بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک مهر

دریافت شماره شبا بانک مهر

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک مهر

شماره شبا بانک قرض الحسنه مهر ایران یک شماره استاندارد سازی شده است. این شماره در چارچوب استاندارد های جهانی و با هدف اصلی یکپارچه سازی حساب های بانکی طراحی شده است. هر یک از حساب های بانکی دارای یک شناسه واحد هستند که به صورت یکتا برای همان شماره حساب تعریف شده است. نام این شماره، کد شبا یا شماره حساب بانکی بین المللی است.

از شماره شبا برای انتقال وجه ایمن و سریع در مبالغ بالا استفاده می شود. دریافت شماره شبا بانک مهر روش های گوناگونی دارد و با توجه به اینکه کاربران کدام یک از اطلاعات حساب خود را در اختیار دارند، می توانند با استفاده از آن شماره شبا را دریافت نمایند.

نحوه دریافت شماره شبا بانک مهر

نحوه دریافت شماره شبا بانک مهر به چند طریق انجام می شود. برای دریافت این شماره هم از طریق شماره حساب می توانید اقدام کنید و هم می توانید با استفاده از شماره کارت آن را به دست بیاورید.

چنانچه قصد داشته باشید با استفاده از شماره حساب شماره شبا بانک مهر را محاسبه کنید، باید از فرمول های ریاضی خاصی استفاده کنید. برای محاسبه شناسه شبا به ترتیب بخش های اصلی تشکیل دهنده آن کنار یکدیگر قرار داده می شوند.

البته این کار به صورت دستی غیر ممکن است و توسط سیستم های خاصی کد های بانکی، شماره حساب و اعداد تشکیل دهنده این شناسه، کنار یکدیگر قرار داده می شوند.

در برخی از سایت های معتبر اینترنتی با استفاده از نرم افزارهای آنلاین در کمتر از یک دقیقه شماره شبا برای کاربران بانک مهر و سایر بانک‌های ایرانی محاسبه می‌شود و هزینه کمی بابت انجام این تراکنش از کاربران دریافت می شود.

کارایی شماره شبا بانک مهر ایران

شماره شبا یکی از روش هایی مورد استفاده برای انتقال وجه است که در شعب بانک بدون محدودیت می توان از آن استفاده کرد؛ یعنی اگر شما در شعب بانک باشید و بخواهید با استفاده از شماره شبا مبلغ های کلان مالی را انتقال دهید، هیچ گونه محدودیتی دست و پای شما را نمی بندد.

کاربرد اصلی این شناسه برای انتقال وجه از حسابی در یک بانک به بانک دیگر است. در گذشته امکان انتقال وجه بین بانکی وجود داشت، اما مشکلات بسیاری بر سر راه کاربران هم وجود داشت.

از جمله مشکلات می توان به عدم هماهنگی بین شماره حساب ها اشاره کرد که باعث می‌شد مشکلاتی برای کاربران پیش بیاید. پس از طراحی و تعریف شماره شبا چنین مشکلاتی دیگر وجود ندارد و هر کس بخواهد به حساب شخص دیگری پول واریز کند، می تواند از طریق اینترنت بانک و یا استفاده از سامانه های انتقال وجه ساتنا و پایا از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را به حساب شخص دیگری واریز کند.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

محدودیتی برای استفاده از شماره شبا در داخل کشور وجود ندارد اما در مجامع بین المللی استفاده از این شماره با محدودیت همراه است. به دلیل تحریم های ایالات متحده و وزارت خزانه داری آمریکا علیه بانک های ایرانی، استفاده از شماره شما بانک های ایرانی به صورت بین المللی وجود ندارد.

انجام تراکنش های بانکی در طول روز و یک هفته برای همه اتفاق می افتد. گاهی خرید می کنیم یا پولی را به حساب شخصی واریز می کنیم. به همین خاطر داشتن اطلاعات کافی درباره محدودیت ها و سقف انتقال وجه با روش های مختلف مانند شماره شبا برای ما ضروری است.

در حال حاضر استفاده از روش کارت به کارت برای انتقال وجه یک روش مرسوم و ساده است که اکثر افراد از آن استفاده می کنند؛ اما افرادی که قصد داشته باشند مبادلات سنگین مالی و انتقال وجه در مبالغ بالا را انجام دهند، بهتر است از شماره شبا استفاده کنند. شماره شبا نیز دارای محدودیت هایی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

انتقال وجه با سامانه پایا

سامانه پایا برای انتقال وجه از شماره شبا استفاده می کند. به همین خاطر اگر بخواهید با استفاده از این سامانه از حساب خودتان به حساب فرد دیگری در یک بانک دیگر پول انتقال دهید می توانید از این روش استفاده کنید. انتقال وجه با استفاده از حواله های پایا به سه روش انجام می شود.

انتقال وجه در شعب بانک

در شعب بانک شما می توانید تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را انتقال دهید.

