بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک صادرات

دریافت شماره شبا بانک صادرات

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک صادرات

دریافت شماره شبا بانک صادرات به صورت اینترنتی تنها از طریق سایت های معتبر امکان پذیر است. برخی از وب سایت ها هستند که با کلاهبرداری از مشتریان، اطلاعات حساب آن ها را دریافت می‌کنند و برای اعمال سودجویانه از آن استفاده می کنند. در عوض سایت های معتبری چون undefined که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند می‌توانند در کمترین زمان با استفاده از روش‌های امن و معتبر شماره شبا بانک صادرات یا سایر بانک‌های ایرانی را برای مشتریان آن ها دریافت نمایند.

دقت داشته باشید هنگام استفاده از خدمات اینترنتی تبدیل و محاسبه شماره شبا، به سایت های معتبر مراجعه نمایید که دارای ای نماد هستند. شماره شبا بانک صادرات به عنوان یک شناسه اختصاصی در این بانک تعریف می شود که برای انتقال وجه کاربرد دارد. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید با روش های گوناگون و متنوع دریافت شماره شبا حساب بانکی خود آشنا شوید، اما محاسبه اینترنتی شماره شبا نسبت به همه روش های دیگر سریع تر و مطمئن تر است که در ادامه درباره آن بیشتر صحبت می کنیم.

روش انتقال پول از طریق شماره شبا بانک صادرات

برای انتقال پول از طریق شماره شبا بانک صادرات مشتریان می توانند از دو سامانه پایا و ساتنا استفاده نمایند. اپلیکیشن ها و نرم افزار های متعددی هستند که با استفاده از آن ها نیز امکان انتقال وجه وجود دارد، اما با توجه به اینکه این اپلیکیشن ها و نرم افزارها در تلفن‌های همراه فضای زیادی اشغال می کنند و ممکن است سرعت تلفن همراه را کاهش دهند، اغلب افراد ترجیح می‌دهند از همراه بانک صادرات یا سایر بانک‌های دیگر استفاده کنند. به این صورت تنها با وارد کردن شماره شبا وجه مورد نظر خود را با سامانه‌های ساتنا و پایا انتقال می دهند، اما قبل از انتقال وجه ابتدا باید شماره شبا را داشته باشند که بتوانند از آن استفاده کنند.

انتقال وجه با سامانه پایا

سامانه پایا توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است. این سامانه قابلیت انتقال حواله های الکترونیکی از حسابی به حساب دیگر در بانک های گوناگون را فراهم نموده است. مشتریان بانک صادرات و سایر بانک های ایرانی می توانند از حساب خود به حساب فردی دیگر به صورت الکترونیکی پول حواله کنند. سامانه پایا برای بهبود کاستی های موجود در سامانه ساتنا ارائه شده است. مدت زمان انتقال وجه با استفاده از این سامانه یک شبانه روز است. از ساعت ۵ صبح در روزهای غیرتعطیل تا ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه همان روز امکان انتقال وجه با این سامانه وجود دارد.

انتقال وجه با سامانه ساتنا

سامانه ساتنا یا همان سامانه تسویه ناخالص آنی یک سیستم الکترونیکی است که امکان پردازش و تسویه تراکنش های بین بانکی را به صورت آنی فراهم نموده است. مشتریان بانک صادرات برای انتقال مبالغ بیش از ۵۰ میلیون تومان به حساب خودشان یا افراد دیگر می توانند از سامانه ساتنا استفاده نمایند.

ارسال دستور مربوط به پرداخت ساتنا تا ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر هر روز امکان پذیر است. البته این دستور برای پرداخت های بین بانکی تا ساعت ۱۵ تعیین شده است. در روزهای تعطیل و جمعه ها امکان انتقال وجه با سامانه ساتنا وجود ندارد، اما در روزهای غیر تعطیل این سامانه نهایتاً تا ۳۰ دقیقه طول می کشد تا وجه مورد نظر را انتقال دهد. حداقل مبلغ انتقالی با این سامانه ۵۰ میلیون تومان و سقف انتقال وجه ۲۰۰ میلیون تومان است.

دریافت شماره شبا بانک صادرات از چه طریقی ممکن است؟

دریافت شماره شبا بانک صادرات از طریق روش های گوناگونی مانند روش های حضوری و غیر حضوری انجام می شود.

برخی اوقات مانند زمان ثبت این شماره برای دریافت سود سهام عدالت تنها چند دقیقه فرصت دارید تا شماره شبا را وارد کنید؛ بنابراین بهتر است از روش های سریع و مطمئنی مانند محاسبه آنلاین شماره شبا در سایت undefined استفاده کنید.

