بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک رسالت

دریافت شماره شبا بانک رسالت

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک رسالت

در سایت undefined می توانید با وارد کردن شماره کارت بانک قرض الحسنه رسالت، به‌راحتی شماره شبا این بانک را دریافت کنید. همچنین این امکان را خواهید داشت که از نام صاحب حساب و فعال بودن شماره شبا موردنظر مطمئن شوید. شماره شبا یک شناسه اقتصادی برای حساب های بانکی ایرانی است که در مبادلات بین‌المللی مهم و مبادلات بین بانکی داخلی کاربرد دارد.

در حال حاضر بیشتر کشورهای جهان از یک کد استاندارد برای شماره حساب بانکی خودشان استفاده می کنند. شماره شبا بین المللی ایران نیز با افزودن دو حرف لاتین IR به شماره شبای داخلی ساخته می شود. وظیفه اصلی شماره شبا رسالت این است که اطلاعات هر حساب را به صورت منحصر بفرد در نظام بانکی کشور پوشش دهد؛ یعنی همه اطلاعات یک حساب بانکی به صورت خلاصه در شماره شبا گردآوری شده‌اند.

شماره شبا قرض الحسنه رسالت با استانداردهای روز جهان مطابقت دارد و این کد به عنوان کارآمد ترین و عمده ترین مشخصات حساب بانکی است که تاریخ انقضا ندارد و تا مدت های طولانی بدون نیاز به سایر اطلاعات حساب می توان از آن استفاده کرد. هنگامی که مشتریان بانک های ایرانی از جمله رسالت بخواهند به حساب شخصی پول واریز کنند، نیاز نیست که نام آن بانک را بدانند، نیازی نیست که کد شعبه را بشناسند و یا حتی اسم صاحب حساب را بدانند، چرا که به راحتی می توانند با سامانه ساتنا و پایا وجه مورد نظر خودشان را انتقال دهند.

نحوه دریافت شماره شبا بانک رسالت

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی ایران، همه بانک های ایرانی از جمله رسالت موظف هستند که شماره شبا مربوط به همه حساب ها را به مشتریان خود ارائه کنند. اگر مشتری بانک قرض الحسنه رسالت هستید با مراجعه به وب سایت اینترنتی بانک، شعب بانک یا خودپرداز ها و با همراه بانک خودتان، می‌توانید شبای هر حساب را بگیرید.

وقتی می گوییم شماره شبا برای هر حساب به صورت منحصر به فرد و یکتا طراحی شده، یعنی اگر در بانک رسالت ۳ حساب داشته باشید، برای هر یک از آن ها یک شماره شبا وجود دارد و برای نقل و انتقال‌های مالی باید شماره شبا هر حساب را به صورت جداگانه داشته باشید. در واقع این شناسه شبا هر حساب است که آن را از سایر حساب های بانکی متمایز می کند.

روش های گوناگونی هستند که با انتخاب آن ها می توانید شماره شبا بانک رسالت و سایر بانک های دیگر را به دست بیاورید. انتخاب این روش ها به این بستگی دارد که شما چقدر زمان داشته باشید و بخواهید چقدر برای گرفتن این شماره هزینه کنید!

اگر از روش های حضوری وقت گیر استفاده می کنید، قطعاً وقت زیادی دارید و می توانید هزینه های مربوط به رفت و برگشت، سوخت خودرو یا هدر رفتن وقت خودتان را بپردازید؛ اما اگر ترجیح می دهید از روش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر استفاده کنید، توصیه ما استفاده از خدمات سایت undefined است که در چند ثانیه این شماره را با هزینه ای بسیار اندک برای شما استعلام می گیرد.

نحوه دریافت شماره شبا بانک رسالت در وب سایت undefined با شماره حساب و شماره کارت انجام می شود. چه بخواهید شماره کارت را به شبا تبدیل کنید و چه بخواهید شماره شبا را از روی شماره حساب پیدا کنید، باید هزینه ای حدود ۱۲۵۰ تومان بپردازید که مبلغی بسیار ناچیز است.

