بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک صنعت و معدن

دریافت شماره شبا بانک صنعت و معدن

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک صنعت و معدن

کاربران گرامی سایت undefined می توانید شماره شبا مرتبط با حساب خودتان را از طریق همین سایت پس از انتخاب بانک مورد نظر دریافت کنید. شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار به شماره شبا معروف است، برای مبادلات مالی در سامانه های بانکی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. سقف انتقال وجه در سامانه های گوناگون با استفاده از شماره شبا متفاوت است.

اگر برای انتقال وجه از سامانه پایا استفاده شود، این مبلغ برابر با پنجاه میلیون تومان است، اما اگر از سامان ساتنا استفاده شود، سقف انتقال وجه به ۲۰۰ میلیون تومان می رسد. استفاده از شماره شبا علاوه بر اینکه سرعت و امنیت بالایی دارد، مزایای دیگری نیز به همراه دارد که در این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای شماره شبا

درست است که شماره شبا تمام اطلاعات یک حساب را دارد، اما نمی‌تواند جایگزین شماره حساب اصلی شود. این شماره استانداردسازی شده که از بخش های مختلفی تشکیل شده برای تمام حساب های جاری، سپرده و تسهیلات تعریف و تبیین می‌شود. از جمله مزایای شماره شبا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • با شماره شبا به همه اطلاعات حساب خودتان یکجا دسترسی دارید.
 • شماره شبا از اجزای مختلفی مانند کد بانک، کد نوع حساب، کد صحت ساختار و ... تشکیل شده به همین خاطر هنگام انتقال وجه نیازی نیست سایر اطلاعات حساب فرد مورد نظر را دریافت نمایید.
 • شماره حساب فقط برای واریز وجه است و امکان برداشت از این طریق وجود ندارد. به همین خاطر جلوی بسیاری از سوء استفاده ها گرفته می‌شود.
 • امنیت انتقال وجه با شماره شبا بسیار بالا است. همانطور که اشاره کردیم این شماره برای هر حساب بانکی به صورت مجزا تعریف شده است؛ بنابراین چه متصدیان بانک چه مشتریان این شماره را اشتباه وارد کنند، سیستم متوجه می شود و پیام خطا ارسال می‌کند. دیگر مثل گذشته نیازی نیست نگران این باشید که پول را به حساب یک شخص ناآشنا واریز کنید.
 • دو سامانه انتقال وجه محبوب در کشور یعنی پایا و ساتنا بر پایه شبا فعالیت می‌کنند. به همین خاطر سرعت انتقال حواله بین بانک ها با شماره شبا بسیار بالا است. چنانچه سرعت اینترنت مناسب باشد و پاسخگویی خوبی از طرف بانک ها وجود داشته باشد، مبلغ انتقالی بین ۲ تا ۲۰ دقیقه به حساب فرد مورد نظر می نشیند.

نحوه دریافت شماره شبا بانک صنعت و معدن

نحوه دریافت شماره شبا صنعت و معدن کاری ساده است، اگر خدمات سایت undefined استفاده کنید. در این سایت خدماتی نظیر تبدیل شماره کارت به شبا، تبدیل شماره حساب به شبا و تبدیل شماره کارت به شماره حساب انجام می شود. با توجه به مزایایی که برای شماره شبا برشمردیم، بهتر است قبل از آشنایی با روش های دریافت شماره شبا بانک صنعت و معدن با ساختار این شماره آشنا شوید و بدانید چند رقم دارد و از چه اجزایی تشکیل شده است.

کارایی شماره شبا بانک صنعت و معدن

تمام این کاربرد هایی که به آن ها اشاره کردیم مربوط به شماره شبا می شود.

 • از کاربردهای اصلی شماره شبا می توان از انتقال وجه با سامانه پایا و ساتنا نام برد؛ یعنی اگر شما بخواهید از این سامانه ها استفاده کنید، حتماً باید شماره شبا داشته باشید.
 • همچنین دریافت دستگاه کارتخوان یا همان سامانه pos به شماره شبا نیاز دارد.
 • در سال های اخیر پس از آزادسازی سهام عدالت نیز مشتریان بانک های ایرانی به منظور دریافت سود سهام در حساب خودشان ملزم به ارائه یک شماره شبا شده‌اند.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

شماره شبا هنگام انجام مبادلات بین المللی کاربرد های مهمی دارد. این شماره بر اساس استاندارد International Bank Account Number طراحی شده است که در بسیاری از کشورهای جهان کاربرد دارد و کاربران از آن استفاده می کنند. این شماره با افزایش بهره وری و سرعت انتقال وجه در بانک های مختلف باعث شده تا ناهماهنگی های قبلی که هنگام انتقال وجه وجود داشت از بین برود.

انتقال وجه علاوه بر کشور ایران در سایر کشورها نیز جزو ابتدایی ترین امور بانکی است و اغلب افراد در زندگی روزمره خود آن را تجربه می کنند. روش های انتقال وجه بسیار متعدد هستند، اما کمتر پیش می آید که این روش ها دارای سرعت و امنیت انتقال با شماره شبا باشند.