 • در سال های اخیر که بیشتر شهر های بزرگ با مشکلاتی مانند شلوغی شهرها و ترافیک دست و پنجه نرم می‌کنند، اکثر افراد تمایل دارند از روش های آنلاین و غیرحضوری استفاده نمایند. همانطور که می دانید بیشتر بانک‌ها نیز با اینترنت فعالیت می کنند. دستگاه‌های خودپرداز نیز به همین صورت هستند.
 • اگر اینترنت نباشد این دستگاه ها کارایی خود را از دست می دهند؛ بنابراین فرقی نمی‌کند که به بانک مراجعه کنند یا در خانه با استفاده از رایانه شخصی و تلفن همراه بخواهند شماره شبا را استعلام بگیرند. تنها تفاوت این دو روش این است که در روش غیر حضوری و آنلاین میزان زیادی در هزینه و وقت افراد صرفه جویی می‌شود و این جزء دلایل اصلی محبوبیت روش های اینترنتی محاسبه شماره شبا است.
 • بعضی از بانک های مهم کشور مانند بانک ملی و بانک صادرات امکان دریافت شماره اشتباه از طریق پیامک یا تلفن های گویای بانک را نیز فراهم نموده اند؛ اما منتظر ماندن برای پاسخگویی تلفن گویا نیز زمان‌بر است.
 • گاهی اوقات از طریق کدهای ussd امکان دریافت شماره شبا هم وجود دارد، اما اگر مشتریان بتوانند به موقع این کدها را وارد نمایند و شماره شبا را دریافت کنند.
 • مراجعه به سایت بانک ملی یکی دیگر از روش های دریافت شماره شبا است.
 • از طریق همراه بانک هر بانک نیز مشتریان می توانند شماره شبا حساب خود را استعلام بگیرند.

روش دریافت شماره شبا صادرات از طریق عابر بانک

برای دریافت شماره شبا صادرات از طریق عابر بانک تنها کافی است به اولین عابر بانکی که در نزدیکی محل سکونت شما وجود دارد، مراجعه نمایید. با استفاده از کارت عابر بانکی که قصد دارید شماره شبا آن را استعلام بگیرید می توانید از دستگاه عابر یک موجودی حساب بگیرید و اطلاعات حساب خودتان را روی رسید چاپی تراکنش مشاهده نمایید. در صورت نیاز می‌توانید اطلاعات حساب خودتان را در دستگاه نیز مشاهده کنید.

تاریخچه بانک صادرات

بانک صادرات ایران یکی از بانک های بزرگ ایرانی است که گسترده ترین شعب بانکی را در داخل کشور دارد. این بانک در سال ۱۳۳۱ توسط دو خانواده متمول ایرانی به نام های بلور فروشان و مفرح با استخدام ۲۰ کارمند و سه مدیر ارشد تاسیس شد. پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ بانک صادرات توسط دولت مصادره شد و تحت مالکیت دولت درآمد.

در حال حاضر بانک صادرات شعبه های متعددی در کشور های دیگر دارد. این بانک برای نخستین بار اولین شعبه خود را در شهر هامبورگ آلمان راه اندازی نمود. در حال حاضر ۳.۲۴۸ شعبه در سراسر ایران و ۲۸ شعبه بین المللی در سایر کشور های جهان دارد. میزان سرمایه بانک صادرات در سال ۱۳۹۶، ۱.۹ میلیارد دلار برآورد شده است. بسیاری از مشتریان بانک صادرات از خدمات الکترونیک برای انتقال پول استفاده می کنند.

یکی از روش هایی که دارای کارمزد بسیار پایین است و می توان با استفاده از آن بالا ترین سقف نقل و انتقالات مالی را در یک روز انجام داد، استفاده از شماره شبا است. گاهی اوقات صاحبان حساب شماره شبا را در اختیار ندارند اما می توانند شماره حساب یا شماره کارت را به شماره شبا تبدیل کنند.

شماره شبا بانک صادرات چیست؟

شماره شبا مجموعه ای از کاراکتر ها و اعداد است که برای نقل و انتقالات مالی داخلی و بین‌المللی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به مزایای استفاده از شماره شبا مانند جابجایی پول با کارمزد کم، انتقال وجه آسان برای مشتریان بانکی و امنیت بالا، بسیاری از مشتریان بانک صادرات برای انجام فعالیت های انتقال وجه از شماره شبا استفاده می کنند.

در ابتدای شماره شبا دو حرف انگلیسی IR که نشان دهنده جمهوری اسلامی ایران است قرار دارد. در واقع شماره شبا شناسنامه بانکی ایران است که امکان استفاده از آن در بانک های بین المللی هم وجود دارد. البته در حال حاضر به خاطر تحریم های موجود این کار امکان پذیر نیست و تنها از شماره شبا برای نقل و انتقالات مالی داخلی استفاده می شود. تعداد اعداد موجود در شماره شبا ۲۴ عدد به همراه دو حرف انگلیسی هستند. ساختار شماره شبا برای هر حساب متفاوت است و بر اساس فرمول خاصی محاسبه می شود.

