بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک دی

دریافت شماره شبا بانک دی

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک دی

بیش از یک دهه است که در سامانه های پرداخت بین بانکی مانند پایا و ساتنا از شماره شبا استفاده می شود. اگرچه برای ساخت و محاسبه این کد ۲۴ رقمی، از خود شماره حساب هم استفاده می شود، در آخر اما هر یک از بانک ها نظام شماره‌گذاری مستقلی برای ساخت شبا دارند. هر بانک از یک شیوه منحصر به فرد و یکتا برای ساختن این شماره استفاده می کند. شناسه شبا در سامانه های اینترنتی و رایانه‌ای بدون فاصله و با فرمت یکپارچه نوشته می‌شود؛ اما این شماره در نامه ها یا فرم های بانکی از سمت چپ به راست به گونه ای نوشته می‌شود که بعد از هر چهار کاراکتر، یک فاصله قرار دارد.

در سایت undefined می توانید با وارد کردن شماره حساب یا کارت، یک شماره شبا فعال مربوط به بانک دی یا هر بانک دیگری را دریافت کنید. درگاهی که سایت undefined برای استعلام شبا بانک دی طراحی نموده، این امکان را فراهم می‌آورد تا علاوه بر شماره شبا خودتان، بتوانید شماره شبا افراد دیگر حتی غریبه هایی که فقط شماره کارت آن ها را دارید به دست بیاورید.

شاید تعجب کنید اما در سایت undefined به صورت کاملاً قانونی و با دریافت مجوز از بانک مرکزی، می توانید شماره کارت یا شماره حساب دیگران را به شبا تبدیل کنید و برای آن ها پول واریز کنید. از آنجا که شماره شبا بسیار امن است و نمی توان از آن سوء استفاده کرد، اکثر بانک های ایرانی این اجازه را به سایت undefined داده اند تا بتواند شماره شبا را به صورت آنلاین محاسبه کند و در اختیار کاربران سایت قرار دارد.

نحوه دریافت شماره شبا بانک دی

فرقی نمی کند که بخواهید شماره شبا خودتان را بگیرید یا شماره شبا فرد دیگری را لازم داشته باشید، در وب سایت undefined می توانید از روی شماره کارت و از روی شماره حساب، این کار را انجام دهید. در ادامه هر یک از این روش ها به صورت جداگانه می پردازیم. البته روش های غیر حضوری همیشه طرفداران خود را دارند. چرا که هم سریع و ساده انجام می‌شوند، هم هزینه زیادی ندارند؛ اما روش های حضوری برای بعضی افراد راحت تر هستند.

به عنوان مثال بیشتر افرادی که سن بالا هستند، ترجیح می دهند به بانک بروند و اطلاعات حساب را بگیرند. چراکه به این صورت خیالشان بابت دریافت شماره شبا صحیح راحت است. البته این افراد ناچار هستند وقت زیادی را در صف های طولانی بانک منتظر باشند یا مسافت زیادی طی کنند تا به عابر بانک دی برسند. چرا که دریافت شماره شبا بانک دی فقط از عابر بانک همین بانک امکان پذیر است و از دستگاه‌های خودپرداز دیگر، نمی توانید شماره شبا بانک دی را بگیرید.

کارایی شماره شبا بانک دی

  • شماره شبا بانک دی به این خاطر شهرت پیدا کرده و نزد مشتریان این بانک محبوبیت دارد که می توان با استفاده از آن نقل و انتقال های کلان مالی را انجام داد.
  • این شماره که برای هر حساب صورت جداگانه تعریف و تبیین شده، به مشتریان بانک دی این امکان را می دهد تا با سرعت بالا به صورت روزانه مبالغ بالایی حدود ۲۰۰ میلیون تومان را به حساب دیگران را واریز کنند. از دیگر کاربردهای شماره شبا می توان به لزوم این شماره برای گرفتن دستگاه پوز اشاره کرد. دستگاه پوز یا همان درگاه اینترنتی در بیشتر فروشگاه ها و مغازه ها وجود دارد؛ بنابراین اگر بخواهید یک فروشگاه راه اندازی کنید و برای آن سامانه POS همان دستگاه پوز بگیرید، باید حتماً برای یکی از حساب های خودتان شماره شبا به بانک بدهید.
  • کاربرد دیگری که شماره شبا دارد و در سال‌های اخیر متداول شده، استفاده از این شماره برای دریافت سود سهام عدالت است. سهام عدالت در سال های اخیر آزادسازی شده و به مشتریان سود پرداخت می کند. افرادی که دارای این سهام هستند برای گرفتن سود سهام خود باید شماره شبا را در سامانه سهام عدالت ثبت کنند. به دلیل اینکه زمان کوتاهی برای ثبت این شماره در سامانه در نظر گرفته شده، روش های سریع دریافت شماره شبا، مانند استفاده از خدمات سایت undefined به این افراد کمک می‌کند تا در چند ثانیه شماره شبا خود را بگیرند.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای انجام تراکنش های بانکی و یا خرید، نیاز به واریز وجه به حساب دیگران پیدا کرده باشید. از آنجا که روش های گوناگونی برای انتقال وجه وجود دارد، استفاده از آن ها کمک می‌کند تا این کار را سریع تر انجام دهیم.