انتقال وجه از طریق اینترنت بانک

در طول یک روز می توانید ۶۰ میلیون تومان را با استفاده از این روش انتقال دهید. اگر قصد داشته باشید با استفاده از حواله پایا و از طریق اینترنت بانک این کار را انجام دهید، می توانید در هر تراکنش ۱۵ میلیون تومان را انتقال دهید.

انتقال وجه از طریق موبایل بانک

سقف انتقال مبلغ از طریق موبایل بانک و با استفاده از سامانه پایا حداکثر ۱۵ میلیون تومان است.

انتقال وجه با سامانه ساتنا

سامانه ساتنا نیز برپایه شبا فعال است و برای انتقال وجه کاربرد دارد. تفاوت سامانه ساتنا با پایا این است که سامانه ساتنا محدودیت چندانی ندارد و کاربران بانک‌های ایرانی می‌توانند از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را با استفاده از این روش در ساعات کاری بانکی انتقال دهند. این سامانه نیز به 2 طریق فرآیند انتقال وجه را امکان‌پذیر نموده است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

انتقال وجه در شعب بانک

با مراجعه به شعب بانکی هیچ گونه محدودیتی برای سقف انتقال وجه وجود ندارد.

استفاده از طریق اینترنت بانک

انتقال وجه با استفاده از سامانه ساتنا با اینترنت بانک محدودیت دارد. در صورتی که کاربران بخواهند از رمز ثابت برای انتقال وجه استفاده کنند، می توانند ۱۰۰ میلیون تومان را به حساب شخص دیگری واریز کنند، اما اگر از دستگاه رمز ساز استفاده کنند، نهایتاً ۲۰۰ میلیون تومان را می توانند جابجا کنند.

درباره سامانه پایا و ساتنا

درباره محدودیت های انتقال وجه به صورت بین بانکی و بین المللی صحبت کردیم. حالا بهتر است کمی درباره چرخه انتقال وجه با استفاده از سامانه پایا و ساتنا صحبت کنیم. این دو سامانه به منظور تبادل اطلاعات بانکی استفاده می شوند.

به همه بانک های ایرانی اجازه می‌دهند تا کاربران بتوانند تبادلات بانکی خودشان را از طریق اینترنت انجام دهند. هنگامی که کاربران با سیستم پایا و ساتنا کار می‌کنند، دستور واریز و برداشت وجه در بانک های مختلف صادر می شود. در واقع بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با طراحی و ارائه این سامانه، این امکان را فراهم آورده تا انتقال وجه و حواله های بانکی به صورت الکترونیکی و راحت انجام شوند.

سامانه ساتنا و پایا که برپایه شبا فعال هستند تنها در ساعت های مشخصی که توسط بانک مرکزی تعیین می شود امکان انتقال وجه را فراهم می کنند. اگر انتقال وجه در ساعات دیگری انجام شود، مبلغ مورد نظر چند ساعت بعد به حساب مشتری می نشیند.

تاریخچه بانک

بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی فعالیت می‌کند. این بانک در سال 1386 تأسیس شد و در حال حاضر با گسترش و توزیع شعب مختلف خود در سراسر کشور فعالیت می کند. این بانک با سرمایه اولیه 15000 میلیارد ریال توسط رئیس جمهور وقت کار خود را آغاز کرد. خدمات الکترونیکی این بانک باعث شده تا مشتریان بانک مهر ایران برای انجام مبادلات بانکی از سامانه های انتقال وجه بر پایه شناسه شبا استفاده کنند.

شماره شبا بانک مهر

شماره شبا مهر ایران کدی است که شماره هر حسابی در بانک مهر ایران را به صورت یکتا و منحصربه‌فرد معرفی می کند. این شناسه بین المللی برای یکسان سازی شماره حساب های بانکی در ایران و سایر کشورهای جهان تعریف و تبیین شد. به همین خاطر علاوه بر مبادلات بین بانکی در داخل ایران از آن برای انتقال وجه به بانک های بین المللی نیز استفاده می شود.

استفاده از شناسه شبا موجب تسهیل تبادلات مالی بین بانکی شده و در هر یک از بانک های ایرانی بر اساس قواعد و استانداردهای خاصی محاسبه می شود؛ بنابراین هر یک از بانک ها با توجه به نظام شماره گذاری داخلی خود برای هر حساب بانکی، یک شماره شبای یگانه دارند.

شماره حساب بانک مهر ایران چند رقمی است؟

ساختار شماره شبا مهر اقتصاد مانند سایر بانک‌های ایرانی از قاعده کلی این شماره پیروی می کند. ابتدای شماره شبا با ارقام کنترلی شروع می‌شود این ارقام کنترلی در واقع به منظور جلوگیری از تحریف شماره شبا و دریافت و ارسال بدون نقص اطلاعات استفاده می شوند.