در حال حاضر سامانه ها و اپلیکیشن های متعددی هستند که می‌توان از طریق آن ها پول جابجا کرد. حتی روش کارت به کارت یا انتقال پول از حساب به حساب دیگری نیز بسیار مرسوم است. ولی شماره شبا از بین آن ها محبوبیت و سرعت بیشتری دارد. به همین خاطر در بانک های ایرانی از این شماره نسبت به روش های دیگر بیشتر استفاده می شود.

با توجه به تحریم های اعمال شده علیه بانک‌های کشور ایران، امکان انتقال وجه در حال حاضر در سطح بین المللی با این شماره وجود ندارد. مگر در شرایط خاص، اما در داخل کشور هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از شماره شبا تعیین نشده است.

تنها موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، سقف انتقال وجه با استفاده از شماره شبا است. همانطور که در بخش های پیش اشاره کردیم دو چرخه انتقال پرطرفدار در ایران یعنی همان ساتنا و پایا با شماره شبا کار می کنند. از آنجا که این دو سامانه دارای محدودیت در انتقال مبلغ هستند، می توان محدودیت های شماره شبا را به این عامل نسبت داد.

 • با انتقال وجه توسط سامانه پایا مشتریان بانک صنعت و معدن تنها می توانند روزانه ۵۰ یا ۶۰ میلیون تومان را از طریق اینترنت بانک به حساب فرد دیگری واریز کنند، اما در داخل شعب بانک این مبلغ تا ۱۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد.
 • با استفاده از سامانه ساتنا انتقال وجه در شعب بانک محدودیت ندارد، اما از طریق اینترنت بانک سقف نهایتاً تا ۲۰۰ میلیون تومان است.

تاریخچه بانک

بانک صنعت و معدن کنونی که شعبه مرکزی آن در تهران است در سال ۱۳۵۸ از ادغام چندین بانک فعال در زمینه صنعت، معدن و سرمایه گذاری تاسیس شد. این بانک با تمرکز بر ارائه تسهیلات و امکانات در زمینه توسعه صنعت و معدن، دستاوردهای قابل تاملی داشته‌ است.

بانک صنعت و معدن پیرو خدمات و فعالیت چشمگیر در سال ۱۳۹۲، موفق به اخذ رتبه ۴۶ از میان ۱۰۰ شرکت برتر ایرانی شد. از‌این‌رو افراد بسیاری به‌منظور رشد و توسعه اقتصاد خود و کشور در شعب این بانک‌، حساب فعال دارند. همانطور که مشخص است مدیریت حساب در بانک مذکور از طریق شماره حساب، شماره کارت و همچنین شماره شبا میسر می‌شود. البته که کاربرد،اهمیت و امنیت شماره شبا به دو شماره دیگر ارجحیت قابل توجهی دارد.

شماره حساب بانک صنعت و معدن چند رقمی است؟

مطابق توضیح بانک مرکزی، شماره شبا مخفف شماره حساب بانک ایران است که عبارتی ۲۶ کاراکتری است. عبارت IR ابتدای شماره شبا بانک صنعت و معدن شناسه کشور ایران است. شماره شبا برخلاف شماره کارت ۱۶ رقمی، ۲۴ رقم دارد که دو رقم ابتدای آن به شناسه ساختار معروف‌اند. مابقی اعداد نیز از شناسه بانک مربوطه، نوع حساب بانکی و شماره حساب اصلی نیز تشکیل شده‌اند. بنابراین هر شماره شبا، حاوی اطلاعات دقیقی از شعبه بانک، نوع حساب و صاحب حساب و ... است.

به زبان ساده‌تر، شماره شبا بانک صنعت و معدن بدون نیاز به هیچ اطلاعات دیگری، مراودات و نقل انتقالات بانکی را میسر می‌کند. با این اوصاف بسیاری در تکاپوی دریافت شماره شبا و تسهیل امور بانکی روزانه هستند. در همین راستا یکی از ساده‌ترین راه‌های دریافت شماره شبا، تبدیل شماره حساب به شماره شبا از روش‌های مختلف است.

دریافت شماره شبا بانک صنعت و معدن

تبدیل شماره کارت بانک صنعت و معدن به شماره شبا از روش‌هایی چون مراجعه به شعبه بانک، مراجعه به خودپرداز و یا وب‌سایت بانک امکان پذیر است. اما هریک از این رو‌ش‌ها به تایمی خاص نیاز دارند و مراحل خاص خود را می‌طلبند. در حالی‌که در این راستا وب‌سایت‌های تخصصی طراحی شده اند که با کمترین اطلاعات، شماره شبا مربوطه را محاسبه می‌کنند. به عبارتی صاحب حساب و یا کاربر تنها با وارد کردن شماره کارت و نام بانک، شماره شبا مدنظر را دریافت می‌کند.

