بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک آینده

دریافت شماره شبا بانک آینده

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

تبدیل شماره حساب به شماره شبا بانک آینده

بانک آینده در سال ۱۳۹۱ پس از ادغام بانک تات، موسسه اعتباری صالحین و موسسه اعتباری آتی تأسیس شد. این بانک با سرمایه اولیه ۸ هزار میلیارد ریال آغاز به کار کرد و در سال بعد پس از کسب مجوز از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید. تاکنون بانک آینده موفق شده بیش از ۱۲۲ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند که مبلغ قابل توجهی است.

در حال حاضر تعداد کارکنان بانک آینده حدود ۳ هزار و ۹۰۰ نفر است و دارای ۲۷۶ شعبه در سراسر کشور است. در بانک آینده با استفاده از روش‌های انتقال وجه سریع مانند ساتنا و پایا بر پایه شبا نقل و انتقالات مالی انجام می‌شود. یکی از بهترین و امن‌ترین روش‌های انتقال وجه که در حال حاضر توسط بانک‌های مطرح کشور از آن استفاده می‌شود شماره شبا است.

شناسه شبا بانک آینده

با استفاده از شناسه شبا بانک آینده مشتریان این بانک می‌توانند از طریق سرویس‌های موبایل بانک یا اینترنت بانک آینده استفاده کنند و یا به نزدیک‌ترین شعب این بانک مراجعه کنند. روش‌های ساده‌تری هم برای استعلام شناسه شبا بانک آینده وجود دارد که سریع‌تر هستند.

به‌طورکلی در بانک آینده و تمام بانک‌های ایرانی برای شماره‌گذاری حساب مشتریان از شیوه خاصی استفاده می‌شود که با سایر بانک‌های دیگر متفاوت است. به همین خاطر انتقال پول بین بانک آینده و بانک‌های دیگر در گذشته مشکلات بسیاری برای مشتریان ایجاد کرده بود، اما طی سال‌های اخیر که شناسه شبا توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعریف و تبیین شده است، این معضل برطرف شده و امروزه همه بانک‌ها می‌توانند از یک فرمت یکپارچه برای نقل و انتقالات بین بانکی و بین‌المللی استفاده کنند.

ساختار شماره شبا

بانک آینده نیز مانند سایر بانک‌های استاندارد ایرانی برای هر حساب بانکی یک شناسه یکتا به نام شناسه حساب بانکی ایران یا همان شماره شبا طراحی کرده است. ساختار شماره شبا بانک آینده مانند سایر بانک‌های دیگر از ۲۶ کاراکتر تشکیل شده است که دو حرف ابتدایی آن دارای نشانه اختصاری کشور ایران در مجامع بین‌المللی است و ۲۴ رقم دیگر به ترتیبی است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

ترتیب رقم های شماره شبا

شماره شبا به‌عنوان یک کد استاندارد در کنار شماره حساب بانک آینده قرار می‌گیرد و نمی‌توان گفت که جایگزین شماره حساب است بلکه به‌عنوان یک شناسه بین‌المللی برای هر یک از حساب‌های موجود در بانک آینده به کار می‌رود؛ بنابراین ۲۴ رقم باقی مانده شماره شبا شامل کد بانک و شماره حساب مورد نظر می‌شوند که برای محاسبه آن فرمول‌های خاصی استفاده می‌شود و نمی‌توان به‌صورت دستی این شماره را محاسبه کرد.

مزایای استفاده از شناسه شبا بانک آینده

با توجه به اینکه سامانه حواله الکترونیکی ساتنا و پایا بر اساس شناسه بانکی شبا فعالیت می‌کنند، بنابراین برای انجام تمام نقل و انتقال‌های بین بانکی شماره شبا مورد نیاز است. هنگام تحویل گرفتن دستگاه کارت‌خوان یا پایانه POS نیز برای این‌که بتوانید از خدمات درگاه اینترنتی استفاده کنید باید شماره شبا داشته باشید.

بانک آینده برای اینکه کار مشتریان را راحت کند روی همه کارت های بانکی شماره شبا را درج کرده است تا این عزیزان بتوانند به تمام اطلاعات مورد نیاز حساب خود دسترسی داشته باشند و نگرانی از بابت محاسبه شماره حساب نداشته باشند. چراکه دارا بودن شماره شبا مزایای زیادی برای صاحب حساب دارد که عبارت‌اند از:

انتقال وجه تا سقف ۵۰ میلیون تومان

با استفاده از شماره شبا به‌راحتی می‌توانید محدودیت های کارت به کارت را پشت سر بگذارید و به‌راحتی ۵۰ میلیون تومان وجه بین بانکی انتقال دهید یا از طریق شماره شبا پول دریافت کنید.

