بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک حکمت ایرانیان

دریافت شماره شبا بانک حکمت ایرانیان

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک حکمت ایرانیان

شماره شبا حکمت ایرانیان همان شناسه بین المللی حساب است که مشتریان بانک حکمت ایرانیان می توانند از آن برای تراکنش ها و حواله های الکترونیکی بین بانکی استفاده کنند. در شرایط عادی چنانچه روابط خارجی کشورهای دیگر با ایران متناسب باشد، امکان انجام نقل و انتقال های بین المللی نیز با شماره شبا وجود دارد که خود یک مزیت بسیار قابل توجه است.

گذشته از اینکه شماره شبا یک شناسه کارآمد و استاندارد سازی شده است، شما می توانید با استفاده از اطلاعات حساب خودتان مانند شماره حساب یا شماره کارت، به شناسه شبا دسترسی پیدا کنید. از آنجایی که انتقال پول از طریق سامانه های بانکی کشور اهمیت زیادی دارد، با داشتن و دریافت شماره شبا می توانید به راحتی از این سامانه ها استفاده کنید.

بانک حکمت اگر چه در بانک سپه ادغام شده است، اما درگاه های الکترونیکی بانک حکمت از طریق شعب بانک سپه در دسترس مشتریان آن ها قرار دارند. می‌توان گفت که سیستم این بانک‌ها به سامانه جامع بانک سپه مهاجرت کرده‌اند و در قالب بانک سپه به مشتریان خود خدمات ارائه می کنند. انتقال پول از حسابی به حساب دیگر نیز به صورت الکترونیکی با سامانه تسویه ناخالص آنی یا همان ساتنا و سامانه پایاپای در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امکان پذیر است. هر دوی این سامانه ها بر پایه شبا فعال هستند.

نحوه دریافت شماره شبا بانک حکمت ایرانیان

انتقال وجه از بانکی به بانک دیگر یکی از تحولات عمده ای است که در نظام بانکی کشور ایران صورت گرفته و تاثیر های بسیار مثبتی در کاهش دادن تقاضای عمومی برای چاپ اسکناس، ایران چک، چک رمزدار و ... داشته است. میزان مراجعه به شعب بانک ها نیز کاهش چشمگیری داشته و تردد های درون شهری نیز به خاطر استفاده از شماره شبا و انتقال وجه به صورت اینترنتی کاهش پیدا کرده است.

از مزایای استفاده از شماره شبا می توان به تسریع در واریز وجه از بانکی به بانک دیگر اشاره کرد که محبوبیت این شماره را صد چندان نموده است. نحوه دریافت این شماره نیز در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد، اما در این قسمت باید بدانید که علاوه بر روش های حضوری مانند مراجعه به بانک یا عابر بانک، برای دریافت شماره شبا روش های سریع تر و مطمئن تر دیگری هم وجود دارد.

از جمله آن ها می‌توان به اقدام از طریق سایت های معتبر اینترنتی اشاره کرد. سایت undefined یکی از این سایت های معتبر است که دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی بوده و می تواند شماره شبا تمام بانک ها، از جمله بانک هایی که در بانک سپه ادغام شده‌اند را محاسبه نماید. برای اولین بار طی سال‌های اخیر، می توانید به صورت خودکار، شماره شبا حساب خودتان یا هر فرد دیگری را به دست بیاورید.

شما می توانید شماره شبا فرد غریبه ای که قبلاً به شما شماره کارت داده هم دریافت کنید. با تبدیل شماره کارت به شبا هم به راحتی در سایت undefined می توانید این کار را انجام دهید. در وب سایت اینترنتی undefined به منظور دریافت شماره شبای خود، می بایست حتماً یکی از اطلاعات حساب مانند شماره کارت یا شماره حساب را داشته باشید.

کارایی شماره شبا بانک حکمت ایرانیان

در ابتدای بحث اشاره کردیم که شماره شبا هم برای پرداخت های بین المللی به کار می رود و هم برای انتقال حواله های ارزی بین بانکی کاربرد دارد. در صورتی که دریافت شماره شبا جدید بانک حکمت ایرانیان را دارید می توانید از شماره حساب یا شماره کارت خودتان استفاده کنید. درست است که بانک حکمت در بانک سپه ادغام شده، اما شما همچنان می توانید از شماره حساب قدیمی خودتان استفاده کنید و شماره جدید حساب در بانک سپه را به دست بیاورید.

