بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک سینا

دریافت شماره شبا بانک سینا

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک سینا

تا قبل از طراحی شماره شبا برای انتقال پول از بانکی به بانک دیگر مشکلات بیشماری وجود داشت. این مشکل از نوع شماره گذاری برای حساب های بانکی نشئت می گرفت. به خاطر اینکه بانک ها از سازوکار درونی خود استفاده می کردند تا شماره گذاری حساب ها را انجام دهند، هنگام انتقال وجه از یک بانک دیگر به همان بانک ناهماهنگی هایی رخ می داد.

برای رفع چنین مشکلاتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام به طراحی و تعریف شماره شبا نمود. شناسه شبا یک شماره استاندارد سازی شده است که در تمام بانک های کشور برای نقل و انتقال بین بانکی مورد استفاده قرار می گیرد. این شماره استاندارد برای هر حساب به صورت منحصر به فرد طراحی شده است. شماره شبا که مخفف شناسه بانکی ایرانی است با دو حرف لاتین IR شروع می شود و پس از آن ۲۴ رقم قرار دارد که حاوی اطلاعات هر حساب است.

طول شماره شبا در کشورهای مختلف متفاوت است، اما همه این شماره ها بر اساس یک استاندارد جهانی یعنی ISO 13616 سازمان جهانی استاندارد، تعریف و تبیین شده اند. دو حرف ابتدایی شماره شبا نشان دهنده کد کشور است و سایر اطلاعات دیگر مربوط به حساب مربوطه می شوند.

بانک سینا نیز یکی از بانک های ایرانی است که با استفاده از این الگوریتم برای تمام حساب های خود شناسه شبا تعریف کرده تا مشتریان بانک سینا بتوانند در مواقع لزوم از آن استفاده کنند.

نحوه دریافت شماره شبا بانک سینا

نحوه دریافت شماره شبا بانک سینا روش های گوناگونی دارد. از روش های حضوری و وقت گیر گرفته تا روش های غیر حضوری که می تواند برای مشتریان شماره شبا را به همراه داشته باشد. اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که از بین اطلاعات مربوط به حساب خودتان فقط شماره کارت آن را می دانید، نگران نباشید. چرا که روش های سریع و مطمئنی برای به دست آوردن شماره شبا وجود دارد که در کمتر از یک دقیقه می تواند این شماره را برای شما محاسبه کند.

این روش ها روش های اینترنتی و محاسبه آنلاین شماره شبا هستند. یکی از سایت های اینترنتی معتبر که به راحتی و با استفاده از آن می توانید شماره شبا را بگیرید، سایت undefined است که خدمات الکترونیکی در زمینه استعلام اطلاعات حساب بانکی مشتریان ارائه می کند. برای آشنایی بیشتر با روش های دریافت شماره شبا در سایت undefined می توانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پیش از اینکه درباره روش های دریافت شماره شبا بانک سینا در سایت undefined صحبت کنیم، به برخی دیگر از روش های دریافت شماره شبا اشاره می‌کنیم که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند.

روش های حضوری دریافت شماره شبا

شاید در گذشته روش های حضوری طرفداران بیشتری داشتند و اغلب افراد برای دریافت اطلاعات حساب خود به شعب بانک مراجعه می کردند؛ اما امروزه که اکثر افراد مشغله بسیاری دارند، ترجیح می دهند به جای رفتن به بانک و دریافت نوبت در شعب شلوغ بانک، در داخل منزل یا محل کار خودشان خدمات بانکی را انجام دهند.

بسیاری از بانک‌ها نیز با ارائه خدمات الکترونیکی و طراحی همراه بانک این امکان را فراهم آورده اند. بانک سینا نیز یکی از این بانک هایی است که با استفاده از سایت بانک و همراه بانک می توانید اطلاعات حساب را دریافت کنید. البته سایت خود بانک معمولاً شلوغ است و دسترسی به آن کمی پیچیده و زمان بر است.

مراجعه به عابر بانک

رفتن به عابر بانک سینا نیز یک روش ساده برای دریافت شماره شبا است که نیاز به صرف وقت زیادی ندارد. البته توجه داشته باشید که اگر می خواهید شماره شبا بانک سینا را بگیرید، حتماً باید به دستگاه خودپرداز همان بانک مراجعه کنید. در غیر این صورت نمی توانید از خودپرداز بانک های دیگر شماره شبا یا سایر اطلاعات خودتان را به دست بیاورید.

