بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک سامان

دریافت شماره شبا بانک سامان

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک سامان

تا قبل از به وجود آمدن و طراحی شماره شبا، از روش‌های مختلفی برای انتقال پول بین بانک های مختلف استفاده می شد. در آن زمان ها برای شماره گذاری حساب های گوناگون از شیوه های خاصی استفاده می‌شد که به همان بانک مربوط می شد. به این ترتیب با استفاده از شماره حساب ها، انتقال وجه صورت می گرفت. البته وجود شیوه های متنوع برای شماره گذاری حساب باعث می‌شد تا ناهماهنگی های بسیاری اتفاق بیفتد.

به همین دلیل بانک مرکزی با روی کار آمدن استانداردهای جهانی، اقدام به تعریف شماره شبا کرد و همه بانک ها را ملزم نمود برای جابجایی حواله های ارزی این شماره استفاده شود. از سال ۱۳۸۵، به کاربردن شماره شبا و جابجایی حواله های ارزی اجباری شد تا ناهماهنگی های موجود بین بانک‌های مختلف از بین برود.

سامانه های پرداخت بین بانکی در این روزها تنها بر اساس شبا فعالیت می کنند و هریک از بانک های ایرانی برای حساب های خود یک کد منحصر به فرد جهانی یا شماره شبا دارد که مشتریان بانک های ایران از جمله سامان می توانند از آن استفاده کنند.

نحوه دریافت شماره شبا بانک سامان

شماره شبا سامان را از طریق روش های گوناگون می توان محاسبه کرد. آموزش نحوه دریافت و استعلام شماره شبا سامان از روی کارت و از روی شماره حساب در سایت undefined موجود است. شما می توانید برای دریافت این شماره پرکاربرد از خدمات الکترونیکی ویژه‌ای در سایت undefined استفاده کنید تا به این شماره دسترسی پیدا کنید.

روش های حضوری برای دریافت شبا بهتر هستند یا روش های اینترنتی؟

در سال‌های اخیر با همه گیر شدن فضای مجازی و استفاده مداوم از اینترنت، اغلب افراد ترجیح می‌دهند تمام کارها و خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. از جمله این کارها می توان به امور بانکی و انتقال وجه اشاره کرد. بیشتر افراد با داشتن همراه بانک در تلفن همراه خود یا روی رایانه های شخصی، پرداخت پول و انتقال وجه را از این طریق انجام می دهند.

به این صورت دیگر به شعب بانک مراجعه نمی کنند و در وقت خودشان صرفه جویی می کنند. همانطور که می دانید رفتن به شعب بانک‌ها و دستگاه های عابر بانک نیاز به زمان و انرژی دارد. اگر شما بخواهید از این روش ها برای دریافت شماره شبا استفاده کنید، حداقل باید 1 تا 2 ساعت وقت خود را برای این کار بگذارید. در صورتی که همین کار را می توانید به صورت اینترنتی و در عرض دو دقیقه انجام دهید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که از پنل کاربری خودتان در سایت undefined برای استعلام شماره شبا استفاده کنید و هزینه‌ای بسیار اندک، حدود ۱۲۵۰ تومان را برای استعلام شماره شبا به صورت اینترنتی بپردازید. بهتر است بگوییم که روش های اینترنتی به خاطر اینکه در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کنند مزایای بیشتری نسبت به روش های حضوری دارند.

کارایی شماره شبا بانک سامان

شماره شبا بانک سامان و سایر بانک های ایرانی در واقع برای انتقال وجه و ارسال حواله های ارزی از بانکی به بانک دیگر طراحی شده اند؛ اما این شماره کاربردهای دیگری هم دارد که می‌توان از آن ها به موارد زیر اشاره کرد.