  • در سایت undefined بدون تغییر شماره حساب خودتان می توانید از همان شماره حساب قدیمی استفاده کنید و شماره شبا بانک حکمت را استعلام بگیرید. از دیگر کاربردهای این شناسه استاندارد بانکی، می توان به لزوم ارائه آن هنگام دریافت دستگاه پوز اشاره کرد.
  • همچنین اگر قصد دارید سود سهام عدالت خود را دریافت کنید، باید حتماً شماره شبا را در سامانه سهام عدالت ثبت نمایید؛ بنابراین اگر به هر دلیلی نیاز به شماره شبا داشتید، راهی آسان پیش روی شما قرار دارد. آن هم مراجعه به سایت undefined و استفاده از منوی استعلام شماره شبا در این سایت است.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

در صورتی که ارتباطات سیاسی و اقتصادی کشورمان با سایر کشورهای خارجی دارای ثبات باشد، مشکلی برای استفاده از این شماره برای نقل و انتقال های بین المللی وجود ندارد و شما بدون هیچ محدودیتی می توانید از شماره شبا بانک حکمت و سایر بانک‌های ایرانی برای انتقال وجه استفاده کنید.

از آنجا که بانک سپه یکی از بانک های مهم ایران است و توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شده است، در حال حاضر از طریق شماره شبا بانک سپه و تمام بانک هایی که در آن ادغام شده‌اند، نمی‌توان پولی به صورت بین المللی واریز کرد. در داخل کشور اما محدودیتی برای استفاده از شماره شبا بانک حکمت ایرانیان و سایر بانک هایی که در سپه ادغام شده اند وجود ندارد.

شما می توانید با استفاده از سامانه های انتقال وجه داخلی مانند پایا و ساتنا، مبالغ بالایی را به حساب دیگران واریز کنید.

تنها محدودیتی که می‌توان برای این روش برشمرد، سقف انتقال وجه در سامانه پایا است. این محدودیت در سامانه پایا روزانه ۶۰ میلیون تومان و در سامانه ساتنا ۲۰۰ میلیون تومان است. البته این در صورتی است که بخواهید به صورت اینترنتی پول جابجا کنید. اگر به داخل شعب بانک مراجعه کنید، سقف انتقال با پایا ۱۰۰ میلیون تومان است و برای انتقال با سامانه ساتنا محدودیتی دست و پای شما را نمی بندد.

تاریخچه بانک

بانک حکمت ایرانیان در ابتدای تأسیس به عنوان یک شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی فعالیت می کرد. اما در سال ۱۳۸۹ با حمایت ارتش جمهوری اسلامی ایران از این بانک، به نام بانک مشغول به فعالیت شد. پس از صدور اطلاعیه بانک مرکزی در سال ۹۷ در بانک سپه ادغام شد.

این بانک نیز مانند سایر بانک هایی که در سپه ادغام شده اند توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا تحریم شده است. در واقع هدف از تأسیس صندوق قرض الحسنه حکمت ایرانیان تامین معیشت کارکنان نیروی زمینی ارتش بود.

اما در سال های بعد این مؤسسه با دستور رهبری مبنی بر ارتقاء سطح کیفی، به عنوان یک بانک فعالیت خود را آغاز کرد. بانک حکمت ایرانیان مانند سایر بانک‌های ایرانی که در بانک سپه ادغام شده‌اند، فعالیت‌های خود را همچنان ادامه می‌دهد و مشتریان این بانک می توانند برای انتقال وجه از سامانه های ساتنا و پایا که برش پایه شبا هستند استفاده کنند.

پیش شماره حساب بانک حکمت ایرانیان

پیش از اینکه درباره پیش شماره حساب بانک حکمت ایرانیان صحبت کنیم باید بگوییم که این شماره به درد افرادی می خورد که می خواهند به صورت دستی شماره شبا را محاسبه کنند! بنابراین بهتر است ابتدا درباره ساختار و اجزای تشکیل دهنده شماره شبا کمی صحبت کنیم.

