بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک کشاورزی

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از طریق سایت رسمی این بانک امکان‌پذیر است. مشتریان بانک کشاورزی می توانند پس از ورود به صفحه این بانک از طریق تبدیل شماره حساب یا شماره کارت شماره شبا را به دست بیاورند. روش های دیگری نیز برای به دست آوردن شماره شبا وجود دارد و آن هم مراجعه به سایت های اینترنتی معتبر مانند undefined است. شماره شبا گرفتن بانک کشاورزی از این طریق کاری بسار ساده و سریع است.

پیش از این که بخواهیم درباره شماره شبا و روش های محاسبه آن صحبت کنیم، بهتر است کمی درباره دلیل به وجود آمدن شماره شبا صحبت کنیم. در گذشته بانک های ایرانی از روش های گوناگونی برای تعیین شماره حساب استفاده می کردند و هر بانکی فرمول خاصی برای شماره گذاری حساب ها داشت؛ بنابراین وقتی افراد می خواستند از یک بانک به بانک دیگر پول واریز کنند این اختلاف باعث می‌شد تا بین سیستم‌های بانکی ناهماهنگی به وجود بیاید.

بنابراین از سال ۲۰۰۷ به بعد بانک مرکزی جمهوری اسلامی یک کد استاندارد سازی شده به نام شناسه شبا طراحی کرد تا همه بانک ها به صورت یکپارچه از آن استفاده کنند تا با این شماره مشکلات برطرف شود. به این صورت هر بانک برای هر حساب یک شماره منحصر به فرد و یکتا طراحی کرد که از آن برای انتقال وجه بین بانکی استفاده می شد.

کارایی شماره شبا بانک کشاورزی

شماره شبا کشاورزی بر اساس استاندارد ISO 13616 طراحی شده است. همانطور که در ابتدای بحث اشاره کردیم هدف از ساخت شماره شبا انجام تعاملات بین بانکی و بین المللی به صورت یکپارچه است. این شماره به منظور تسهیل پرداخت های بین بانکی مورد استفاده قرار می گیرد. در تمام بانک های ایرانی شماره شبا کاربرد های یکسانی دارد.

از جمله آن ها می‌توان به انتقال وجه بین بانکی در مبالغ بالا اشاره کرد.

هنگام راه اندازی یک کسب و کار و خرید دستگاه کارتخوان دارابودن شماره شبا ضروری است؛ بنابراین این شماره کاربردهای دیگری هم دارد.

در حال حاضر دو سامانه انتقال وجه به نام پایا و ساتنا بسیار محبوب هستند. این دو شماره بر پایه شبا فعال هستند و از طریق آن ها مشتریان بانکی از ۱۵ تا ۲۰۰ میلیون تومان را از بانک به بانک دیگر انتقال می دهند.

هنگامی که از شماره شبا استفاده می کنید دیگر به هیچ یک از اطلاعات مربوط به حساب مانند نام شخص، کد شعبه، کد بانک و ... نیاز ندارید. چرا که پرداخت وجه به صورت آنلاین و غیرحضوری از طریق این شماره امکان پذیر شده است.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

در کشور ایران هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از شماره شبا وجود ندارد. با توجه به امنیت بالای شماره شبا و عدم امکان سوء استفاده از آن، بیشتر نقل و انتقال های کلان بانکی از طریق شماره شبا انجام می شود. بیشتر افراد شماره شبا حساب خود را در اختیار دیگران قرار می دهند.

در تمام بانک های ایرانی با استفاده از سامانه ساتنا و پایا نقل و انتقال مالی انجام می شود. تنها محدودیتی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که این دو سامانه که برای مبادلات خرد بین بانکی با تعداد بالا و مبادلات کلان استفاده می‌شوند دارای محدودیت مبلغ وجه واریزی هستند. برای اینکه این قضیه را بهتر درک کنید بهتر است با هر یک از سامانه های انتقال وجه و محدودیت های آن ها آشنا شوید.

محدودیت انتقال وجه با سامانه پایا

برای انتقال وجه از طریق این سامانه 3 روش وجود دارد.

  • مشتریان بانکی می توانند به شعب بانک مراجعه کنند و با استفاده از شماره شبا حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان را به حساب شخص دیگری واریز کنند.
  • استفاده از اینترنت بانک نیز یک روش دیگر است. از این طریق مشتریان می توانند هر بار ۱۵ میلیون تومان را به حساب شخص دیگری واریز کنند. در نهایت این مبلغ ۶۰ میلیون تومان است.
  • موبایل بانک نیز یک روش انتقال وجه با استفاده از سامانه پایا است. نهایتاً به مشتریان اجازه می دهد ۱۵ میلیون تومان را به حساب شخص دیگری واریز کنند.