  • هنگام راه اندازی کسب و کار یا فروشگاه حتماً به دستگاه پوز نیاز خواهید داشت. این دستگاه پوز بدون داشتن شماره شبا به شما تعلق نمی گیرد؛ بنابراین یکی از کاربردهای آن را می‌توان دریافت درگاه اینترنتی عنوان کرد.
  • در سال‌های اخیر که برخی افراد برای دریافت سود سهام عدالت اقدام نموده اند، موظف به ارائه یک شماره شبا شده اند. افرادی که این سود را در بورس ارائه کرده‌اند نیز به شماره شبا نیاز پیدا کردند. به همین خاطر تعداد افرادی که به این شماره نیاز پیدا می‌کنند روز به روز در حال افزایش است.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

شماره شبا درست است که به صورت بین المللی طراحی شده و بر اساس استانداردهای خارجی است، اما هنوز نمی توان از آن برای انتقال وجه در کشورهای خارجی استفاده کرد. البته این مشکل فقط به خاطر تحریم های بانکی کشور ایران است که مانعی بر سر راه انتقال وجه با شماره شبا شده است.

در عوض هیچ محدودیتی برای استفاده از شماره شبا به صورت اینترنتی و حضوری در داخل ایران وجود ندارد!

بسیاری افراد با مراجعه به شعبه بانک مبالغ کلان مالی را با شماره شبا به حساب دیگران انتقال می دهند. برخی افراد نیز با استفاده از پتانسیل فضای مجازی این کار را به صورت آنلاین انجام می دهند.

هنگامی که صحبت از شماره شبا می شود همه افراد به مزایای آن فکر می کنند. همانطور که می دانید انتقال وجه با شماره کارت یکی دیگر از روش های جابجایی پول از یک بانک به بانک دیگر است، اما این روش محدودیت دارد و نمی توان در یک روز مبلغی بیشتر از ۱۰ میلیون تومان را جابجا کرد.

در صورتی که شماره شبا این محدودیت را از بین برده و باعث شده مشتریان بانک های ایرانی مانند بانک سامان بتوانند روزانه مبالغ نا محدودی را به حساب دیگران واریز کنند. در صورتی که در داخل شعب بانک سامان از شماره شبا استفاده کنید، اصلاً محدودیت مبلغ ندارید، اما اگر بخواهید به صورت اینترنتی از این شماره استفاده کنید برای انتقال وجه سقف تعیین می شود.

در ایران دو سامانه انتقال وجه به نام ساتنا و پایا وجود دارند که هر یک محدودیت های مختلفی دارند.

  • انتقال وجه با پایا به صورت اینترنتی تا سقف ۶۰ میلیون تومان روزانه انجام می‌شود، اما اگر به داخل شعب بانک سامان بروید این مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان می رسد.
  • انتقال وجه با سامانه ساتنا نیز به صورت اینترنتی تنها تا ۲۰۰ میلیون تومان امکان پذیر است، اما با مراجعه به شعب بانک سامان، محدودیت مبلغ برداشته می شود.

تاریخچه بانک

موسسه مالی و اعتباری سامان اقتصاد با سرمایه حدود ۲۰ میلیارد تومان به عنوان اولین موسسه مالی و اعتباری در ایران کار خود را آغاز کرد. این موسسه مالی و اعتباری در سال ۱۳۸۱ پس از اخذ مجوز از جانب بانک مرکزی فعالیت خود را با نام تجاری بانک سامان آغاز کرد. هم اکنون ۱۴۶ شعبه از بانک سامان در شهرهای مختلف وجود دارند که خدمات متنوع مالی و بانکداری را به هموطنان عزیز ارائه می کنند. یکی مهم ترین خدماتی که بانک سامان به مشتریان خود ارائه می کند، خدمات الکترونیکی است.

باتوجه به این که بانک سامان به عنوان اولین دارنده اینترنت بانک در کشور شناخته می‌شود، مشتریان این بانک از سامانه های انتقال وجه به صورت اینترنتی استفاده می کنند. شماره شبا نیز یکی از روش های پرداخت و انتقال مالی بین بانکی است که در بین مشتریان این بانک که طرفداران بسیاری دارد.

شماره شبا بانک سامان چند رقمی است؟

تمام حساب های بانکی در ایران دارای شناسه حساب بانکی ایرانی هستند که به اختصار به آن شماره شبا گفته می شود. کاربرد شماره شبا برای جابجایی پول و مبادلات بین بانکی است. ساختار شماره شبا بانک سامان از ۲۶ کاراکتر تشکیل می‌شود که دو کاراکتر ابتدایی همان حروف اختصاری جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی است و ۲۴ رقم باقی مانده نیز شامل شناسه معرف بانک، ارقام کنترلی و شماره حساب می شوند.

