بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک سپه

دریافت شماره شبا بانک سپه

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا undefined

با راه اندازی دو سامانه ساتنا و پایا انتقال پول از حسابی به حساب دیگر به قدری ساده است که دریافت واریز وجه ساده است. با استفاده از شماره شبا سرعت انتقال وجه از بانکی به بانک دیگر افزایش یافته و این سرعت بالا مربوط به طراحی شماره شبا توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می شود. شماره شبا همان کد منحصر به فردی است که برای تمام شماره حساب ها در شعب بانکی در نظر گرفته می شود.

در حال حاضر امن ترین و سریع ترین روش برای نقل و انتقال پول، استفاده از شماره شبا است. با توجه به اینکه امکان وارد کردن اشتباه شماره شبا وجود ندارد و سیستم بانکی به سرعت اشتباه را گزارش می‌کند، می‌توان گفت که امن ترین روش برای انتقال وجه شماره شبا بانکی است. اگر مشتریان یا متصدیان یک بانک، به اشتباه بخشی از شماره شبا یا یک عدد از آن را اشتباه وارد کنند، به سرعت سیستم از طریق کنترل محتوای شبا به آن ها پیام می‌دهد و از انتقال وجه جلوگیری می کند.

ارقام شماره شبا بیانگر چه اطلاعاتی هستند؟

اجزای تشکیل دهنده شماره شبا هر یک نشان دهنده جزئیات اطلاعات حساب هستند. این ۲۶ کاراکتر در ابتدا دارای دو حرف انگلیسی است و پس از آن ۲۴ رقم قرار می گیرد. ارقام بعدی به ترتیب مربوط به ارقام کنترل صحت ساختار، ارقام شناسه بانک، رقم نوع حساب و درنهایت شماره حساب می شوند.

هر یک از این بخش ها مربوط به اطلاعات همان حساب هستند و برای هر شماره شبا با یکدیگر تفاوت دارند. همین باعث می‌شود تا تمام شماره شبا های بانک های مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشند. شماره شبا تاریخ انقضا ندارد و از ابتدا تا انتهای استفاده از یک حساب می توان از شماره شبای آن برای انتقال وجه استفاده کرد.

نحوه دریافت شماره شبا undefined

بانک سپه یکی از بانک های مهم و بزرگ ایرانی است که در سال های اخیر پس از ادغام چندین موسسه مالی اعتباری وسعت بیشتری پیدا کرده است. با افزایش شعب بانک سپه در سراسر کشور و بالا رفتن تعداد مشتریان این بانک، تراکنش های انجام شده برای انتقال وجه با شماره شبا نیز افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر افراد زیادی هستند که نیاز دارند شماره شبا حساب خودشان را در بانک سپه بگیرند و حواله های ارزی را از بانکی به بانک دیگر انتقال دهند.

درست است که تعداد مشتریان بانک سپه زیاد است، اما راه های گوناگونی هم برای دریافت شماره شبا جدید بانک سپه وجود دارد که هر یک از این مشتریان با توجه به شرایط خودشان می توانند از آن ها استفاده کنند. از روش های حضوری گرفته تا روش های اینترنتی، همه و همه برای رفاه حال مشتریان بانک سپه هستند.

درست است که بعضی از این روش ها کمی وقت گیر هستند، اما ممکن است تنها چاره ای باشد که صاحبان حساب بتوانند از آن استفاده کنند. خیلی از افراد که سن بالایی دارند و نمی توانند از روش های اینترنتی استفاده کنند، می توانند به شعب بانک مراجعه کنند و شماره حساب شبا حساب خود را از آن طریق بدست بیاورند. برای افرادی هم که وقت کافی برای رفتن به بانک را ندارند، روش هایی مانند محاسبه اینترنتی شماره شبا را پیشنهاد می کنیم که در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

محاسبه آنلاین شماره شبا

همانطور که اشاره کردیم استفاده از سامانه های آنلاین برای تبدیل شماره شبا راه بسیار ساده و ارزانی است و طرفداران بسیاری دارد. یکی از سایت های اینترنتی معتبر که در این زمینه فعالیت می‌کند، سایت undefined است که با قیمت های بسیار کم، امکان دریافت شماره شبا تمام حساب های بانکی را برای مشتریان بانک سپه فراهم نموده است. در بخش‌های بعدی مراحل دریافت و شماره شبا در این سایت را با استفاده از اطلاعات حساب، بیان خواهیم کرد.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

همان‌طور که روش انتقال وجه به صورت کارت به کارت دارای محدودیت است. تصور می رود که استفاده از شماره شبا هم برای انتقال وجه محدودیت هایی داشته باشد. به همین خاطر در این قسمت قصد داریم درباره سقف انتقال وجه با شماره شبا صحبت کنیم و محدودیت های موجود بر سر راه این روش اینترنتی را عنوان کنیم.