محدودیت انتقال وجه با سامانه ساتنا

سامانه ساتنا که برای انتقال حواله های فوری و کلان از حسابی به حساب دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد جایگزین چک های مسافرتی و چک های رمزدار بین بانکی شده است. این سامانه مانند سامانه پایا محدودیتی برای انتقال وجه ندارد. مبلغ حواله ساتنا 50 میلیون تومان است، اما در ساعات کاری بانک از طریق شعب بانک می توان بدون محدودیت پول به حساب شخص دیگری واریز کرد. این روش نیز به دو صورت انجام می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • استفاده از سامانه ساتنا در شعب بانک هیچ محدودیتی برای انتقال وجه ندارد.
  • استفاده از اینترنت بانک برای انتقال وجه با استفاده از سامانه ساتنا این امکان را فراهم آورده تا مشتریان 100 میلیون تومان را با رمز ثابت به حساب شخص دیگری واریز کنند. با استفاده از دستگاه رمز ساز نیز 200 میلیون تومان قابل انتقال است.

محدودیت شماره شبا در خارج از کشور

هدف از ساخت شماره شبا انجام مبادلات بانکی به صورت بین المللی بوده است، اما در سال های اخیر که روز به روز به تعداد بانک های ایرانی تحریم شده اضافه می شود، امکان استفاده از این شماره بین المللی از بین رفته و به دلیل تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا علیه بانک های مهم ایرانی، امکان انتقال وجه از طریق شماره شبا به حساب های بانکی در خارج از کشور وجود ندارد. البته روش های جایگزینی برای انجام این کار هستند که می توان از آن ها به خدمات سایت های معتبر اینترنتی اشاره کرد.

تاریخچه بانک

بانک کشاورزی ایران نخستین بانک تخصصی در کشور است که در سال ۱۳۱۲ تأسیس شد. بانک کشاورزی در زمینه اعطای وام بانکداری اختصاصی و ارائه خدمات بانکداری خرد و فعالیت می کند. تمرکز اصلی این بانک بر ارائه خدمات مالی و بانکداری به صنعت کشاورزی است و در حال حاضر ۱۹۱۴ شعبه در سراسر ایران دارد.

شعبه مرکزی بانک کشاورزی در شهر تهران است. از جمله خدماتی که بانک کشاورزی به مشتریان خود ارائه می دهد، امکان انتقال وجه بین بانکی توسط سامانه های انتقال وجه پایا و ساتنا است که بر اساس شبا بانکی فعال هستند. با توجه به نیاز روزمره مشتریان بانک کشاورزی به شماره شبا در این نوشتار به روش های محاسبه و استعلام شماره شبا بانک کشاورزی می پردازیم.

شماره شبا بانک کشاورزی چیست؟

شماره شبا بانک کشاورزی متشکل از ۲۶ کاراکتر است که دارای سه قسمت هستند.

شماره شبا در واقع نشان دهنده شناسه بین المللی بانک کشاورزی است. برای هر حساب یک شناسه شبا یکتا و منحصر به فرد وجود دارد که از طریق آن می توان تا سقف ۵۰ میلیون تومان در طول روز وجه جابجا کرد.

  • قسمت اول نشانه اختصاری جمهوری اسلامی ایران دو حرف IR قرار گرفته است.
  • بخش بعدی شامل کد شناسه بانک می شود.
  • قسمت سوم نیز از شماره حساب و تعدادی رقم دیگر تشکیل شده که توسط سیستم‌های بانکی محاسبه و تعیین می شوند.

نحوه دریافت شماره شبا بانک کشاورزی

نحوه دریافت شماره شبا بانک کشاورزی و آشنایی با روش شماره شبا بانک کشاورزی که می توان از طریق آن ها کد شبا را به دست آورد، برای همه مشتریان بانک کشاورزی ضروری است. با توجه به اینکه با استفاده از شماره شبا می توان مبالغ بالایی را به حساب شخص دیگری واریز کرد. بهتر است همه با روش‌های محاسبه شماره شبا آشنا باشند.

توجه: محاسبه شماره شبا بانک کشاورزی به صورت عادی و دستی امکان پذیر نیست.

