بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک ملت

دریافت شماره شبا بانک ملت

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک ملت

نقل و انتقال های داخلی و بین بانکی با استفاده از شناسه شبا بانکی انجام می شود. بانک ملت که در زمینه ارائه خدمات الکترونیکی همیشه پیشتاز بوده است و جز بانک های محبوب ایرانی محسوب می شود، برای هر یک از حساب های بانکی شماره شبا منحصر به فردی را طراحی کرده است. به این صورت مشتریان و کاربران بانک ملت می توانند برای انتقال وجه از آن استفاده نمایند.

کد بانک ملت ۰۹۱۲ است و تمام شماره های شبا هر حساب بانکی دارای این کد هستند. استفاده از شماره شبا یکی از ساده ترین راه های دریافت خدمات بانکی است. با توجه به اینکه با استفاده از شماره شبا نیازی به دارا بودن نام بانک، کد شعبه، نوع حساب و ... وجود ندارد به عنوان یکی از روش های سریع و ایمن انتقال وجه محسوب می شود.

نحوه دریافت شماره شبا بانک ملت

به منظور محاسبه شماره شبا بانک ملت شما به سادگی می توانید شماره حساب بانکی خودتان را به شماره شبا تبدیل کنید. بانک ملت 3 نوع حساب بانکی وجود دارد که شامل حساب جاری، حساب کوتاه مدت و حساب قرض الحسنه می شوند.

هر یک از این شماره حساب ها چیدمان خاصی دارند و دارای ساختار گوناگونی هستند، اما امکان تبدیل همه آن ها به شماره شبا وجود دارد؛ بنابراین دریافت شماره شبا بانک ملت کار چندان سختی نیست و اگر شماره کارت یا شماره حساب خودتان را داشته باشید، می توانید شماره شبا صحیح و فعال مربوط به هر حساب را دریافت نمایید.

روش های گوناگونی برای دریافت شماره شبا بانک ملت وجود دارد که در ادامه به اختصار درباره هر یک توضیحاتی را ارائه می کنیم.

کارایی شماره شبا بانک ملت

شناسه شبا که در سال ‌های گذشته رواج زیادی در سیستم بانکی ایران پیدا کرده، مخفف شناسه حساب بانکی ایران است. برای هر حساب بانکی یک شماره شبای متناظر وجود دارد که تنها مربوط به همان حساب است. اگر در مبادلات بین المللی نیز شماره شبای خود را اعلام کنید، به راحتی مشخص می‌شود که مربوط به چه بانکی و چه شماره حسابی است.

این شماره ۲۴ رقمی که دارای دو کاراکتر حروف انگلیسی نیز هست، برای انتقال وجه و تسهیل پردازش داده ها در مبادلات بین المللی به کار می رود.

بر اساس استاندارد ساخت شماره شبا، این کد برای پردازش اتوماتیک و انجام فرایند های انتقال الکترونیکی پول مورد استفاده قرار می گیرد. همان‌طور که می‌دانید انتقال وجه به صورت کارت به کارت در روز بیشتر از ۱۰ میلیون امکان پذیر نیست؛ بنابراین بهتر است از روش های جایگزین مانند شماره شبا استفاده شود که در شعب بانک محدودیت انتقال وجه ندارند. به صورت اینترنتی و با استفاده از همراه بانک می توان تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان را هم با شماره شبا انتقال داد.

محدودیت های استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

همه ما در طول روز با تراکنش های بانکی سر و کار داریم. حتی اگر در طول روز هم این کار را انجام ندهیم، در طول یک هفته برای یک بار هم که شده خرید می کنیم یا پولی را به حساب شخصی واریز می کنیم. به همین خاطر داشتن اطلاعات کافی درباره محدودیت ها و سقف انتقال وجه با روش های مختلف برای ما ضروری است.

در حال حاضر استفاده از روش کارت به کارت برای انتقال وجه یک روش مرسوم و ساده است که اکثر افراد از آن استفاده می کنند؛ اما افرادی که قصد داشته باشند مبادلات سنگین مالی و انتقال وجه در مبالغ بالا را انجام دهند، بهتر است از شماره شبا استفاده کنند. شماره شبا نیز دارای محدودیت هایی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

محدودیت انتقال وجه با سامانه پایا

سامانه پایا بر پایه شبا فعال است. به همین خاطر اگر بخواهید با استفاده از این سامانه از حساب خودتان به حساب فرد دیگری در یک بانک دیگر پول انتقال دهید می توانید از این روش استفاده کنید. انتقال وجه با استفاده از حواله های پایا به سه روش انجام می شود.

با استفاده از این روش شما می توانید تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را انتقال دهید.

اگر قصد داشته باشید با استفاده از حواله پایا و از طریق اینترنت بانک این کار را انجام دهید، می توانید در هر تراکنش ۱۵ میلیون تومان را انتقال دهید. البته در طول یک روز می توانید ۶۰ میلیون تومان را با استفاده از این روش انتقال دهید.

سقف انتقال وجه از طریق موبایل بانک و با استفاده از سامانه پایا حداکثر ۱۵ میلیون تومان است.