محدودیت استفاده از شماره شبا در مجامع بین‌المللی

شماره شبا برای استفاده در مجامع بین المللی و بانک های ایران طراحی شده است، اما در حال حاضر تنها برخی از شماره های شبا هستند که امکان استفاده از آن ها در کشورهای خارجی وجود دارد؛ بنابراین نمی توان از این شماره شبا که به صورت معمول همه مشتریان بانکی از آن استفاده می کنند، در خارج از کشور استفاده کرد. در سال های اخیر بانک سپه و بسیاری از بانک های مهم ایرانی از طرف وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم شده‌اند. این تحریم ها مانعی هستند تا مشتریان بانک های ایرانی نتوانند از شماره شبا حساب خودشان در کشورهای خارجی استفاده کنند و با آن ها حواله های ارزی را جابجا کنند.

محدودیت استفاده از شماره شبا در داخل کشور

شما در هر یک از بانک های داخل کشور حساب داشته باشید یک شماره شبای متناظر با همان حساب نیز دارید و می توانید از آن استفاده کنید. فرقی نمی کند که حساب شما از چه نوعی باشد، اگر بخواهید با شماره شبا از بانکی به بانک دیگر پول انتقال دهید، به راحتی می توانید از شماره شبای آن استفاده کنید و هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد.

تنها محدودیتی که می توانیم به آن اشاره کنیم این است که با توجه به انتخاب سامانه های انتقال وجه مبلغی که می‌توانید به حساب شخص دیگری واریز کنید، تغییر می کند.

  • با سامانه پایا از ۱۵ تا ۶۰ میلیون تومان را می توانید به صورت اینترنتی انتقال دهید.
  • با سامانه ساتنا از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را می توانید به صورت اینترنتی انتقال دهید.

تاریخچه بانک

بانک سپه برای اولین بار در سال ۱۳۰۴ تأسیس شد. این بانک در ابتدا برای انجام امور مالی ارتش ایران بنا شد. به همین خاطر با نام بانک پهلوی قشون شناخته می شد. پس از گذشت یک سال بانک سپه دامنه فعالیت های خود را گسترش داد و به یکی از بانک های کشوری تبدیل شد.

در سال ۱۳۰۵ شعبه های دیگری نیز از بانک سپه در سراسر کشور بازگشایی شدند. پس از گذشت سال ها و فعالیت گسترده بانک سپه در داخل کشور و خارج از مرزهای ایران، امروزه بانک سپه به عنوان یکی از بانک های ایرانی مطرح شناخته می شود.

اولین بار که نام این بانک به نام سپه تغییر کرد سال ۱۳۱۶ خورشیدی بود، اما مجدداً پس از ۵ سال نام این بانک به نام تعاونی سپه تغییر پیدا کرد. بانک سپه نیز مانند سایر بانک های ایرانی بعد از انقلاب ۱۳۵۷ در اختیار دولت ایران قرار گرفت و به عنوان یکی از بانک های تجاری که زیر نظر شورای عالی و مجمع عمومی بانک های ایران اداره می شد مطرح شد.

در حال حاضر بانک سپه اولین بانک دولتی ایرانی شناخته می شود که کلیه سهام آن در اختیار دولت جمهوری اسلامی ایران است. این بانک دارای شعبه های داخلی و شعبه های بین المللی در کشورهایی مانند بریتانیا، آلمان، فرانسه و ایتالیا است.

شماره حساب بانک سپه چند رقمی است؟

شماره شبا یا شناسه حساب بانکی ایران دارای ۲۴ رقم است که در کنار دو کاراکتر IR قرار می‌گیرند. این دو حرف همان اختصار نام ایران در مجامع بین المللی هستند. ساختار پیچیده شماره شبا دارای استانداردهای امنیتی جهانی است و هر حسابی دارای شماره شبای مخصوص به خود است. شماره شبا با استفاده از فرمول های پیچیده و خاصی استخراج می شود و هیچ دو وقت شماره شبای شبیه به هم پیدا نمی کنید. همین امر هم باعث شده تا از بروز هرگونه خطایی در انتقال وجه پیشگیری شود.

کارایی شماره شبا بانک سپه

در سال های اخیر سامانه های الکترونیکی برای انتقال سریع و آسان وجه از بانکی به بانک دیگر توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است. یکی از این سامانه های الکترونیکی که جزء مهم ترین و سریع ترین روش ها برای نقل و انتقالات مالی محسوب می شود شماره شبا است.

شماره شبا در واقع یک شناسه منحصر به فرد است که در تمام شعب بانک ها برای هر حسابی تبیین شده است. با توجه به اینکه امکان بروز خطا در انتقال وجه از طریق شماره شبا بسیار کم است و سیستم های کنترل محتوای شبا به سرعت این اشتباه ها را شناسایی می کنند و به کاربران و متصدیان بانک اطلاع می دهند، می توان گفت که امن ترین روش برای انتقال پول با شماره شبا است.