بله درست متوجه شدید، تبدیل شماره کارت صنعت و معدن به شماره شبا و بالعکس، خدمتی نوین از وب‌سایت undefined است. این سایت در واقع قابلیت محاسبه شماره شبا از روی شماره کارت و محاسبه شماره کارت از روی شماره شبا را دارد. نکته قابل توجه خدمات سایت مذکور، سرعت عمل بالای آن و خدمات ۲۴ ساعته بدون وقفه است.

تبدیل شماره حساب به شماره شبا با یک کلیک

به دست آوردن شماره شبا بانک صنعت و معدن برای دارندگان حساب شعب آن اهمیت بسزایی دارد. از‌این‌رو وب‌سایت تبدیل ۲۴، امکان دریافت شماره شبا آنی از طریق شماره حساب را نیز برای کاربران فراهم کرده است. در واقع فرد تنها با وارد کردن شماره حساب و انتخاب بانک صنعت و معدن، شماره شبا را دریافت می‌کند.

درست است که روش‌های مختلفی برای دریافت شماره شبا وجود دارند، اما صرفه‌جویی در وقت و هزینه نکته‌ای مهم است که باید به آن توجه ویژه داشت. پس وب‌سایت undefined همراه شماست تا شماره شبا حساب خویش و یا دیگران را به‌طور آنی برایتان محاسبه کند.

تبدیل شماره شبا، چرا و چگونه؟!

تبدیل شماره حساب بانک صنعت و معدن به شماره شبا امری تخصصی است که طبق الگوریتم‌های خاصی توسط سیستم صورت می‌گیرد. اعداد و ارقام تشکیل دهنده شماره شبا ۲۴ رقمی از شماره شعبه، نام بانک، نوع حساب و ... حاصل می‌شوند. اما محاسبه این اعداد به صورت دستی امری دشوار غیرممکن است. ازاین‌رو سپردن کار به کاردان، تصمیمی هوشمندانه است که از اتلاف وقت هم پیشگیری می‌کند. اما داشتن شماره شبا چه اهمیتی دارد؟ دسترسی به شماره شبا چه مزایایی برای دارندگان حساب به همراه دارد؟ پیرو پاسخ به این سوالات ،برخی از امکانات و مزایای شماره شب شامل موارد ذیل هستند:

 • انتقال وجه از طریق شماره شبا، ایمن‌ترین و ارزان‌ترین شیوه نقل و انتقال پول است.
 • شماره شبا امکان کار با سامانه‌های انتقال پول ساتنا و پایا را فراهم می‌کنند.
 • شماره شبا در شرایط غیرتحریم، امکان معاملات بین‌المللی و انتقال ارز را میسر می‌کند.
 • ارائه شماره شبا هنگام استخدام و ثبت‌نام در شرکت‌های مختلف، بورس و ... به امری الزامی بدل شده است.

روش‌های دریافت شماره شبا

افزایش توجه و نیاز به تبدیل شماره حساب به شماره شبا، سبب روی آوردن کاربران به شیوه‌های مختلف دریافت شماره شبا شده است. برخی برای دریافت شماره شبا به بانک مراجعه می‌کنند. عده‌ای از طریق تلفن گویا و یا سایت بانک اقدام می‌کنند. اما با‌هوش‌ترین افراد، آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه را انتخاب می‌کنند.

سایت undefined بدون نیاز به هیچ اطلاعات اضافه‌ای تنها با یک شماره حساب یا شماره کارت، شماره شبا را برایتان محاسبه می‌کند. سایت مذکور علاوه بر ارائه شماره شبا، با دریافت شماره شبا نیز، شماره حساب و شماره کارت مربوطه را از آن استخراج می‌کند.

دریافت شماره حساب صنعت و معدن

دریافت شماره حساب بانک صنعت و معدن می تواند در انجام بسیاری از مبادلات بانکی راهگشا باشد.

راهکارهای متفاوت، متنوع و سریعی برای دریافت شماره حساب صنعت و معدن وجود دارد که یکی از این راهکارها استفاده از خدمات سایت های آنلاین و معتبر است.

سؤالات متداول

هزینه تبدیل شماره کارت بانک صنعت و معدن به شماره شبا چقدر است؟

سایت undefined با دریافت مبلغی ناچیز که حدود ۱۲۵۰ تومان است، شماره شبا را در اختیار کاربر می‌گذارد.

شماره شبا عددی متغیر است؟

خیر شماره شبا تنها شماره مرتبط با حساب شماست که در گذر زمان تغییری نمی‌کند.

برای دریافت خدمات سایت undefined باید ثبت‌نام کرد؟ دریافت خدمات سایت مذکور بدون ثبت‌نام هم امکان پذیر است.

آیا می‌توان شماره شبا شخصی دیگر را از روی شماره حساب یا کارت وی محاسبه کرد؟ بله این درخواست به‌راحتی توسط وب سایت ۲۴ انجام می‌شود.