روش اینترنتی محاسبه شماره شبا

روش های اینترنتی نسبت به روش های حضوری محبوب تر هستند. چرا که در مدت زمان کوتاهی با پرداخت هزینه ای بسیار کم، اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیار شما قرار می دهند. سایت undefined با استفاده از نرم افزارهای آنلاین محاسبه شماره شبا، برای مشتریان تمام بانک های ایرانی خدماتی ویژه ارائه می کند. یکی از این خدمات استفاده از اطلاعات حساب مانند شماره کارت و شماره حساب برای به دست آوردن شماره شبا است که در ادامه روش محاسبه آن ها را مشاهده می فرمایید.

کارایی شماره شبا بانک سینا

شماره شبا بانک سینا علاوه بر اینکه برای انتقال وجه بین بانکی کاربرد دارد، می‌توان از آن برای دریافت سود سهام عدالت نیز استفاده کرد. بیشتر افرادی که در سال‌های گذشته سهام عدالت دریافت کرده بودند چیزی راجع به آن نمی دانستند. چرا که سودی بابت این سهام به افراد پرداخت نمی‌شد، اما در یکی دو سال گذشته بسیاری از صاحبان این سهام با آزادسازی آن و قرار دادن سهام در بورس اوراق بهادار، مرتب سود این سهام را دریافت می کنند. گرفتن سود سهام هم نیاز به شماره شبا دارد؛ یعنی در سامانه مخصوص سهام عدالت باید هر کس شماره شبا خود را ثبت کند، به همین خاطر دریافت شماره شبا برای این افراد ضروری است. برای دستگاه POS نیز شماره شبا مورد نیاز است.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

شناسه شبا بانک سینا و سایر بانک‌های ایرانی در داخل کشور جهت نقل و انتقال وجه مورد استفاده قرار می گیرند و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن ها وجود ندارد؛ یعنی شما در هر بانکی که حساب داشته باشید می توانید با استفاده از دو سامانه پایا و ساتنا مبالغ کلان مورد نظر خودتان را به حساب فرد دیگری در یک بانک دیگر انتقال دهید.

تنها موردی که می توان برای محدودیت استفاده از شماره شبا برشمرد، مربوط به مبلغ قابل انتقال است.

اگر شما بخواهید از داخل شعب بانک با استفاده از شماره شبا پول انتقال دهید بستگی دارد که از چه سامانه ای استفاده می کنید. چرخه ساتنا در داخل بانک هیچ محدودیت مالی ندارد، اما چرخه پایا در داخل بانک تنها ۱۰۰ میلیون تومان را انتقال می دهد.

در مقابل با استفاده از روش های اینترنتی اگر بخواهید با شماره شبا پول انتقال دهید، در سامانه پایا ۶۰ میلیون تومان و در سامانه ساتنا ۲۰۰ میلیون تومان را می توانید انتقال دهید.

محدودیت استفاده از شماره شبا در مجامع بین‌المللی نیز به خاطر تحریم‌های موجود علیه بانک‌های ایرانی است.

تاریخچه بانک

بانک سینا در سال ۱۳۸۷ با استفاده از دارایی های موسسه مالی و اعتباری بنیاد تاسیس شد. این بانک به عنوان یک شرکت خدماتی مالی و بانکداری و فعالیت می کند و دارای سهامداران عمده ای است که اکثر آن ها جزو عضو بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هستند. بانک سینا برای دریافت مجوز فعالیت بخشی از سهام خود را در بازار بورس تهران عرضه کرد تا توانست تغییر ماهیت دهد و به عنوان یک شرکت حقوقی مشغول به فعالیت شود.

در حال حاضر امکان استفاده از شماره شبا بانک سینا برای انتقال وجه وجود دارد. بانک سینا از سامانه های پایا و ساتنا برای انتقال وجه بین بانکی استفاده می کند که هر دو بر پایه شبا فعال هستند. گاهی اوقات پیش می آید که مشتریان بانک سینا شماره شبا را ندارند. به همین خاطر می توانند با تبدیل شماره کارت به شماره شبا بانک سینا، دست پیدا کنند.

اجزا شماره شبا

شماره شبا یک کد منحصر به فرد است که برای حساب مشتریان استفاده می شود. این شماره یک کد ۲۶ کاراکتری است و کاربرد اصلی آن برای انتقال وجه بین بانکی تعریف شده است. اجزاء شماره شبا شامل موارد زیر می شوند.

  • دو حرف انگلیسی
  • ۲۴ رقم که شامل کد صحت ساختار، کد نوع حساب، کد بانک، شماره حساب و ... می شوند.