محاسبه شناسه شبا دستی

کد شناسه بانکی ایرانی یا شماره شبا از ارقام متعددی تشکیل شده که بعد از دو حرف انگلیسی قرار می گیرند. این شماره ها به ترتیب خاصی کنار یکدیگر چیده می شوند. درست است که شماره شبا برای هر حسابی یکتا و منحصر به فرد است اما نحوه چیدمان اعداد کنار یکدیگر یکسان است.

یعنی بعد از دو حرف انگلیسی که نشانه نام جمهوری اسلامی ایران است، سه بخش از اعداد قرار می‌گیرند که دو تای آن ها مربوط به پیش شماره حساب هر بانک می شود.

به همین خاطر اگر فردی باشد که بتواند پیش شماره بانک حکمت ایرانیان را به همراه سایر بخش های شماره شبا کنار یکدیگر قرار بدهد، می‌تواند این شماره را محاسبه کند.

توجه: البته محاسبه دستی شماره شبا کار ساده ای نیست و باید توسط نرم افزارهای آنلاین و به صورت اینترنتی انجام شود تا شماره شبا صحیح محاسبه شود.

نمونه شماره حساب بانک حکمت ایرانیان

یکی دیگر از روش های دریافت شماره شبا از طریق شماره حساب است. بانک حکمت ایرانیان نیز اگرچه با بانک سپه ادغام شده اما مشتریان این بانک همچنان می توانند شماره حساب خود را به شماره شبا تبدیل کنند.

نمونه شماره حساب بانک حکمت ایرانیان با توجه به اینکه این بانک از قوانین خاصی برای شماره گذاری حساب های خود پیروی می کند با شماره بانک های دیگر متفاوت است.

  • برای این کار کافی است از خدمات سایت های معتبری مانند undefined استفاده کنید.
  • به این صورت که از طریق تلفن همراه یا رایانه خود وارد این سایت شوید و از بخش منوی این سایت گزینه تبدیل حساب به شبا حکمت ایرانیان را انتخاب نمایید.
  • در این سایت با پرداخت مبلغ بسیار کمی حدود 1250 تومان می توان شماره حساب را به شبا تبدیل کرد.

روش های محاسبه شماره شبا بانک حکمت ایرانیان

علاوه بر روش هایی که تا این قسمت به آن ها اشاره کردیم، روش های دیگری نیز برای استعلام شماره شبا بانک حکمت ایرانیان ادغام شده در سپه وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

● مراجعه به شعب بانک سپه

برای دریافت شماره شبا به صورت حضوری می توانید به بانک سپه مراجعه کنید و از متصدیان بانک شماره شبای خود را دریافت کنید.

● مراجعه به خودپرداز بانک سپه

عابر بانک های سپه نیز یکی از راه های حضوری دریافت شماره شبا هستند. به دلیل اینکه پیدا کردن عابربانک سپه ممکن است برای شما سخت باشد. در نزدیکی محل زندگی شما عابر بانک سپه وجود داشته باشد، بهتر است از روش بعدی استفاده کنید.

● تبدیل شماره کارت به شماره شبا به صورت اینترنتی

تبدیل شماره کارت به شبا حکمت ایرانیان ساده ترین کاری است که می توانید در منزل خود و بدون اینکه نیاز باشد به صورت حضوری به بانک بروید، از آن استفاده کنید.

همه ما شماره کارت بانکی خودمان را می دانیم و یا اگر آن را حفظ نباشیم حتماً کار را همراه خودمان داریم. چرا که همه خریدها و پرداخت‌های ما با کارت بانکی انجام می‌شود. بنابراین می‌توانیم راحت روی مبل راحتی منزل مان بنشینیم، وارد سایت undefined شویم و این شماره شانزده رقمی پرکاربرد را در کسری از ثانیه به شماره شبا تبدیل کنیم.

سوالات متداول :

آیا بانک حکمت ایرانیان همچنان فعال است؟

این بانک در بانک سپه ادغام شده اما همچنان مشتریان آن می‌توانند با مراجعه به بانک سپه از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوند.

آیا امکان تبدیل شماره کارت حکمت ایرانیان به شبا وجود دارد؟

آیا امکان تبدیل شماره کارت حکمت ایرانیان به شبا وجود دارد؟