بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک پاسارگاد

دریافت شماره شبا بانک پاسارگاد

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

تبدیل شماره حساب به شبا بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد در سال ۱۳۸۴ برای خدمت رسانی به مردم عزیز ایران تأسیس شد. این بانک برای اولین بار در ایران موفق به ارائه خدمات مجازی بانکداری به مشتریان شده است. علاوه بر ارائه خدمات بانکداری الکترونیک و کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، در زمینه انجام مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی نیز تلاش های بسیاری داشته است. سرمایه اولیه بانک سپه پاسارگاد ۳۵۰۰ میلیارد ریال بود. اولین شعبه این بانک در شهر مشهد افتتاح شد. با توجه به اینکه بانک پاسارگاد در راستای ارائه خدمات بانکداری الکترونیک جز پیشگامان است بسیاری از مشتریان این بانک از شماره شبا برای انتقالات مالی استفاده می کنند؛ بنابراین تنها گزینه انتقال وجه بین بانکی در بانک پاسارگاد انتقال از طریق کارت به کارت نیست، بلکه از طریق روش های دیگر مانند استفاده از شماره شبا نیز امکان مبادلات سریع تر نیز وجود دارد.

شماره شبا بانک پاسارگاد

شماره شبا همان شماره حساب بانکی ایرانی است که برای سرعت بخشیدن به مبادلات بین بانکی و نقل و انتقالات بین المللی بانک های کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. شبا بانکی کد شناخته شده‌ای است که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعریف و تبیین شده است. با توجه به مزایای استفاده از شماره شبا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تدابیری اندیشیده تا تمام سامانه های پرداخت بین بانکی از این شماره استفاده کنند.

تمام شماره حساب ها قابلیت تبدیل شدن به شماره شبا را دارند، اما تبدیل شماره حساب به شماره شبا بانکی توسط مشتریان بانک ها غیر ممکن است. چرا که این کار باید با استفاده از فرمول پیچیده ای انجام شود که تنها از طریق مراجعه به بخش خدمات الکترونیک بانک یا وب سایت های معتبر که از این بانک‌ها مجوز دارند امکان پذیر است.

ساختار شماره شبا بانک

ساختار شماره شبا بانک پاسارگاد ترکیبی از اعداد و حروف الفبای انگلیسی است. تمام شماره های شبا دارای دو حرف انگلیسی IR در ابتدا و 24 رقم انگلیسی هستند. شماره شبا مربوط به هر حساب بانکی با سایر شماره های مربوط به حساب های دیگر متفاوت است و می توان گفت که جز اطلاعات منحصر به فرد و مخصوص هر حساب بانکی به شمار می رود.

به طور کلی تعداد کاراکترهای شماره شبا ۲۶ تا است. همانطور که گفتیم دو حرف اول مربوط به نشانه اختصاری کشور مورد نظر است که در مجامع بین المللی شناخته می شود.

بقیه اعداد نیز به دو بخش تقسیم می شوند.

معمولاً دو رقم اول از شماره شبا، شامل رقم های کنترلی یا چک دیجیت شماره شبا هستند.

۱۹ رقم باقی مانده شماره شبا نیز همان کد های ثبت شده بانک هستند و بقیه اعداد نیز شماره حساب کاربر هستند.

چنانچه شماره حساب کمتر از اندازه استاندارد باشد برای رساندن تعداد رقم ها به ۲۶، به آن صفر اضافه می کنند. البته همانطور که گفتیم محاسبه شماره شبا کار دشواری است.

نحوه محاسبه شماره شبا بانک پاسارگاد با شماره کارت بانکی

یکی از روش های محاسبه و استعلام شماره شبا، تبدیل شماره کارت به شماره شبا است. روش‌های مختلفی برای تبدیل شماره کارت به شماره شبا وجود دارد که یکی از آن ها مراجعه به وب سایت بانک مربوطه است.

امکان مراجعه به عابر بانک و دریافت شماره شبا نیز وجود دارد.

همچنین برخی از بانک ها شرایطی را فراهم آورده اند تا از طریق پیامک و تلفن گویا نیز مشتریان بتوانند شماره شبا بانکی خود را دریافت کنند.

