بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک کارآفرین

دریافت شماره شبا بانک کارآفرین

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک کارآفرین

استفاده از یک شناسه بانکی که تاریخ انقضا ندارد، قطعاً برای هر فردی جالب است. شاید تعجب کنید اگر بدانید شماره شبا تا زمانی که حساب شما وجود داشته باشد منقضی نمی شود و به عنوان یک کد استاندارد هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور برای انتقال وجه قابل استفاده است.

این شماره که سقف انتقال وجه را تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده، برای انجام تراکنش های بین بانکی بیش از همه روش ها مورد استفاده قرار می گیرد. دریافت شماره شبا بانک های ایرانی از جمله بانک کارآفرین برای مشتریان این بانک ها یک امر ضروری است. البته شماره شبا علاوه بر انتقال وجه کاربردهای دیگری هم دارد که در ادامه به همه آن ها اشاره می کنیم.

نحوه دریافت شماره شبا بانک کارآفرین

محاسبه شماره شبا بانک کارآفرین با استفاده از فرمول های ریاضی انجام می شود. البته محاسبه این شماره به صورت دستی کار سختی است. چرا که ممکن است برخی از ارقام تشکیل دهنده آن را ندانید و این باعث می‌شود یک شماره شبای اشتباه به دست بیاورید.

برای اینکه مطمئن شوید شماره شبا ایجاد شده صحیح است یا نه می توانید از خدمات سایت های معتبر اینترنتی مانند undefined استفاده کنید. در این سایت از طریق اطلاعات حساب خود مانند شماره کارت یا شماره حساب می توانید این کد استاندارد را به دست بیاورید.

توجه: هنوز روش های حضوری دریافت شماره شبا، برای برخی از افراد به روش های اینترنتی ارجحیت دارند. این افراد اگر نسبت به مزایای روش های اینترنتی آگاهی داشته باشند، ترجیح می دهند به جای رفتن به بانک و منتظر ماندن در صف های طولانی برای دریافت شماره شبا، در خانه بمانند و خیلی راحت از طریق تلفن همراه خودشان این شماره را استعلام بگیرند.

گاهی اوقات مانند زمان ثبت شماره شبا برای سهام عدالت، تنها چند دقیقه برای گرفتن شماره شبا فرصت هست و اگر بخواهید به دنبال عابربانک بگردید یا منتظر بمانید تا نوبت شما برسد تا از متصدیان بانک شماره شبا خود را بگیرید، زمان را از دست می دهید و نمی توانید به موقع برای دریافت سود سهام عدالت شماره شبا را وارد کنید.

در این مواقع است که راهکارهای ساده و ارزان مانند مراجعه به سایت undefined می تواند راهگشا باشد. در ادامه به روش های گوناگون دریافت شماره شبا در سایت undefined اشاره می کنیم.

کارایی شماره شبا بانک کارآفرین

بسیاری از افراد شماره شبا را از وقتی شناخته اند که برای دریافت سود سهام عدالت به آن نیاز پیدا کرده اند.

 • در سال های اخیر که سهام عدالت آزادسازی شده، تمام افرادی که سهام عدالت دارند ملزم به ارائه یک شماره شبا برای دریافت سود سهام خود شده‌اند. برخی افراد نیز که این سهام را در بورس قرار داده اند، برای دریافت کد بورسی شماره شبا نیاز دارند، بنابراین یکی از کاربردهای این شماره را می توان برای ثبت در سامانه سهام عدالت عنوان کرد.
 • از دیگر کاربردهای شماره شبا که در بخش پیش به آن اشاره کردیم، انتقال وجه بین بانکی است که با بالاترین سقف ممکن انجام می شود.
 • هنگام خرید دستگاه کارتخوان نیز دارا بودن شماره شبا ضروری است

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

نقل و انتقال های مالی با شماره شبا دارای امنیت بالایی هستند. دلیل امنیت این شماره منحصر به فرد بودن آن است. همانطور که اشاره کردیم شماره شبا برای هر حساب به صورت یکتا وجود دارد. این شماره شبیه هیچ شماره دیگری نیست و ممکن نیست بتوانید دو شماره شبای یکسان پیدا کنید.

همین امر هم باعث افزایش امنیت انتقال وجه با شماره شبا می‌شود.

در سیستم های بانکی هنگام انتقال وجه با شماره شبا، در صورتی که مشتری یا متصدی اشتباه کنند و شماره را به صورت دقیق وارد نکنند پیام خطایی ارسال می شود و جلوی انتقال وجه را می گیرد.

با وجود امنیت بالایی که شماره شبا دارد، محبوبیت آن تعجبی ندارد، اما متأسفانه این شماره در خارج از کشور هنوز به صورت همه گیر قابل استفاده نیست و تنها تحت شرایطی خاص و با استفاده از سامانه های خاص می توان با شماره شبا به حساب های خارجی پول واریز کرد.