کارایی شماره شبا بانک رسالت

کاربرد شماره شبا و مزیت های استفاده از آن باعث محبوبیت این کد استاندارد شده است. همان طور که گفتیم تمام حساب های بانکی یک شماره شبا یونیک دارند که حاوی اطلاعات ضروری حساب است. درست است که شناسه شبا جای شماره حساب را نمی گیرد و نمی توان با استفاده از آن در داخل بانک رسالت به حسابی دیگر پول واریز کرد، اما برای انتقال وجه از بانکی به بانک دیگر کاربرد دارد. نسبت به روش های دیگر انتقال وجه مانند کارت به کارت، هزینه خیلی کم دارد.

  • بسیاری از صاحبان حساب در بانک رسالت برای اینکه بتواند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند، باید یک شماره شبا در این سامانه معرفی کنند و استعلام شبا رسالت از طریق سایت undefined به آن ها کمک می‌کند تا کمتر از یک دقیقه این شماره را استعلام گرفته و در سامانه سهام عدالت ثبت کنند.
  • اگر به تازگی اقدام به راه اندازی یک کسب و کار کرده باشید، برای دریافت دستگاه کارتخوان یا همان دستگاه پوز نیاز به شماره شبا دارید.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

روش های انتقال وجه بین بانکی در سال های اخیر محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند. روش کارت به کارت بیشتر از همه روش ها شناخته می‌شود و کاربرد زیادی دارد. به عنوان مثال اگر بخواهید روزانه از 1 تا 10 میلیون تومان را به روش کارت به کارت انتقال دهید، می توانید از آن استفاده کنید؛ اما روش کارت به کارت محدودیت سقف انتقال دارد؛ بنابراین کسانی که مبالغ سنگین جابجا می کنند، نمی توانند از آن استفاده کنند.

پس بهتر است با محدودیت های استفاده از شبا در داخل و خارج کشور آشنا باشند. بهتر است این افراد بدانند که هیچ محدودیتی برای استفاده از شماره شبا در داخل کشور وجود ندارد و اگر بخواهند از سامانه پایا و ساتنا استفاده کنند می توانند روزانه مبالغ سنگینی را انتقال دهند.

توجه: در حال حاضر امکان استفاده از شماره شبا در مجامع بین المللی وجود ندارد. به خاطر اینکه بیشتر بانک های ایرانی تحریم هستند، نمی توان از شماره شبا آن ها برای انتقال های مالی بین المللی استفاده کرد.

  • سقف انتقال وجه در سامانه پایا به صورت اینترنتی ۶۰ میلیون تومان است.
  • سقف انتقال وجه در سامانه پایا در شعب بانک روزانه ۱۰۰ میلیون تومان است.
  • سقف انتقال وجه با استفاده از سامانه ساتنا به صورت اینترنتی ۲۰۰ میلیون تومان است.
  • سقف انتقال وجه با استفاده از سامانه ساتنا در داخل شعب بانک محدودیت ندارد.

تاریخچه بانک

بانک رسالت به عنوان بانکی جدید اما با پیشینه‌ای قوی، از پیشگامان بانکداری الکترونیک و اولین بانک دیجیتال فعال در ایران محسوب می‌شود. بانک قرض الحسنه رسالت، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را به عنوان صندوق قرض‌الحسنه آغاز کرده است‌. این صندوق در سال ۱۳۹۱ موفق به اخذ مجوز بانک مرکزی و آغاز فعالیت به عنوان بانک رسمی شد. در حال حاضر بانک رسالت در اغلب شهرهای ایران شعب فعال دارد که خدمات ویژه به مشتریان ارائه می‌دهند.

بانک رسالت در واقع با هدف ارائه وام‌های بدون سود یا درصد سود ناچیز و تسهیلات مختلف به فعالیت خود ادامه می‌دهد. رونق بانکداری الکترونیک نیز جزء اهداف ارزشمند بانک رسالت است که خدمات آن در همین راستا صورت می‌گیرند. به عبارتی قابلیت افتتاح حساب، انتقال وجه، صدور کارت و ... به صورت آنلاین در این بانک، نشانه تاکید بر این مسئله است. ارائه شماره شبا برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان نیز در دستور کار این بانک قرار دارد.

شماره شبا بانک رسالت

شماره شبا یک کد اختصاصی حساب بانکی است که همچون شماره حساب و شماره کارت، انجام امور بانکی را برای افراد آسان می‌کند. خود کلمه شبا مخفف عبارت شماره حساب بانکی ایران است. شماره شبا در واقع کد ۲۴ رقمی بین‌المللی محسوب می‌شود که حاوی همه اطلاعات حساب بانکی است. این شماره اختصاصی، در راستای یکپارچه سازی حساب‌های بانکی ایجاد شده و هر حساب بانکی یک شماره شبا دارد. به عبارت دیگر به واسطه شماره شبا همه حساب‌های بانکی ایران، عضو یک شبکه محسوب شده و انتقال وجه مابین آن‌ها آسان‌تر است.