شماره شبا بانک سپه را چگونه بگیریم؟

برای دریافت شماره شبا بانک سپه روش های متفاوتی وجود دارد که با استفاده از هر یک از این روش ها می توان شماره شبای حساب های مجزا را به دست آورد.

بانک سپه با ایجاد یک سامانه الکترونیک برای کاربران این بانک، امکان دریافت شماره شبا بانک سپه را از طریق درگاه های خودپرداز فراهم آورده است. به دلیل اینکه مراجعه حضوری به شعب بانک ها زمان زیادی را از کاربران می گیرد دریافت شبا بانکی از تعریق اینترنت کار ساده‌تری است.

دریافت شماره شبا از طریق تلفن گویا و پیامک نیز امکان پذیر است.

یکی از وب سایت هایی که در زمینه ارسال شماره شبا تمام بانک های ایرانی فعالیت می کند، وب سایت undefined است که با راه اندازی یک سامانه امن و سریع امکان دریافت شماره شبا تمام حساب های بانکی را با دریافت مبلغی بسیار منصفانه فراهم کرده است. در ادامه مراحل دریافت شماره شبا در سایت undefined را مشاهده می فرمایید.

  • سامانه الکترونیک سپه
  • ارسال پیامک و تلفن گویا
  • مراجعه به وب سایت های معتبر

دریافت شماره شبا در undefined

دریافت شماره شبا در وب سایت undefined به دو طریق انجام می‌شود.

افرادی که داشته باشند از طریق تبدیل شماره حساب یا شماره کارت به شماره شبا بانکی خود دست پیدا کنند می توانند به این وبسایت وارد شوند و پس از وارد کردن شماره کارت یا شماره حساب و پرداخت هزینه هر استعلام که مبلغ ۱۲۵۰ تومان است، شماره شبای خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنند.

نحوه تبدیل شماره کارت بانک سپه

گاهی اوقات صاحبان حساب های بانکی نیاز به دریافت شماره شبا دارند، اما جز شماره کارت بانکی هیچ اطلاعات دیگری از حساب خود در اختیار ندارند و امکان دسترسی به شعب بانکی را هم ندارند که بتوانند از طریق عابر بانک شماره شبا را دریافت کنند.

این افراد به راحتی می‌توانند از طریق مراجعه به وب سایت های معتبر و از طریق اینترنت شماره کارت خود را به شماره شبا تبدیل کنند.

توجه: متأسفانه در بانک سپه امکان تبدیل شماره کارت به شماره شبا وجود ندارد و تنها روشی که مشتریان بانک سپه می توانند از آن استفاده کنند تبدیل شماره حساب به شماره شبا است.

نحوه تبدیل شماره حساب به شماره شبا

با توجه به اینکه بانک سپه هنوز امکان تبدیل شماره کارت به شماره شبا را فراهم نکرده است، تنها روشی که مشتریان این بانک می توانند از آن استفاده کنند و شماره شبای بانکی را به دست بیاورند تبدیل شماره حساب به شماره شبا است. و دریافت شماره شبا سپه از روی کارت امکان پذیر نیست.

ذکر این نکته لازم است که هر حسابی در هر بانکی دارای شماره مخصوص به خود است و افرادی که قصد تبدیل شماره حساب به شماره شبا را داشته باشند باید این شماره ها را به صورت دقیق وارد کنند. در غیر این صورت مسئولیت هر خطایی به عهده خود مشتری است.

  • در وب سایت undefined از طریق سامانه تبدیل شماره حساب به شماره شبا بانک سپه، این عملیات در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.
  • مشتریان تنها باید وارد وب سایت undefined شوند و پس از وارد کردن شماره حساب، مبلغ ناچیزی را برای دریافت شماره شبا پرداخت کنند.
  • به این صورت با استفاده از یک روش امن و مطمئن و با پرداخت هزینه ای منصفانه امکان دریافت شماره شبا برای کاربران فراهم می شود.

سوالات متداول :

کاربرد شماره شبا چیست؟

برای انتقال وجه به صورت سریع و مطمئن و تا سقف میزان انتقال از شماره شبا استفاده می شود.

آیا امکان تبدیل شماره کارت بانک سپه به شماره شبا وجود دارد؟

خیر، در بانک سپه امکان تبدیل شماره کارت به شماره شبا وجود ندارد. تنها از طریق شماره حساب می توان شماره شبا را دریافت کرد.

مزایای استفاده از شماره شبا چیست؟

انتقال وجه سریع و امن، جلوگیری از خطا در انتقال وجه، انتقال وجه تا نهایت سقف انتقال

هزینه استعلام شماره شبا چقدر است؟

در وب سایت undefined هزینه انجام هر تراکنش 1250 تومان است.