این محدودیت در داخل کشور وجود ندارد؛ یعنی شما از هر بانکی در داخل کشور می توانید با شماره شبا به بانک دیگر پول واریز کنید. تنها محدودیتی که می‌توان برای این مبادلات مالی نام برد محدودیت مبلغ است. با در نظر گرفتن این نکته که شما از چه سامانه ای برای انتقال وجه استفاده می کنید، سقف مبلغ انتقالی شما کنترل می شود.

انتقال وجه در این دو سامانه به چند طریق انجام می شود که مبالغ قابل انتقال در آن ها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه این روش ها را به جزئیات بیشتر بررسی می کنیم.

دو نمونه از سامانه های اصلی انتقال وجه در ایران که بسیار پرطرفدار هستند عبارتند از:

 • سامانه ساتنا
 • سامانه پایا

چرخه انتقال پایا

یکی از سامانه های الکترونیکی که کاربران می‌توانند تبادلات بانکی خود را با استفاده از آن انجام دهند چرخه انتقال پایا است که دستور واریز و برداشت وجه را در حساب‌های مختلف صادر می‌کند. این سامانه توسط بانک مرکزی ایران برای انتقال حواله های الکترونیکی تعریف و تبیین شده است، اما سامانه پایا دارای محدودیت برای انتقال وجه است.

 • به عنوان مثال اگر فردی بخواهد از حساب خود به حساب فرد دیگری پول واریز کند، تنها می تواند ۴ بار در روز از چرخه پایا استفاده کند و هر بار فقط ۱۵ میلیون تومان را واریز کند.
 • در صورتی که در شعب بانک از سامانه پایا استفاده شود، امکان انتقال وجه تا ۱۰۰ میلیون تومان هم وجود دارد، اما از طریق موبایل بانک سقف مبلغ ۱۵ میلیون تومان است.

چرخه انتقال ساتنا

چرخه انتقال ساتنا که بیشتر برای پرداخت های کلان مالی از آن استفاده می شود، محبوبیت بیشتری بین کاربران دارد. دلیل این محبوبیت هم بالا بودن سقف انتقال است.

به طور کلی تمام حواله های ساتنا حداقل ۵۰ میلیون تومان هستند و زیر ۵۰ میلیون تومان ندارند؛ بنابراین اگر قصد دارید بیشتر از این مبلغ پول به حساب شخص دیگری واریز کنید، بهتر است از همین سامانه آن‌هم دار ساعات کاری بانک استفاده کنید. چرا که در روزهای تعطیل انتقال وجه با سرعت کمی انجام می شود. ساعات کاری که می‌توان از این دو سامانه استفاده کرد 3:45 دقیقه صبح تا 10:45 و نهایتاً تا 14:30 دقیقه ظهر است. در غیر این صورت مبلغ مورد نظر روز بعد به حساب فرد مورد نظر واریز می شود.

 • این سامانه مانند سامانه پایا نیست و اگر از داخل شعب بانک بخواهید به حساب شخصی پول واریز کنید هیچ محدودیتی برای مبلغ ندارید.
 • ولی اگر از طریق اینترنت بانک بخواهید این کار را انجام دهید، با استفاده از رمز ثابت فقط ۱۰۰ میلیون تومان و با استفاده از دستگاه رمز ساز مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان را می توانید انتقال دهید.

تاریخچه بانک

بانک کارآفرین یکی از بانک‌های خصوصی موفق و قدیمی فعال در ایران است. این بانک فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ تحت عنوان موسسه اعتباری کارآفرینان شروع کرده است. فعالیت مفید و افزایش سرمایه مطلوب این موسسه سبب صدور مجوز بانک مرکزی مبنی بر فعالیت رسمی موسسه در قالب بانک شد. همچنین سهام بانک کارآفرین در گذر زمان به سهام پرطرفدار سازمان بورس بدل شد.

بانک کارآفرین در راستای بانکداری الکترونیک، امکان دریافت خدمات از طریق همراه بانک، تلفن بانک، اینترنت بانک و ... را برای مشتریان فراهم کرده است. علاوه بر این، بانک کارافرین مثل سایر بانک‌های ایرانی موظف به محاسبه و ارائه شماره شبا به مشتریان شده است. ازاین‌رو تبدیل شماره حساب بانک کارآفرین به شماره شبا خدمت موثر این بانک در بهبود خدمات انتقال وجه محسوب می‌شود.

شماره شبا کارآفرین چند رقمی است؟

شماره شبا یا شماره حساب بانکی ایران، یک شماره اختصاصی بانکی بین‌المللی است که تغییرات اساسی در روند انتقال وجه ایجاد کرده است. به موجب این کد ۲۶ کاراکتری، انتقال وجه بدون محدودیت در سامانه‌های پایا و ساتنا ممکن شده است‌‌. در واقع شماره شبا در راستای یکپارچه سازی حساب بانکی بانک‌های مختلف ایران برای شماره حساب‌های ایرانی تعریف شده است.

نمونه شماره شبا بانک کار آفرین

شماره شبا حساب‌های بانک کارآفرین نیز از ۲۶ کاراکتر معین و مجزا ساخته می‌شود. شماره شبا بانک کارآفرین از سمت راست شامل شماره حساب، شناسه اختصاصی بانک و شعبه، کد کنترلی و در نهایت IR است. به طور مثال IR32053000000100229203071 شماره شبا فرضی یکی از حساب‌های بانک کارآفرین است.