عدم نیاز به اطلاعات حساب

درصورتی‌که شماره شبا بانک آینده را در اختیار داشته باشید، دیگر برای نقل و انتقال بانکی نیازی به دانستن نام بانک، شماره حساب، کد شعبه و ... نخواهید داشت.

ساز و کار استاندارد شماره شبا بدون خطا است.

با توجه به اینکه سامانه های بانکی در صورت بروز هرگونه خطا یا اشتباه وارد کردن شماره شبا، به مشتری یا متصدی بانک اطلاع می‌دهند میزان خطا به‌صورت چشمگیری توسط سیستم کنترل محتوای شبا کاهش یافته است. درصورتی‌که داده های وارد شده خطا داشته باشند انتقال پول به هیچ وجه انجام نمی‌شود.

نحوه دریافت شماره شبا بانک آینده

همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم در بانک آینده شماره شبا روی کارت های بانکی درج شده است و مشتریان این بانک به‌راحتی می‌توانند به شماره شبا بانکی خود دسترسی داشته باشند، اما برای افرادی که امکان دسترسی به کارت بانکی خود را ندارند، روش‌های متفاوتی برای دریافت شماره شبا بانک آینده وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم.

مراجعه به بانک

مراجعه حضوری به بانک و ارائه کارت هویتی یکی از روش‌های دریافت شماره شبا بانک آینده است که نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است.

استفاده از موبایل بانک یا اینترنت بانک

استفاده از موبایل بانک آینده یا اینترنت بانک یکی دیگر از روش‌های دریافت شماره حساب به شبا بانک آینده است که نیاز به اینترنت و اطلاعات حساب دارد.

عابر بانک آینده

برای دریافت شماره شبا از طریق عابر بانک نیز نیاز به کارت بانکی دارید. درصورتی‌که کارت بانکی خود را در اختیار نداشته باشید می‌توانید از روش تبدیل شماره حساب به شماره شبا بانک آینده استفاده کنید.

تبدیل شماره حساب به شماره شبا بانک آینده

برای تبدیل شماره حساب به شماره شبا بانک آینده از طریق وب‌سایت undefined اقدام کنید. پس از وارد شدن به این وب‌سایت روی قسمت حساب به شبا کلیک کنید و شماره حساب خود را وارد نمایید. در عرض چند ثانیه شما می‌توانید به‌راحتی شماره شبا حساب خود را دریافت کنید. البته استعلام شماره شبا از طریق وب‌سایت undefined مبلغی کمی هزینه دارد که بایستی آن را پرداخت نمایید.

دریافت شماره شبا بانک آینده با شماره کارت

با توجه به اینکه شماره شبا روی کارت بانکی درج شده در صورت در اختیار داشتن کارت نیازی به استعلام شماره شبا نیست، اما اگر کارت بانکی خود را در اختیار نداشتید و تنها شماره آن را حفظ بودید یک روش دیگر نیز پیش روی شما قرار دارد. تبدیل شماره کارت به شماره شبا بانک آینده نیز از طریق وب‌سایت undefined امکان پذیر است.

کاربران می‌توانند پس از وارد شدن به وب‌سایت روی قسمت کارت به شبا کلیک کنند و شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی خود را وارد نمایند. به این صورت می‌توانند شماره شبا را دریافت کنند و مبلغ بسیار منصفانه ای را برای استعلام شماره شبا بپردازند.

توجه: با تبدیل شماره کارت به شبا، به‌صورت رایگان می‌توانید شماره حساب خود را نیز در وب‌سایت undefined دریافت نمایید.

آیا امکان دریافت شماره شبا بانک آینده از طریق شماره حساب وجود دارد؟

بله با مراجعه به وب‌سایت undefined می‌توانید از طریق وارد کردن شماره حساب، شماره شبا را استعلام بگیرید.

مزایای استفاده از شماره شبا چیست؟

انتقال وجه تا سقف ۵۰ میلیون تومان، انتقال سریع و امن وجه بدون خطا، عدم نیاز به اطلاعات حساب مانند کد شعبه و شماره حساب

چه روش‌هایی برای دریافت شماره شبا وجود دارد؟

مراجعه به شعب بانک، مراجعه به عابر بانک و دریافت اطلاعات حساب، استعلام شماره شبا از طریق اینترنت بانک، مراجعه به وب‌سایت undefined و محاسبه شماره شبا

شماره شبا چند رقم دارد؟

شماره شبا دارای ۲۶ کاراکتر است که شامل دو حرف IR و بیست و چهار رقم می‌شود.