بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک کوثر

دریافت شماره شبا بانک کوثر

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک کوثر

شماره حساب بانکی ایران یا همان شماره شبا کاربرد های فراوانی دارد. به همین خاطر در سال‌های اخیر استفاده از آن برای نقل و انتقال های مالی بین بانکی افزایش پیدا کرده است. دریافت شماره شبا موسسه اعتباری کوثر که در بانک سپه ادغام شده است، به روش های مختلفی انجام می شود. این شماره استاندارد سازی شده در واقع برای یکپارچه سازی حساب های بانکی طراحی شده است. همین امر هم سبب شده تا انتقال وجه با استفاده از آن با کمترین خطا مواجه باشد. مشتریان بانک های ایرانی با استفاده از شماره حساب و شماره کارت بانک کوثر می توانند به شماره شبا دسترسی پیدا کنند. این کار هم تنها از طریق مراجعه به سایت undefined امکان پذیر است.

نحوه دریافت شماره شبا بانک کوثر

نحوه دریافت شماره شبا بانک کوثر در سایت undefined از دو روش انجام می‌شود. هر دوی این روش ها نیاز به بخشی از اطلاعات حساب دارند. به عنوان مثال یا باید شماره حساب را داشته باشید یا با استفاده از شماره کارت شماره شبا را به دست بیاورید.

کارایی شماره شبا بانک کوثر

درست است که بانک کوثر در بانک سپه ادغام شده است، اما همچنان شماره شبا برای هر یک از حساب های این بانک وجود دارد. مشتریان بانک کوثر می توانند از آن برای انتقال وجه به صورت بین بانکی استفاده کنند. به همین خاطر آشنایی با کارایی شماره شبا بانک کوثر برای تمام افرادی که در این بانک حساب دارند، ضروری است.

انتقال وجه

اصلی ترین کاربرد شماره شبا انتقال وجه به صورت بین بانکی است. اگر به فکر این هستید که مبلغ بالایی را به حساب شخص دیگری واریز کنید و محدودیت های مربوط به کارت به کارت دست شما را بسته است، به هیچ وجه نگران نباشید. چرا که با استفاده از شماره شبا یا همان شناسه ۲۶ کاراکتری به راحتی می توانید تا ۲۰۰ میلیون تومان را حتی از طریق همراه بانک خود به حساب فرد مورد نظر انتقال دهید.

توجه داشته باشید که با استفاده از سامانه سامانه های اینترنتی مانند آپ نمی توانید از شماره شبا استفاده کنید. حتماً باید همراه بانک داشته باشید؛ یعنی اگر شما قصد دارید از بانک کوثر به بانک دیگری پول واریز کنیم باید حتماً همراه بانک کوثر و شماره شبا فرد مورد نظر را داشته باشید.

افزایش سقف انتقال وجه

یکی دیگر از کاربردهای شماره شبا این است که می‌توانید سقف انتقال وجه را افزایش بدهید. همانطور که می دانید از طریق کارت عابربانک تنها ده میلیون تومان را می توانیم به حساب فرد دیگری واریز کنیم. این روزها بسیاری از فروشندگان به خاطر فرار از پرداخت مالیات، از مشتریان می خواهند که در ازای جنس خریداری شده وجه مورد نظر را به حساب آن ها شبا کنند. اگر شما شماره شبا یا همراه با نداشته باشید، به دردسر می افتید.

چرا که باید حتما به داخل شعب بانک بروید و مجدداً تمام مراحل مربوط به دریافت نوبت و منتظر ماندن پشت پیشخوان های بانک را تجربه کنید؛ اما اگر همراه بانک داشته باشید و شماره شبای فرد مورد نظر را نیز داشته باشید، به راحتی می توانید از داخل منزل از طریق تلفن همراه خود مبلغ مورد نظر را واریز کنید.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

استفاده از شماره شبا در خارج از کشور محدودیت هایی دارد. همانطور که می دانید به دلیل مشکلات سیاسی بین ایران و کشورهای اروپایی و غربی تحریم‌های زیادی علیه بانک‌های ایرانی وضع شده است. بانک کوثر نیز یکی از بانک های دولتی است که در بانک سپه ادغام شده است. به همین خاطر در فهرست بانک های تحریم شده قرار دارد.