کارایی شماره شبا بانک صادرات چیست؟

کاربرد های متعدد شماره شبا مربوط به حوزه مالی و نقل و انتقال های مالی می شود، اما برخی دیگر از کاربرد های شماره شبا مربوط به ثبت نام در سازمان ها و اداره ها است که نیاز به یک حساب شخصی مربوط به شما دارند. از آنجا که شماره حساب بانکی شما می تواند با شماره حساب شخص دیگری در یک بانک دیگر مشابه باشد، بنابراین استفاده از شماره شبا در این مواقع ضروری است. چرا که شماره شبا برای هر شخصی متفاوت است و هیچ دو شماره شبایی مانند هم وجود ندارند. به همین خاطر اعتبار شماره شبا نسبت به شماره کارت و شماره حساب هنگام ثبت نام در سازمان ها و اداره ها بیشتر است و جزء کاربرد های اصلی شماره شبا محسوب می شود.

دریافت شماره شبا با شماره کارت

شماره شبا از روی شماره کارت صادرات امکان پذیر است؛ یعنی صاحبان حساب می توانند با تبدیل شماره کارت به شماره شبا به راحتی شماره شبا مربوط به حساب بانکی خود را به دست بیاورند. در حال حاضر بسیاری از بانک های معتبر مانند بانک صادرات در بخش خدمات الکترونیک گزینه ای را برای تبدیل شماره کارت به شماره شبا قرار داده ‌اند، اما علاوه بر این امکانات کاربران بانک صادرات می توانند از طریق تلفن گویا، ارسال پیامک به بانک و یا مراجعه به وب سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، شماره شبا حساب خود را به دست بیاورند.

تبدیل شماره کارت به شماره حساب صادرات

تبدیل شماره کارت به شماره حساب صادرات روش های مختلفی دارد که یکی از این روش ها استفاده از سایت های معتبری است که در این زمینه وجود دارند.

از جمله سایت های معتبری که در زمینه تبدیل های بانکی فعالیت می کند سایت undefined است که با داشتن سابقه ای درخشان در این حوزه توانسته رضایت مخاطبان خود را جلب نماید.

اویژگی هایی که سبب امتیاز این سایت نسبت به سایر سایت ها شده است به شرح ذیل هستند:

 • دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک
 • دریافت وجه کم در مقابل خدمات ارائه شده
 • پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته

دریافت شماره حساب صادرات

شما با استفاده از خدمات undefined می توانید به راحتی به شماره حساب هر کارتی که می خواهید از طریق شماره شبا یا شماره کارت دسترسی داشته باشید. تنها کافیست در این سایت ثبت نام نمایید و پنل خود را شارژ کنید .

شماره حساب بانک صادرات چند رقمی است؟

شماره شبا بانک صادرات یا همان شناسه حساب بانکی صادرات ۲۴ رقمی است. این شماره به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت راحت تری به شماره کارت شماره شبای افراد دیگر دسترسی داشته باشید.

مراحل تبدیل شماره کارت به شماره شبا

مراحل تبدیل شماره کارت به شماره شبا در وب سایت های معتبری مانند وب سایت undefined به این صورت است که متقاضیان ابتدا باید مشخصات خود را وارد کنند و عضو این وب سایت شوند.

البته بدون عضویت در وب سایت undefined نیز به راحتی امکان استعلام شماره شبا وجود دارد. متقاضیان تنها کافی است شماره کارت خود را وارد نمایند و پس از واریز مبلغی بسیار ناچیز شماره شبا را استعلام بگیرند.

دریافت شماره شبا با شماره حساب

امکان تبدیل شماره حساب به شماره شبا نیز وجود دارد. ممکن است گاهی اوقات کاربران به جزء شماره حساب بانکی مشخصات دیگری از حساب خود در اختیار نداشته باشند و به شماره شبا نیاز داشته باشند. این افراد می‌توانند با مراجعه به وب سایت undefined شماره حساب خود را وارد نمایند و در عرض چند ثانیه با پرداخت هزینه ای مقرون به صرف شماره شبا را دریافت نمایند.

مراحل تبدیل شماره حساب به شماره شبا

تبدیل شماره حساب به شماره شبا در وب سایت undefined شامل مراحل زیر می شود.

 • ورود به وب سایت و عضویت
 • وارد کردن شماره موبایل
 • وارد کردن مشخصات و شماره حساب
 • استعلام شماره شبا بانکی

سوالات متداول :

مزایای استفاده از شماره شبا چیست؟

با استفاده از شماره شبا کارمزد کمتری برای نقل و انتقالات مالی پرداخت می کنید، امنیت استفاده از شماره شبا نسبت به سایر حواله های بانکی بسیار بیشتر است.

آیا امکان تبدیل شماره کارت به شماره شبا وجود دارد؟

بله روش های متعددی برای تبدیل شماره کارت به شماره شبا وجود دارند.

آیا تبدیل شماره حساب به شماره شبا رایگان است؟

در وبسایت undefined هزینه بسیار کمی حدود ۱۲۵۰ تومان برای انجام تراکنش و استعلام شماره شبا از کاربران دریافت می شود.

شماره شبا چه کاربردهایی دارد؟

شماره شبا برای انتقال پول تا بالا ترین سقف ممکن مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام ثبت نام در شرکت ها و اداره ها و سازمان های معتبر متقاضیان به شماره شبا نیاز دارند.