چرا که فرمول محاسبه آن پیچیده است. البته ممکن است برخی افراد حافظه خوبی داشته باشند و بتوانند شماره شبا کارت بانکی خود را حفظ کنند، اما معمولاً این کار برای اغلب افراد دشوار است و ترجیح می دهند شماره شبا را از شعب بانک یا روش های دیگر محاسبه آن به دست بیاورند. نحوه محاسبه شماره شبا روش های متفاوتی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از طریق شماره کارت

محاسبه شماره شبا بانک کشاورزی با استفاده از شماره کارت، یکی از روش هایی است که در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. در صورتی که قصد تبدیل شماره کارت به شبا بانک کشاورزی را دارید، می توانید در undefined گزینه کارت به شبا را انتخاب کنید و شماره کارت خود را وارد کنید.

پس از واریز مبلغ انجام تراکنش و کلیک روی دکمه دریافت شماره شبا، می توانید در عرض چند ثانیه شماره شبا بانک کشاورزی خود را استعلام بگیرید.

تبدیل شماره کارت به شماره حساب بانک کشاورزی

تبدیل شماره کارت به شماره حساب نیز از مواردی است که در برخی موارد برای فعالیت های بانکی نیاز می شود این سرویس نیز از جمله خدماتی است که برخی سایت ها، نرم افزارها و قطعا خود بانک مورد نظر شما ارائه می دهند.

لازم به ذکر است در این خصوص باید حتما در مورد نرم افزار یا سایتی که این سرویس را دریافت می کنید دقت فرمایید تا امنیت اطلاعات شما به خطر نیفتد.

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با شماره حساب

تبدیل شماره حساب به شبا بانک کشاورزی دیگر از خدماتی است که در وب سایت undefined به مشتریان بانک کشاورزی ارائه می شود. در صورتی که از اطلاعات حساب خود تنها به شماره حساب دسترسی دارید، می توانید آن را در بخش حساب به شبا در سایت undefined وارد کنید. پس از پرداخت هزینه انجام تراکنش، شماره شبا بانک کشاورزی را استعلام بگیرید.

با مراجعه به وبسایت undefined دیگر نیازی به حضور در شعب بانک و ماندن در صف های طولانی نخواهید داشت؛ بنابراین می توانید با پرداخت هزینه های بسیار منصفانه در عرض چند ثانیه شماره شبا خود را از طریق گوشی تلفن همراه استعلام بگیرید.

روش های دریافت شماره شبا بانک کشاورزی

روش های متعددی برای دریافت شماره شبا بانک کشاورزی وجود دارد که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم.

مراجعه به شعب بانک

برای دریافت شماره شبا مشتریان این بانک می توانند به صورت حضوری به شعب بانک مراجعه کنند و از متصدیان بانک شماره شبا را دریافت نمایند. البته این روش زمان گیر است و وقت زیادی از مراجعان می گیرد.

مراجعه به درگاه خودپرداز

امکان دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از درگاه خودپرداز بانک کشاورزی هم وجود دارد؛ بنابراین افرادی که به کارت بانکی خود دسترسی داشته باشند، می توانند به خودپرداز های بانک کشاورزی مراجعه کنند و شماره شبا کارت خود را بگیرند.

دریافت شماره شبا از طریق اینترنت بانک

مشتریان بانک کشاورزی که از موبایل بانک و اینترنت بانک استفاده می کنند، می توانند در صورت موفقیت و ورود به سایت بانک، شماره شبا حساب خود را دریافت نمایند.

مراجعه به وب سایت undefined

راحت ترین و سریع ترین روش برای دریافت شماره شبا استعلام از طریق وب سایت undefined است. در اپلیکیشن تبدیل ۲۴، امکان تبدیل شماره کارت به شبا و تبدیل شماره حساب به شماره شبا بانک کشاورزی، وجود دارد. حتی اگر مشتریان بانک های ایرانی بخواهند شماره کارت خود را به شماره حساب تبدیل کنند می توانند از خدمات این وبسایت استفاده کنند و با پرداخت هزینه ای بسیار کم این کار را انجام بدهند.

سوالات متداول :

هزینه انجام تراکنش در وب سایت undefined چقدر است؟

هزینه هر استعلام ۱۲۵۰ تومان

آیا در وب سایت undefined از تمام بانک ها پشتیبانی می شود؟

بله در سایت undefined شما می توانید از طریق شماره کارت یا شماره حساب، شناسه شبا بانکی تمام بانک های داخلی را دریافت نمایید.

سقف انتقال وجه با شماره شبا چقدر است؟

با استفاده از شماره شبا امکان انتقال ۵۰ میلیون تومان در هر روز وجود دارد.

شماره شبا چند رقمی است؟

شماره شبا دارای ۲۶ کاراکتر است.

شماره دریافت شبا بانک کشاورزی چند است؟

برای دریافت شماره شبا به سایت undefined مراجعه نمایید.