شماره شبا بانک سامان

تا قبل از اینکه استفاده از شماره شبا در تمام بانک‌های ایران برای حواله های ارزی اجباری شود، در بانک‌های مختلف برای انتقال پول مشکلات گوناگونی وجود داشت. این مشکلات از نداشتن یک سیستم یکپارچه برای انجام نقل و انتقالات بانکی ناشی می‌شد. چرا که هر بانک از ساز و کار خاصی استفاده می کرد و شماره های حساب مربوط به خود را داشت. به همین خاطر نقل و انتقال وجه بین بانکی در کشور دچار ناهماهنگی هایی شده بود، اما پس از تعریف و تبیین شماره شبا توسط بانک مرکزی، مبادلات بین بانکی با استفاده از شماره شبا به راحتی انجام شد و در حال حاضر تنها با استفاده از شناسه شبا تمام پرداخت های بین بانکی انجام می شوند.

آموزش دریافت شماره شبا بانک سامان در undefined

شماره شبا بانک سامان دارای ۲۶ کاراکتر است. به همین خاطر به خاطر سپردن آن کار دشواری است، اما به دلیل اینکه شماره شبا بسیار پرکاربرد است و برای نقل و انتقالات بین بانکی به عنوان یک سیستم استاندارد شناخته می شود، همه افرادی که در بانک‌های ایرانی مانند بانک سامان حساب دارند باید شماره شبا حساب خود را بدانند.

آموزش محاسبه شماره شبا بانک سامان کار دشواری است و نمی توان به صورت دستی آن را محاسبه کرد. جهت دریافت شماره شبا بانک سامان می توانید در وب سایت undefined شماره حساب بانکی خود را وارد کنید و پس از چند ثانیه شماره شبا را دریافت کنید.

سرویس موجود در این وب سایت برای کمک به کاربران بانک سامان و سایر بانک‌های ایرانی طراحی و راه اندازی شده است؛ بنابراین کاربران بانک‌های ایرانی در صورت نیاز به شماره شبا می توانند با پرداخت مبلغی بسیار کم، شماره شبا خود را از طریق این سایت دریافت نمایید.

نحوه محاسبه شماره شبا از شماره کارت

اگر قصد واریز پول به حساب شخصی را دارید و نیاز به شماره شبا دارید، در صورتی که شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی خودتان را در اختیار داشته باشید به راحتی می‌توانید آن را تبدیل به شماره شبا نمایید. بانک سامان یکی از بانک‌هایی است که امکان تبدیل شماره کارت به شماره شبا را فراهم کرده است تا مشتریان خود را راضی نگه دارد. در وبسایت ما نیز با کسب مجوز از جانب بانک سامان امکان محاسبه شماره شبا از طریق شماره کارت وجود دارد.

سوالات متداول :

آیا می توان شماره شبا را به صورت دستی محاسبه کرد؟

شماره شبا از کاراکتر های متفاوتی تشکیل شده و محاسبه آن نیازمند داشتن اطلاعات حساب است. در صورتی که اطلاعات حساب خود را در اختیار نداشته باشید نمی توانید به صورت دستی آن را حساب کنید.

روش های دریافت شماره شبا چیست؟

دریافت شماره شبا از طریق اینترنت بانک، از طریق پیامک، مراجعه به شعب بانک، مراجعه به عابر بانک، استفاده از اپلیکیشن محاسبه شماره شبا در وبسایت undefined امکان پذیر است.

آیا امکان تبدیل شماره حساب شماره شبا بانک سامان وجود دارد؟

بله در صورتی که شماره حساب خود را در اختیار داشته باشید می توانید از طریق وب سایت undefined آن را به شماره شبا بانک سامان تبدیل کنید.

شماره شبا چند رقم است؟

شماره شبا دارای ۲۶ کاراکتر است که شامل دو حرف انگلیسی و ۲۴ رقم می شود.