تبدیل شماره کارت به شماره سپرده سینا

یکی از مهم ترین اعداد و ارقامی که ما ممکن است روزانه با آن سر و کار داشته باشیم، شماره کارت بانکی ما است. برای انجام مبادلات بانکی، پرداخت قسط، خرید و خیلی از کارهای دیگر از آن استفاده می کنیم. درست است که کارت های بانکی امروزه جزء جدا ناشدنی زندگی ما انسان ها شده اند، اما گاهی اوقات این کارت ها نمی توانند مشکل ما را حل کنند و برای انتقال وجه بین بانکی به اطلاعات دیگری از حساب خودمان احتیاج داریم.

به عنوان نمونه اگر بخواهیم پولی را از حساب خودمان به حساب شخص دیگری در یک بانک دیگر انتقال دهیم، باید شماره سپرده یا شماره حساب خودمان را داشته باشیم. اگر به اطلاعات حساب خودمان دسترسی نداشته باشیم، می توانیم با استفاده از شماره کارت آن را به دست بیاوریم. این کار هم تنها از طریق سایت های معتبر اینترنتی امکان پذیر است.

تبدیل شماره کارت به شماره سپرده سینا در undefined

در سایت undefined امکان تبدیل شماره کارت به شماره سپرده یا همان شماره حساب بانک سینا وجود دارد. اگر بخواهید این کار را در کمتر از یک دقیقه انجام دهید باید مراحل زیر را به ترتیب ادامه دهید.

  • ابتدا وارد سایت undefined شوید.
  • اگر قصد دارید شماره کارت را به شماره سپرده تبدیل کنید، گزینه کارت به حساب را فعال کنید.
  • در این قسمتی که برای شما باز شده شماره ۱۶ رقمی کارت بانک سینا را وارد کنید.
  • حالا باید هزینه استعلام شماره شبا را پرداخت کنید.
  • هزینه استعلام ۱۲۵۰ تومان است.
  • در نهایت باید گزینه دریافت شماره حساب را انتخاب کنید تا بتوانید شماره سپرده را دریافت نمایید.

تبدیل شماره شبا به شماره حساب بانک سینا

تبدیل شماره شبا به شماره حساب بانک سینا از طریق سایت های اینترنتی انجام می شود. گاهی اوقات پیش می آید که قصد داریم مبلغ کلانی را به حساب شخص دیگری واریز کنیم. به همین خاطر شماره شبای فرد مورد نظر را می گیریم، اما نمی دانیم که این شماره شبا مربوط به چه بانکی است.

اگر بخواهیم این اطلاعات را به دست بیاوریم و بدانیم که شماره شبا مربوط به چه بانکی است، می توانیم آن را به شماره حساب تبدیل کنیم و اطلاعات شخص صاحب حساب را ببینیم.

به این صورت هم می توانیم نام بانک را پیدا کنیم، هم شماره کد شعبه را به دست بیاوریم. برای این کار باید از طریق وب سایت بانک اقدام کنیم و شماره شبا را به شماره حساب تبدیل کنیم.

شماره حساب بانک سینا چند رقمی است؟

شماره حساب بانک سینا یک شماره ۱۴ رقمی است. برای تعیین شماره حساب در هر بانک روش خاصی وجود دارد. به همین خاطر تمام شماره های ایجاد شده برای حساب بانکی با یکدیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال شماره حساب بانک سینا ۱۴ رقم است، اما شماره حساب بانک ملی ایران یک شماره ۱۳ رقمی است.

دستیابی به شماره حساب بانک سینا از طریق سایت های معتبر اینترنتی امکان پذیر است. در صورتی که برای انتقال وجه نیاز به شماره حساب دارید، می توانید از طریق مراجعه به سایت هایی مانند undefined این شماره را به دست بیاورید.

روش محاسبه شماره حساب بانک سینا

برای محاسبه شماره حساب بانک سینا می توانید اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت undefined وارد کنید و از این طریق شماره کارت را به دست بیاورید.

سوالات متداول :

آیا امکان تبدیل شماره کارت به شماره شبا وجود دارد؟

بله در سایت undefined می توانید شماره کارت ۱۶ رقمی بانک سینا را به شماره شبا تبدیل کنید.

آیا امکان تبدیل شماره حساب بانک سینا به شماره شبا سینا وجود دارد؟

بله این امکان فراهم شده تا شما بتوانید با پرداخت مبلغ بسیار کم در سایت undefined شماره حساب را به شبا بانک سینا تبدیل کنید.