بنابراین مشتریان این بانک نمی‌توانند برای انتقال وجه به صورت بین المللی از شماره شبا استفاده کنند. البته اگر این تحریم‌ها وجود نداشت به راحتی می توانستیم از طریق شماره شبا به حساب فرد دیگری در خارج از کشور نیز پول وارد واریز کنیم؛ اما متاسفانه در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

محدودیت مربوط به انتقال وجه با استفاده از شماره شبا نیز در داخل کشور مربوط به مبلغ واریزی می شود؛ یعنی اگر شما بخواهید از طریق سامانه پایا پول را به حساب شخص دیگری واریز کنید، تنها می‌توانید ۱۵ میلیون تومان را واریز کنید. نهایتاً در یک روز می توانید چهار بار این کار را انجام دهید و نهایتاً ۶۰ میلیون تومان را واریز نمایید.

اگر از سامانه ساتنا استفاده کنید سقف انتقال وجه بالا می رود و از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را می‌توانید واریز کنید.

نکته: انتقال وجه از داخل بانک با استفاده از شماره شبا هیچ محدودیتی ندارد.

توجه: با استفاده از سامانه پایا انتقال وجه از داخل شعب بانک تا ۱۰۰ میلیون تومان امکان پذیر است.

تاریخچه بانک

موسسه اعتباری کوثر که در گذشته به عنوان یک شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی فعالیت می کرد، پس از حمایت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح فعالیت خود را به عنوان بانک آغاز کرد. این بانک در سال ۱۳۸۸ تأسیس شد.

اما بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی ایران در سال ۱۳۹۷ در بانک سپه ادغام شد. بانک کوثر در واقع وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود. به همین خاطر بنیاد تعاون وزارت دفاع برای تشکیل این موسسه و تبدیل آن به بانک پیگیری‌های لازم را انجام داد. در نهایت در سال ۱۳۸۸ موفق به تأسیس بانک کوثر شد.

بانک کوثر که در حال حاضر در بانک سپه ادغام شده است خدمات ویژه ای را به مشتریان خود تحت عنوان بانک سپه ارائه می نماید که از جمله آن ها می‌توان به انتقال وجه با استفاده از شماره شبا اشاره کرد ی.کی از روش های استعلام شماره شبا بانک کوثر ادغام شده در سپه، نیز تبدیل شماره کارت این بانک به شماره شبا است که از طریق سایت های اینترنتی انجام می شود.

محاسبه شناسه شبا بانک کوثر چگونه است؟

روش های مختلفی برای محاسبه شماره شبا بانک کوثر وجود دارد. البته هیچ کدام از این روش ها دستی نیستند؛ یعنی شما خودتان می توانید شماره شبا را به صورت دستی حساب کنید.

باید برای استعلام شماره شبا به بانک خودتان مراجعه کنید و پس از ارائه مدارک شناسایی شماره شبا را بگیرید. حتی می توانید به دستگاه خودپرداز مراجعه کنید و پس از دریافت موجودی، پرینت اطلاعات حساب را بگیرید که در بخشی از آن شماره شبا درج شده است.

اما روش های ساده تری هم برای رسیدن به شماره شبا بانک کوثر وجود دارد و آن هم استفاده از خدمات وب سایت های اینترنتی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

دریافت شماره حساب از شماره کارت بانک کوثر

برای دریافت شماره حساب از طریق شماره کارت بانک کوثر، مشتریان این بانک می توانند بدون مراجعه حضوری به شعب بانک یا عابر بانک های سپه، شماره حساب خود را دریافت نمایند. تصور کنید که قصد دارید از حساب خود به حساب شخص دیگری پول واریز کنید و به شماره حساب احتیاج دارد، اما این شماره را در اختیار ندارید. فرصت کافی هم برای این که اطلاعات حساب خود را به دست بیاورید ندارید!