این شماره شبا حاوی کد کنترلی 32، شماره شعبه053، شماره حساب و تعدادی صفر که فاصله شماره حساب تا شناسه بانک را پر کرده‌اند. بنابراین این کد به تنهایی حاوی اطلاعات مهم حساب بانک کارآفرین موردنیاز برای انتقال وجه است.

دریافت شماره کارت بانک کارآفرین

دریافت شماره کارت بانک کار آفرین به روش های مختلفی ممکن است که برخی از آن ها به شرح ذیل هستند:

در میان راه های فوق مراجعه حضوری به بانک مطمئن ترین راه و البته کمی زمانبر و سخت تر است و استفاده از سایت های آنلاین یک راه سریع آسان و در صورتی که سایت نماد اعتماد الکترونیک داشته باشد یکی از امن ترین روش های موجود نیز است

 • مراجعه به بانک
 • استفاده از اپلیکیشن ها
 • استفاده از سایت ها و خدمات آنلاین

تبدیل شماره حساب بانک کارآفرین به شماره شبا

کارآیی قابل توجه شماره شبا بانک کارآفرین در واریز و دریافت وجه، متقاضیان دریافت شماره شبا را به ‌طور قابل توجهی افزایش داده است. متقاضیان می‌توانند برای دریافت شماره شبا علاوه بر مراجعه به بانک، از طریق راه‌های ارتباطی الکترونیک اقدام کنند. در واقع وب سایت بانک، باجه‌های عابر بانک و سامانه تلفن گویا بانک کارآفرین شماره شبا مدنظر را به متقاضی ارائه می‌دهند. البته سرعت پایین و برخی اختلالات بانکی سطح کارایی این روش‌ها را کاهش می‌دهند.

با این اوصاف یافتن راهی سریع و ایمن برای دریافت شماره شبا هوشمندانه است. وب سایت تخصصی undefined نیز به این نیاز کاربران پاسخ مناسب می‌دهد. این وب سایت با قابلیت خاصی که دارد، تنها با دریافت شماره حساب بانک کارآفرین، شماره شبا ۲۶ کاراکتری را محاسبه می‌کند. به عبارتی فرد تنها با دسترسی به اینترنت و شماره حساب بانکی، در هر موقعیتی موفق به اخذ شماره شبا می‌شود.

تبدیل شماره کارت به شماره شبا بانک کارآفرین

طی سال‌های اخیر، استفاده از کارت‌های بانکی و شماره کارت به بخش ثابت امور بانکی روزمره ایرانی‌ها بدل شده است. اما سقف محدود انتقال وجه از طریق کارت به کارت، سبب کارایی بالاتر شماره شبا به شماره کارت شده است. اغلب متقاضیان شماره شبا، تمایل دارند با استفاده از شماره کارت موجود شماره شبا مدنظر را دریافت کنند. وب سایت undefined نیز در همین راستا، خدمتی ویژه به متقاضیان ارائه می‌دهد.

البته که امکان تبدیل مستقیم شماره کارت بانک کارآفرین به شماره شبا توسط بانک محدود شده است. اما جای نگرانی نیست، وب سایت undefined پس از تبدیل شماره کارت به شماره حساب، شماره شبا را نیز محاسبه می‌کند. پس وب سایت تبدیل ۲۴، فرایندی زمان‌بر را در لحظه انجام داده و شماره شبا را به کاربران ارائه می‌دهد.

ضرورت تبدیل شماره حساب بانک کارآفرین به شماره شبا

انتقال وجه، خواه چه واریز باشد چه برداشت، به بخش ضروری زندگی بسیاری از انسان‌ها بدل شده است. ازاین‌رو یافتن روشی ایمن، سریع و کم هزینه برای این فرآیند، امری هوشمندانه است. سامانه‌های اختصاصی حواله ساتنا و پایا بدین منظور طراحی شده‌اند و با شماره شبا قابل استفاده هستند. سایر کاربردهای شماره شبا در ادامه آمده‌اند.

 • هنگام دریافت خدمات سایت‌های تجاری با شماره شبا
 • در ثبت‌نام دریافت دستگاه پوز
 • هنگام ثبت درخواست درگاه اینترنتی
 • برای دریافت سود سهام عدالت
 • استخدام و ثبت‌نام در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف
 • انتقال وجه در سطح بین‌المللی

سوالات متداول

تفاوت شماره شبا با شماره حساب و شماره کارت چیست؟ هریک از این شماره‌ها به دلیلی تعریف شده‌اند، شماره شبا نیز به‌طور اختصاصی برای انتقال وجه طراحی شده است.

دریافت شماره شبا هزینه دارد؟ دریافت شماره شبا از وب سایت تبدیل ۲۴، رقمی ناچیز حدود ۱۲۵۰ تومان است.

آیا می‌توان شماره شبا را به طور دستی محاسبه کرد؟ خیر محاسبه این شماره به دلیل ساختار پیچیده و نیاز به کد کنترل، به صورت دستی غیرممکن است.