راحت ترین کار مراجعه به وب سایت هایی است که با دریافت مجوز از بانک پاسارگاد برای محاسبه و استعلام شماره شبا بانکی به مشتریان کمک می کنند. با استفاده از خدمات این وب سایت ها متقاضیان می توانند شماره کارت خود را در بخش مورد نظر وارد کنند و پس از چند ثانیه شماره شبا را دریافت نمایند.

روش های دریافت شماره شبا بانک پاسارگاد

گاهی اوقات پیش می آید که به شماره شبا حساب خود نیاز دارید اما هیچ گونه اطلاعاتی از حساب در اختیار ندارید و حتی به اینترنت دسترسی ندارید تا بتوانید با مراجعه به وب سایت هایی مانند undefined به سرعت شماره شبا بانک پاسارگاد را استعلام بگیرید. در این مواقع می توانید از روش های دیگری که بانک پاسارگاد برای دریافت شماره شبا قرارداد استفاده کنید.

تلفن بانک

با استفاده از این روش شما می توانید از طریق تماس با تلفن بانک پاسارگاد شماره شبا بانکی خود را استعلام بگیرید. شماره ۸۲۸۹۱۱۱۱ شماره ای است که از طریق آن می توانید با وارد کردن عدد ۳ و ارائه شماره حساب و یا وارد کردن عدد ۴ و ارائه شماره کارت بدون رمز عبور به راحتی شماره شبا بانکی خود را به دست بیاورید.

تبدیل شماره حساب به شماره شبا

یکی از روش های استعلام شماره شبا، تبدیل شماره حساب است. افرادی که شماره حساب خود را داشته باشند می توانند از طریق وب سایت undefined با پرداخت مبلغی بسیار منصفانه در کمترین زمان ممکن شماره شبا را استعلام بگیرند.

تبدیل شماره کارت به شماره شبا

تبدیل شماره کارت به شماره شبا هم کار بسیار راحتی است. اگر شما شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی خود را در اختیار داشته باشید به راحتی می‌توانید در وبسایت undefined این شماره را وارد کنید و شماره شبا را دریافت کنید. توجه داشته باشید که استعلام شماره شبا از طریق وب سایت undefined دیگر نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک و عابر بانک ها را ندارد و نیازی نیست در ترافیک و شلوغی شهر ها زمان خود را هدر بدهید. به این صورت شما می توانید از طریق گوشی موبایل، لب تاپ یا هر وسیله ای که در اختیار دارید به راحتی وارد وب سایت شوید و با پرداخت هزینه بسیار کم شماره شبا را استعلام بگیرید.

آموزش محاسبه و استعلام شماره شبا بانک پاسارگاد

محاسبه شماره شبا بانک پاسارگاد به سادگی با انجام محاسبات عددی و تغییر دادن شماره کارت شماره حساب امکان پذیر نیست! بلکه این کار باید حتماً توسط سامانه گویا بانک پاسارگاد انجام شود.

البته برخی از وب سایت های معتبر هستند که با کسب مجوز از بانک پاسارگاد این امکان را فراهم آورده اند تا مشتریان بتوانند به سادگی با وارد کردن شماره حساب بانکی یا شماره کارت بانکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن شماره شبا را به دست بیاورند. در وبسایت undefined شما پس از وارد کردن شماره حساب با شماره کارت خود می توانید روی دکمه دریافت شماره شبا کلیک کنید و پس از پرداخت هزینه هر استعلام شماره شبا را دریافت نمایید.

سوالات متداول:

آیا امکان محاسبه شماره شبا پاسارگاد از طریق شماره کارت وجود دارد؟

بله با استفاده از شماره کارت بانکی امکان محاسبه شماره شبا وجود دارد، اما این کار باید از طریق سامانه بانک پاسارگاد یا وب سایت های معتبر مانند وب سایت undefined انجام شود.

آیا شماره شبا ایجاد شده توسط وبسایت undefined صحیح است؟

در صورتی که شما شماره حساب بانکی خود را به دقت و درست وارد کنید می توانید مطمئن باشید که شماره شبا بانکی به دست آمده کاملاً صحیح است.

شماره شبا چند رقمی است؟

شماره شبا ۲۶ رقم است که از ترکیب دو حرف انگلیسی IR و ۲۴ رقم انگلیسی تشکیل شده است.

آیا می توان از طریق شماره حساب شماره شبا را محاسبه کرد؟

بله با مراجعه به وبسایت undefined می توانید شماره حساب خود را وارد کنید و شماره شبا بانک پاسارگاد را استعلام بگیرید.