شماره شبا از ۲۶ کاراکتر تشکیل می شود که از سمت چپ به راست نوشته می شوند. ابتدای شماره شبا با کد کشور یا نشان اختصاری هر کشور آغاز می‌شود. این کد برای کشور ایران دو نشانه IR است که نام اختصاری جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی است.

در ادامه نیز ارقام کنترلی هر حساب قرار می گیرند که دارای دو کاراکتر هستند و شماره های بعدی هم شامل شماره حساب هستند. در صورتی که برای رسیدن به ۲۶ کاراکتر تعداد رقم ها کم باشد، معمولاً به آن سفر اضافه می‌کنند، اما محاسبه شماره شبا به صورت دستی کار دشواری است و باید توسط اپلیکیشن های خاص انجام شود. به طورکلی شماره شبا به صورت یکپارچه و بدون فاصله است و هنگام نوشتن آن به هیچ وجه نباید فاصله بین آن ها قرار بگیرد.

دریافت شماره حساب بانک مهر ایران

برای دریافت شماره حساب بانک مهر ایران روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها به شرح ذیل می باشند:

در میان روش های فوق استفاده از سایت یکی از راحت ترین و سریع ترین راه های دستیابی به شماره حساب است. البته توجه داشته باشید استفاده از سایت های رایگان و بدون نماد اعتماد می تواند امنیت شما را مختل کند.

  • مراجعه به بانک
  • استفاده از سایت ها
  • نرم افزارهای مربوط به این موضوع

محاسبه شماره شبا بانک مهر ایران

همان طور که اشاره کردیم محاسبه شماره شبا باید توسط سایت های اینترنتی انجام شود. در صورتی که به شماره شبا نیاز دارید و به شعب بانک مهر ایران دسترسی ندارید، می توانید به صورت اینترنتی وارد وب سایت undefined شوید و شماره شبا خود را از طریق اپلیکیشن این مجموعه استعلام بگیرید. البته روش های متفاوتی برای دریافت شماره شبا وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

روش های دریافت شماره شبا قرض الحسنه مهر ایران

  • برای دریافت شماره شبا بانک مهر ایران ابتدایی ترین کار مراجعه به شعب بانک مهر ایران یا مراجعه به خودپرداز بانک است.
  • یکی دیگر از روش های دریافت شماره شبا بانک مهر ایران سایت رسمی بانک است البته در صورتی که بتوانید لینک دریافت شماره شبا را در صفحه های شلوغ و پیچیده بانکی پیدا کنید، این هم یکی از روش های دریافت شماره شبا است.
  • آخرین و سریع‌ترین روش برای استعلام شماره شبا مراجعه به وبسایت undefined است. شما با مراجعه به وب سایت اینترنتی و وارد شدن به اپلیکیشن این وب سایت، می توانید در عرض چند ثانیه با پرداخت مبلغی بسیار اندک شماره شبا حساب خود را به دست بیاورید.

دریافت شماره شبا بانک مهر ایران با شماره کارت

تبدیل شماره کارت به شبا بانک مهر ایران یکی از روش های آسان و سریع است که می توانید با وارد شدن به وب سایت undefined از آن استفاده کنید.

کافی است وارد وب سایت شوید و گزینه کارت به شبا را انتخاب کنید.

پس از وارد کردن شماره ۱۶ رقمی کارت و کلیک کردن روی گزینه دریافت شماره شبا، هزینه استعلام را پرداخت کنید و در عرض چند ثانیه شماره شبا خود را به دست آورید.

توجه: با تبدیل شماره کارت به شبا در وبسایت undefined می توانید شماره حساب خود را به صورت رایگان دریافت نمایید.

دریافت شماره شبا بانک مهر ایران با شماره حساب

تبدیل شماره حساب به شبا بانک مهر ایران نیز از دیگر خدماتی که در سایت undefined برای کاربران انجام می شود. پس از ورود به وب سایت می توانید گزینه حساب به شبا را انتخاب کنید و پس از وارد کردن شماره حساب و کلیک کردن روی گزینه دریافت شماره شبا، هزینه استعلام را پرداخت کنید و شماره شبا را دریافت نمایید.

سوالات متداول :

آیا امکان تبدیل شماره کارت به شبا بانک مهر ایران وجود دارد؟

بله در undefined شما می توانید با وارد کردن شماره کارت خود، شماره شبا را استعلام بگیرید.

روش محاسبه شماره شبا بانک مهر ایران چگونه است؟

امکان محاسبه شماره شبا بانک مهر ایران به صورت دستی وجود ندارد؟ خیر، اگر قصد محاسبه شماره شبا را دارید می توانید به وبسایت undefined مراجعه نمایید.

شماره شبا چند رقمی است؟

شماره شبا دارای ۲۶ کاراکتر است که از دو حرف انگلیسی و ۲۴ رقم تشکیل می شود.

برای محاسبه شماره شبا به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

در اپلیکیشن undefined با داشتن شماره کارت یا شماره حساب بانک مهر ایران و سایر بانک های ایرانی، می توانید شماره شبا را استعلام بگیرید.