در حال حاضر روش کارت به کارت یک روش مرسوم و ساده برای انتقال وجه است که بیشتر افراد از آن استفاده می کنند؛ اما اگر شخصی باشد که بخواهد مبادلات سنگین مالی را انجام دهد، نمی تواند از روش کارت به کارت استفاده کند. چرا که این روش محدودیت سقف انتقال وجه دارد.

در این مواقع است که شماره شبا جایگزین مناسبی برای روش کارت به کارت می شود. ولی شماره شبا هم دارای محدودیت هایی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

سامانه پایا یکی از سیستم های محبوب است که برای شبا فعال شده و از آن برای انتقال پول از بانکی به بانک دیگر استفاده می شود. حواله های پایا به سه طریق به مشتریان بانک دی کمک می کند تا بتوانند مبالغ سنگین را به حساب دیگران واریز کنند.

  • محدودیت انتقال وجه با سامانه پایا

یک انتقال وجه در شعب بانک

با مراجعه به شعب بانک می توانید با شماره شبا ۱۰۰ میلیون تومان را به حساب فرد دیگری انتقال دهید.

انتقال وجه با اینترنت بانک

در صورتی که بخواهید با حواله پایا و از طریق اینترنت بانک، پول به حساب کسی واریز کنید، می توانید ۴ تراکنش به صورت روزانه انجام دهید و در هر کدام هم ۱۵ میلیون تومان را جابجا کنید که مجموع آن ۶۰ میلیون تومان می شود.

انتقال وجه با موبایل بانک

سقف انتقال وجه با موبایل بانک دی با استفاده از سامانه پایا، تنها ۱۵ میلیون تومان است.

سامانه ساتنا نیز طرفداران بسیاری دارد و می‌توان با استفاده از آن مبالغ سنگین را جابجا کرد.

محدودیت سقف انتقال وجه با این سامانه نیز به صورت اینترنتی ۲۰۰ میلیون تومان است، اما در صورتی که به داخل شعب بانک مراجعه کنید محدودیتی برای انتقال وجه ندارید.

  • محدودیت انتقال وجه با سامانه ساتنا

تاریخچه بانک

بانک دی یکی از بانک‌های ایرانی است که در قالب شرکت سهامی عام فعالیت می‌کند. این بانک نخستین بار در سال ۱۳۸۹ تأسیس شد و هم‌اکنون ۹۱ شعبه در سراسر کشور دارد. سهام بانک دی در فرابورس ایران قرار گرفته و داد و ستد می‌شود. این بانک یکی از ثروتمندترین بانک های خصوصی ایران است اما متأسفانه در سال های اخیر به دلیل مدیریت غلط در بین بانک های خصوصی در رتبه دوم قرار گرفته است.

فعالیت های بانک دی در زمینه خدمات نوین بانکی و ارائه کارت بانکی الکترونیکی است. از دیگر خدمات این مجموعه می‌توان به ارائه شناسه شبا برای مشتریان بانک دی اشاره کرد. شناسه شبا یک کد بین المللی است که برای انجام مبادلات بانکی و بین المللی استفاده می شود.

شناسه شبا بانک دی

در سال های گذشته به دلیل نبود ساز و کار استاندارد جهانی برای شناخت حساب های مختلف، مشکلات بسیاری بر سر راه نقل و انتقالات بانکی وجود داشت. در یک دهه اخیر شماره شبا یا شناسه بانکی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعریف و تبیین شد تا بتواند این مشکلات را برطرف کند.

