بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک مسکن

دریافت شماره شبا بانک مسکن

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

بانک مسکن، بانک برتر ایرانیان

بانک مسکن با پیشینه‌ای پربار و فعالیتی گسترده در ارائه تسهیلات مرتبط با ساخت و ساز مسکن، جزء برترین بانک‌های دولتی ایران به شمار می‌آید. این بانک فعال و موثر در سال ۱۳۵۸ از ادغام چندین بانک و شرکت فعال در حوزه پس انداز و وام مسکن تاسیس شد. بانک مسکن علاوه بر ارائه خدمات بانکی رایج، انواع تسهیلات و کمک هزینه ساخت، خرید و تعمیر مسکن را به مشتریان ارائه می‌دهد.

تعداد بالای شعب فعال این بانک، نشان از فعالیت گسترده آن و استقبال مردم از خدمات آن است. بانک مسکن نیز در راستای یکپارچه سازی حساب‌های بانکی کشور، برای شماره حساب‌هایش شماره شبا ایجاد کرده است. ارائه شماره شبا حساب‌های بانک مسکن علاوه بر بهبود دریافت خدمات، اهداف کلان بانک را نیز تسریع می‌بخشد.

شماره شبا بانک مسکن

همانطور که گفتیم بانک مسکن در راستای تسهیل انتقال وجه در سیستم بانکی، به بیش از ۲.۵ میلیون حساب بانکی خود، شماره شبا اختصاص داده است. البته شماره شبا که خلاصه عبارت شناسه حساب بانکی در ایران است، بر اساس پروتکل جهانی تعیین می‌شود. شماره شبا بانک مسکن همچون شماره شبا سایر بانک‌های ایران از ۲۶ کاراکتر تشکیل شده که ۲ کاراکتر ابتدای آن شناسه کشور ایران هستند. ۲۴ کاراکتر دیگر شماره شبا که ارقام لاتین هستند از کد اعتبار سنجی، شناسه بانک و شماره حساب تشکیل شده‌اند.

شماره شبا بانک مسکن نیز مستقل از شماره گذاری حساب‌های این بانک ایجاد می‌شود اما به اطلاعات شماره‌گذاری داخلی نیاز دارد. این کد اختصاصی در واقع کدی بین‌المللی است که در نقل و انتقالات بانکی داخلی و بین‌المللی کاربرد گسترده دارد. این کد به ظاهر ساده، حواله‌های سنگین بین‌المللی و داخلی را در عین امنیت کامل، به سرعت جابه‌جا می‌کند.

تبدیل آنی شماره کارت بانک مسکن به شماره شبا

اطلاع از کارایی و مزایای شماره شبا، سبب استفاده گسترده مشتریان بانک مسکن از این کد در انجام مراودات بانکی شده است. بسیار پیش آمده که کاربر با قصد شبا کردن مبلغ مدنظر پیش رفته و در لحظه آخر متوجه می‌شود شبا گیرنده را ندارد. در چنین موقعیتی فرستنده صرفا با داشتن شماره کارت فرد گیرنده، می‌تواند در لحظه شماره شبا مربوطه را در وب سایت undefined استعلام کند.

به عبارتی برای شبا کردن مبالغ بالا نیازی به دریافت شماره شبا از گیرنده نیست و صرفا با شماره کارت، شماره شبا به دست می‌آید. وب سایت undefined علاوه بر استعلام ایمن و سریع شماره شبا، از استعلام شماره حساب از روی شماره کارت نیز پشتیبانی می‌کند.

شماره حساب بانک مسکن رو سه سوته شبا کن

تبدیل شماره حساب به شماره شبا یکی دیگر از راهکارهای دسترسی سریع به شماره شبا بانک مسکن است. در واقع استعلام شماره شبا از طریق شماره حساب، راهی میانبر و سریع برای رفع نیاز به شماره شبا است. به موجب این راهکار، با داشتن شماره حساب دیگر نیازی به مراجعه به بانک، دستگاه خودپرداز و یا تلفن گویا برای استعلام شماره شبا نیست. به بیان دیگر دریافت شماره شبا با شماره حساب با وجود وب سایت undefined دیگر کاری ندارد.

این وب سایت، بستری فراهم کرده تا افراد با وارد کردن شماره حساب بانک مسکن در هر تایمی، شماره شبا مربوطه را دریافت کنند. با این اوصاف کاربران با در دست داشتن شماره حساب و دسترسی به اینترنت در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شماره شبا بانک مسکن را دریافت می‌کنند.

شماره شبا، تأمین آسایش شما

انتقال مبالغ بانکی سنگین همواره دشواری‌ها و محدودیت‌هایی برای کاربران ایجاد می‌کند. در واقع کارت‌های بانک مسکن تنها از مبالغ معینی برای انتقال در شبکه بانکی داخلی و خارجی پشتیبانی می‌کنند. اما هنگام انجام معاملات عمده و یا فعالیت‌های اقتصادی دیگر، برای انتقال مبالغ بالا چه باید کرد؟ در پاسخ باید گفت شماره شبا برای چنین مواقعی طراحی شده است و از اغلب مبالغ دلخواه کاربران پشتیبانی می‌کند.

تبدیل شماره کارت بانک مسکن به شماره شبا از روش‌های مختلف ایمن، علاوه بر انتقال وجه در سطح بین‌المللی، انتقال مبالغ داخلی را هم میسر می‌کند. فعالیت سامانه‌های ساتنا و پایا که به طور تخصصی برای انتقال وجه بین بانک‌های داخلی طراحی شده‌اند، بر اساس شماره شبا شکل می‌گیرد. علاوه بر این ارائه شماره شبا به عنوان شماره اختصاصی حساب بانک مسکن در ثبت‌نام‌هایی که به شماره حساب نیاز دارند، نکته‌ای مثبت است.

سوالات متداول :

  • وب سایت undefined از شماره شبا چه بانک‌هایی پشتیبانی می‌کند؟ وب سایت undefined از تمامی بانک‌های خصوصی و دولتی پشتیبانی می‌کند.
  • هزینه تبدیل شماره حساب بانک مسکن به شماره شبا از این وب سایت چقدر است؟ هزینه تبدیل شماره حساب و شماره کارت بانک مسکن به شماره شبا در وب سایت undefined، مبلغی حدود ۱۲۰۰ تومان است.
  • در طی شبانه‌روز چند دفعه می‌توان شماره شبا دریافت کرد؟ تعداد دفعات دریافت شماره شبا از این وب سایت بدون محدودیت است.
  • آیا سایت ایمن است؟ بله وب سایت undefined دارای نماد اعتماد الکترونیک است.