حساب‌های بانک رسالت نیز از این قاعده مستثنی نیستند و بانک موظف است شماره شبا اختصاصی حساب را در اختیار کاربر بگذارد. شماره شبا بانک رسالت نیز دارای ۲۴ رقم لاتین است از شماره حساب، شناسه بانک و کد اعتبار سنجی تشکیل می‌شود. کد شبا میزان خطا در انتقال مبلغ را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. در واقع با وارد کردن این شماره هنگام انتقال وجه دیگر نیازی به سایر مشخصات حساب نیست. با این اوصاف کاربرد و کارایی شماره شبا همچون شماره کارت، امور بانکی را به حد قابل توجهی تسهیل می‌بخشد.

تبدیل شماره حساب بانک رسالت به شماره شبا

انتقال وجه از طریق شماره حساب، تا زمانی روش محبوب دارندگان حساب بانکی بود که شماره کارت و شماره شبا ایجاد نشده بودند. اما امروزه تعریف شماره شبا برای حساب‌های بانک رسالت، محدودیت‌های انتقال وجه به حساب‌های مختلف را از بین برده‌ است. در واقع کاربران با تبدیل شماره حساب بانک رسالت به شماره شبا، انتقال وجه آسان و نامحدود را تجربه می‌کنند.

تبدیل شماره حساب بانک رسالت به شماره شبا از روش‌های مختلفی چون مراجعه به وب سایت بانک، تماس با سامانه گویا رسالت و ... قابل انجام است. اما سریع‌ترین شیوه تبدیل شماره حساب به شماره شبا، مراجعه به وب سایت‌های تخصصی است.

وب سایت تبدیل 24، سایت تخصصی استعلام شماره شبا از طریق شماره حساب است که کد را در لحظه محاسبه می‌کند. مزایای تبدیل شماره حساب به شماره شبا از طریق تبدیل ۲۴، عدم نیاز به اطلاعات اضافی است. در واقع فرد تنها با وارد کردن شماره حساب، شماره شبا مربوطه را دریافت می‌کند.

شبا بانک رسالت از طریق شماره کارت

در اینکه شماره کارت بانک رسالت، کدی بسیار کاربردی در انتقال وجه و انجام امور بانکی محسوب می‌شود، شکی نیست. اما محدودیت‌های روش کارت به کارت، سبب نارضایتی بسیاری از کاربران شده است. در چنین موقعیتی، آگاهی به کارایی و کاربرد شماره شبا محدودیت‌ها را از بین می‌‌برد. شماره شبا برخلاف شماره کارت امکان انتقال مبالغ سنگین را در بستری امن فراهم می‌کند.

سایت undefined با علم به این موضوع، امکان تبدیل شماره کارت به شماره شبا را جزء خدمات خود قرار داده است‌. از‌این‌رو هنگام نیاز به شماره شبا، تنها کافی است شماره کارت بانک رسالت را در سایت ثبت کرده و شماره شبا دریافت کنید. وب سایت undefined در کنار ارائه شماره شبا با شماره کارت، شماره حساب مربوطه را نیز استعلام می‌کند.

سوالات متداول

اعتبار شماره شبا بانک رسالت چقدر است؟ شماره شبا تاریخ انقضا ندارد، یعنی تا هنگام فعال بودن شماره حساب، قابل استفاده است.

برای دریافت شماره شبا از سایت undefined باید عضو سایت شد؟ خیر برای دریافت خدمات سایت بدون عصویت هم امکان‌پذیر است.

کارمزد انتقال وجه از طریق شماره شبا چقدر است؟ انتقال وجه با شماره شبا بدون کارمزد است.

قیمت استعلام شماره شبا چقدر است؟ هزینه استعلام شماره شبا از سایت تبدیل ۲۴، مبلغ ۱۲۵۰ تومان است.

استعلام شماره شبا چقدر طول می‌کشد؟ محاسبه شماره شبا در سایت تبدیل ۲۴، سریع و بدون اتلاف وقت انجام می‌شود.