با شروع استاندارد سازی شماره حساب های هر بانک، شناسه شبایی مختص و یگانه برای هر یک از شماره حساب ها در نظر گرفته شد که تنها برای آن حساب قابل استفاده هستند. بانک دی نیز مانند سایر بانک های ایرانی از این شناسه استاندارد استفاده می کند.

به دلیل مزایای زیادی که شناسه شبا بانک دی دارد، تبادلات بین بانکی در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون خطا صورت می گیرد. این شناسه بانکی بر اساس قواعد استاندارد ساخته می شود و هدف از ساخت آن انجام نقل و انتقال های الکترونیکی به صورت ساده، سریع و امن است.

شماره حساب بانک دی چند رقمی است؟

ساختار شماره شبا بانک دی مانند سایر بانک های ایرانی، شامل دو حرف انگلیسی و ۲۴ رقم است. ۲ رقم اول، ارقام کنترلی بانک و ۲۲ کاراکتر دیگر که شامل کد بانک، کد شعبه و کد حساب می شوند و نحوه محاسبه آن به صورت منحصر به فرد و یکتا در هر بانک متفاوت است.

در سال های اخیر همه سامانه های پرداخت بین بانکی با استفاده از شماره شبا فعالیت می کنند. برای شماره‌گذاری هر یک از بانک های ایرانی به صورت مستقل عمل می کنند و برای ساخت شناسه شبا شیوه های منحصر به فرد و یکتا دارند.

نحوه محاسبه شناسه شبا بانک دی مخصوص است و امکان محاسبه آن به صورت دستی نیست.

روش های دریافت شماره شبا بانک دی

روش های متفاوتی برای دریافت شماره شبا بانکی وجود دارد که مشتریان بانک دی می توانند از آن استفاده کنند.

  • کاربرانی که دارای همراه بانک دی باشند می توانند به سادگی با مراجعه به همراه بانک خود شماره شبا را دریافت کنند.
  • امکان مراجعه حضوری به شعب بانک یا تماس با بانک دی نیز برای استعلام شماره شبا وجود دارد
  • مراجعه به وب‌سایت undefined و استعلام شماره شبا از طریق اپلیکیشن (کافی است شماره حساب یا شماره کارت بانک ملی خود را داشته باشید تا بتوانید از طریق آن ها شناسه شبا را دریافت نمایید.)

دریافت شماره شبا بانک دی با شماره حساب

گاهی اوقات پیش می آید که نیاز به شماره شبا پیدا می کنید اما به جز شماره حساب و پیامک واریز و برداشت بانک دی اطلاعات دیگری در اختیار ندارید. در این هنگام با مراجعه به وب‌سایت undefined می توانید شماره حساب خود را در بخش حساب به شبا، وارد کنید و پس از واریز هزینه استعلام، شماره شبا را در عرض چند ثانیه دریافت نمایید.

تبدیل شماره شماره شبا به شماره کارت بانک دی

دریافت شماره شبا از طریق شماره کارت، یکی دیگر از روش های استعلام شماره شبا در اپلیکیشن undefined است.

در صورتی که به شماره شبا نیاز دارید و نمی خواهید به شعب بانک مراجعه کنید، کافی است وارد وب‌سایت undefined شوید و شماره 16 رقمی روی کارت را در بخش کارت به شبا وارد کنید.

نکته: با دریافت شماره شبا از طریق شماره کارت، این اپلیکیشن شماره حساب را به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می دهد.

توجه: شماره کارت و شماره حساب خود را به دقت وارد کنید. چرا که وب‌سایت undefined هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال اشتباه بودن شماره شبا قبول نمی کند، اما اگر مطمئن باشید که شماره وارد شده توسط شما صحیح است و مشخصات حساب با مشخصات شما همخوانی دارد به هیچ وجه نگران نباشید.

سوالات متداول :

روش های دریافت شماره شبا بانک دی چیست؟

مراجعه حضوری به شعب بانک دی، مراجعه به عابر بانک، وب‌سایت رسمی بانک دی، استعلام شماره شبا از طریق اپلیکیشن ۲۴

هدف از ساخت شماره شبا چیست؟

هدف از ساخت شماره شبا، یکپارچه‌سازی نقل و انتقالات مالی بین بانکی و بین المللی است.

سقف انتقال وجه با استفاده از شماره شبا چقدر است؟

امکان انتقال ۵۰ میلیون تومان در یک روز با استفاده از شماره شبا وجود دارد.

شماره شبا برای انتقال وجه بین المللی هم قابل استفاده است؟

بله شماره شبا برای انتقال وجه بین المللی استفاده می شود.