معمولاً کارت های بانکی جزو مدارکی هستند که همیشه در دسترس ما قرار دارند. پس می توانید با استفاده از شماره کارت به صورت اینترنتی شماره حساب را استعلام بگیرید. این کار از طریق سایت undefined به صورت آنلاین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود. تنها کافی است با نحوه دریافت شماره حساب و مراحل آن آشنا باشید. تبدیل شماره کارت به شماره شبا کوثر در سایت undefined در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

دریافت شماره حساب و شبا بانک کوثر

به منظور دریافت شماره حساب و شماره شبا بانک کوثر می توانید از خدمات آنلاین سایت undefined استفاده کنید. اگر به شماره حساب نیاز دارید می توانید مراحل زیر را به ترتیب و انجام دهید.

اگر می خواهید شماره شبا را استعلام بگیرید یا باید شماره حساب را داشته باشید یا شماره کارت ۱۶ رقمی بانک کوثر، برای این کار نیز می توانید مراحل قبلی را به ترتیب انجام دهید.

با این تفاوت که اگر بخواهید شماره حساب را به شماره شبا تبدیل کنید، باید گزینه تبدیل حساب به شبا را انتخاب کنید. ولی اگر بخواهید شماره کارت را به شبا تبدیل کنید باید گزینه تبدیل شماره کارت به شماره شبا بانک کوثر را انتخاب نمایید.

  • برای دریافت شماره حساب بانک توسعه تعاون کافی است شماره کارت خودتان را داشته باشید تا بتوانید آن را به شماره حساب تبدیل کنید. ابتدا وارد سایت undefined شوید.
  • روی گزینه تبدیل کارت به حساب کلیک کنید.
  • شماره کارت بانک توسعه تعاون را به دقت وارد کنید. پس از بررسی اطلاعات دارنده حساب، گزینه دریافت شماره حساب را انتخاب کنید.
  • در کمتر از یک دقیقه شماره حساب خود را استعلام بگیرید.

تعداد ارقام شماره حساب کوثر

شماره شبا تمام بانک های ایرانی دارای ۲۶ کاراکتر است که همه آن ها شامل بخش های یکسانی هستند.

ممکن است بخواهید این شماره ها را به صورت جداگانه پیدا کنید و کنار یکدیگر بچینید تا بتوانید شماره شبا را محاسبه کنید. البته می توانید این کار را انجام دهید اما در صورتی که در محاسبه یک رقم اشتباه کنید نمی توانید از آن شماره شبا استفاده کنید.

چرا که شماره شبا به صورت منحصر به فرد برای هر حساب طراحی می شود و هیچ دو شماره شبا یکسانی وجود ندارد. اگر خطا کنید هنگام انتقال وجه به شماره شبایی که خودتان حساب کرده‌اید، پیام خطا توسط سیستم برای شما ارسال می شود و نمی توانید از آن استفاده کنید.

بهتر است برای محاسبه شماره شبا از خدمات وب سایت های معتبر اینترنتی مانند undefined استفاده کنید. این سایت با دریافت هزینه ای بسیار کم می تواند در هر ساعت از شبانه روز شماره شبا، شماره حساب و شماره کارت را برای شما استعلام بگیرد.

  • ● یک بخش از شماره شبا مربوط به کد شناسایی بانک می شود که برای هر بانک متفاوت است.
  • ● یک بخش از آن شامل شماره حساب مشتری می شود.
  • ● بخش دیگر مربوط به اعداد کنترل صحت ساختار شبا هستند.

سوالات متداول :

آیا می توان شماره شبا را به صورت دستی حساب کرد؟

شماره شبا یک ساختار منحصر به فرد دارد و بهتر است برای استعلام آن از سایت های آنلاین بانکی استفاده کنید.

آیا امکان تبدیل شماره کارت به شبا بانک کوثر وجود دارد؟

بله شما می توانید شماره کارت بانک کوثر را در سایت undefined به شماره شبا تبدیل کنید.