شماره شبا نقل و انتقال پول بسیار ساده و سریع انجام می شود. در سال های اخیر به دلیل رواج نقل و انتقال های مالی به شیوه الکترونیکی، شماره شبا به میزان زیادی توانسته به مشتریان بانک ها کمک کند تا بتوانند پول بیشتری را در یک روز به صورت الکترونیکی انتقال دهند و دیگر نیازی به حضور در شعب بانکی نداشته باشند. اغلب حواله های الکترونیکی بر پایه شماره شبا فعال هستند و همین امر باعث شده تا سرعت و امنیت نقل و انتقال وجه افزایش پیدا کند.

دریافت شماره شبا بانک تجارت

دریافت شماره شبا بانک تجارت کار بسیار ساده‌ای است. با استفاده از روش‌های مختلفی امکان دریافت این شماره برای مشتریان بانک تجارت فراهم شده است. می توانید با وارد کردن شماره ۱۶ رقمی کارت یا شماره حساب بانکی خود که در پیامک های واریز و برداشت موجود است، به راحتی شماره شبا بانک تجارت خود را دریافت کنید و برای انجام مبادلات بین بانکی از آن استفاده کنید.

روش های دریافت شماره شبا بانک تجارت؟

برای دریافت شماره شبا بانک تجارت علاوه بر روش های حضوری مانند مراجعه به شعب بانک تجارت یا مراجعه به عابر بانک های تجارت، روش های دیگری نیز وجود دارد.

دریافت شماره شبا از طریق اینترنت بانک یا موبایل بانک یکی از خدماتی است که مشتریان این بانک می توانند از آن استفاده کنند. البته همانطور که می دانید سایت بانک به اندازه کافی پیچیده است و دریافت شماره شبا از طریق سایت بانک تجارت ممکن است برای همه کار آسانی نباشد.

ولی روش های جایگزین دیگری برای استعلام شماره شبا وجود دارند که عبارتند از:

تبدیل شماره حساب به شبا بانک تجارت

در صورتی که به شماره حساب خود دسترسی داشته باشید، به راحتی می توانید وارد وب سایت undefined شوید و پس از انتخاب گزینه حساب به شبا و وارد کردن شماره حساب بانکی خود، در عرض چند ثانیه شناسه شبا بانک تجارت را دریافت نمایید.

تبدیل شماره کارت به شبا بانک تجارت

تبدیل شماره کارت به شبا بانک تجارت یکی دیگر از روش های استعلام شماره شبا است. با استفاده از اپلیکیشن undefined و وارد کردن شماره ۱۶ رقمی کارت بانک تجارت، می‌توانید به سرعت شماره شبا بانکی خود را به دست بیاورید. هزینه استعلام شماره شبا با استفاده از این روش، مبلغی بسیار اندک است که باید قبل از استعلام شماره شبا به صورت اینترنتی پرداخت نمایید.

آموزش گام به گام گرفتن شماره شبا بانک تجارت

  • اولین مرحله از دریافت شماره شبا، ورود به وب سایت undefined است. (افرادی برای دریافت شماره شبا بانکی خود نیاز به استفاده از خدمات undefined دارند، می توانند در این وبسایت عضو شوند.)
  • پس از ورود به صفحه اصلی، با توجه به اینکه وب سایت undefined از تمام بانک ها پشتیبانی می کند یکی از بخش‌های حساب به شبا، کارت به حساب یا کارت به شبا را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعد شماره کارت یا شماره حساب خود را وارد کنید و برای دریافت شماره شبا روی دکمه دریافت شبا کلیک کنید.
  • در این مرحله باید هزینه استعلام را پرداخت نمایید.
  • در عرض چند ثانیه شماره مورد نظر برای شما استعلام گرفته می شود.

دریافت شماره حساب بانک تجارت

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دلایلی نیاز به داشتن شماره حساب بانکی داشته باشید اما زمان کافی برای مراجعه به بانک نداشته باشید.

بهترین راه در این زمان استفاده از سایت های معتبر است که بتوانید در کمترین زمان و با اطمینان خاطر اقدام به دریافت شماره حساب بانکی نمایید. یکی از بهترین سایت ها در این زمینه سایت undefined است که با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک و سابقه ای درخشان توانسته انواع خدمات را به ایرانیان ارائه نماید.

سوالات متداول :

چطور می‌توانم شماره شبا بانک تجارت را محاسبه کنم؟

مراجعه به شعب بانک و عابر بانک های تجارت، مراجعه به وب سایت undefined و محاسبه آنلاین شماره شبا بانک تجارت

آیا با شماره کارت می‌توان شماره شبا بانک تجارت را دریافت کرد؟

بله کافی است شماره ۱۶ رقمی کارت خود را در بخش کارت به شبا، اپلیکیشن undefined وارد کنید و شماره شبا خود را استعلام بگیرید.

مزایای استفاده از شماره شبا بانک تجارت چیست؟

انتقال وجه تا بالاترین سقف ممکن، انجام مبادلات بانکی بدون خطا در سریع ترین زمان ممکن

هزینه استعلام شماره شبا چقدر است؟

هزینه انجام هر تراکنش در وبسایت تبدیل ۲۴، ۱۲۵۰ تومان است.