 • انتقال وجه با شماره شبا در شعب بانک
 • انتقال وجه با شماره شبا از طریق اینترنت بانک
 • انتقال وجه با شماره شبا از طریق موبایل بانک

محدودیت انتقال وجه با سامانه ساتنا

سامانه ساتنا نیز برپایه شبا فعال است و برای انتقال وجه از آن استفاده می شود. تفاوت سامانه ساتنا با پایا این است که سامانه ساتنا محدودیت چندانی ندارد و کاربران بانک‌های ایرانی می‌توانند از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را با استفاده از این روش در ساعات کاری بانکی انتقال دهند. این سامانه نیز به 2 طریق فرآیند انتقال وجه را امکان‌پذیر نموده است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

با مراجعه به شعب بانکی هیچ گونه محدودیتی برای سقف انتقال وجه وجود ندارد.

انتقال وجه با استفاده از سامانه ساتنا از طریق اینترنت بانک دارای محدودیت مبلغ است. در صورتی که کاربران بخواهند از رمز ثابت برای انتقال وجه استفاده کنند، می توانند ۱۰۰ میلیون تومان را به حساب شخص دیگری واریز کنند، اما اگر از دستگاه رمز ساز استفاده کنند، نهایتاً ۲۰۰ میلیون تومان را می توانند جابجا کنند.

 • انتقال وجه با استفاده از ساتنا در شعب بانک
 • استفاده از اینترنت بانک و انتقال وجه با سامانه ساتنا

تاریخچه بانک

بانک ملت یکی از بانک های بزرگ و پیشتاز در زمینه خدمات الکترونیک است. با توجه به خدمات بینظیری که این بانک در اختیار کاربران خود قرار می دهد به عنوان یکی از محبوب ترین بانک های ایران شناخته می شود. این بانک که در چارچوب دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند، در سال ۵۸ بنابر مصوبه مورخ ۲۹ آذر همان سال از ادغام 10 بانک تجاری ایران تأسیس شد.

بانک پارس، فرهنگیان، تهران، عمران، داریوش، بانک تجارت خارجی، بانک اعتبارات تعاونی و توزیع، بانک ایران، بانک بین المللی ایران، بانک عرب و همچنین بیمه ایران برای تأسیس بانک ملت با یکدیگر ادغام شدند. میزان سرمایه اولیه بانک ملت 33 میلیارد ریال بود و این بانک به عنوان مجمع عمومی بانک های تجاری در سال ۵۹ با میزان سرمایه اولیه به مبلغ 5.33 میلیارد ریال در اداره شرکت های تهران به ثبت رسید.

با توجه به اینکه برای انجام نقل و انتقال های مالی در حال حاضر از شماره شبا یا شناسه بانکی ایران استفاده می شود، آشنایی با نحوه تبدیل شماره شبا به شماره کارت یکی از الزامات است که تمام کاربران بانکی باید با آن آشنا باشند.

تبدیل شماره کارت به شماره شبا بانک ملت

شماره شبا به صورت منحصر به فرد برای هر حساب بانکی تعریف می شود و همین امر باعث می شود تا احتمال وجود اشتباه هنگام نقل و انتقال های مالی کاهش پیدا کند و خطای واریز وجه از بین برود. این شماره برای کاربران بانک های ایرانی شرایطی را فراهم آورده تا بتوانند از طریق رایانه شخصی یا تلفن های همراه به راحتی مبالغ بالایی را به حساب دیگران واریز کنند. چنانچه شماره شبا بانک ملت در دسترس نباشد، با تبدیل شماره کارت می توان آن را به دست آورد. در این مقاله با آموزش تبدیل شماره کارت به شبا و نحوه تبدیل شماره حساب به شبا آشنا می شوید.

آموزش تبدیل شماره شبا بانک ملت

برای تبدیل شماره شبا به شماره کارت استفاده از ابزار بانک ملت مورد نیاز است. البته برخی از وب سایت های معتبر نیز این امکان را فراهم آورده اند تا پرداخت هزینه های بسیار اندک بتوانید شماره شبا را به شماره کارت تبدیل کنید. جهت دریافت شماره شبا بانکی به شماره حساب خود نیاز دارید.

در بخش ابزار بانک ملت شما می توانید پس از وارد کردن شماره حساب جاری حساب قرض الحسنه یا حساب کوتاه مدت بانک ملت به راحتی شماره شبا خود را به دست بیاورید. البته با توجه به اینکه چیدمان عددی حساب های جاری با حساب های قرض الحسنه یا حساب های کوتاه مدت متفاوت است، باید هنگام وارد کردن عدد شماره حساب دقت کافی داشته باشید.

با استفاده از خدمات الکترونیکی بانک ملت و وب سایت های معتبری که در این زمینه به مشتریان بانک ملت کمک می کنند به راحتی امکان تبدیل شماره حساب به شماره شبا بانک ملت وجود دارد. گاهی اوقات افراد شماره حساب بانکی را در اختیار ندارند و قصد دارند با استفاده از شماره کارت شماره شبا را به دست بیاورند.

شماره شبا چیست؟

قبل از آموزش نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا بهتر است درباره شماره شبا و کاربرد آن کمی صحبت کنیم. شماره شبا ترکیبی از دو حرف ابتدایی IR به معنی شماره حساب کشور ایران و ۲۴ عدد است که مجموعاً ۲۶ کاراکتر می شوند.

شماره شبا به عنوان یک شماره حساب بین المللی شناخته می شود. شناسه حساب بانکی ایران یا همان شماره شبا توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت استاندارد سازی و تسهیل مبادلات بانکی طراحی شده است. در حال حاضر امکان استفاده از شماره شبا برای نقل و انتقال های بین المللی وجود ندارد، اما برای نقل و انتقال های داخل بانکی و بین بانکی کاربرد فراوانی دارد.

به همین خاطر دانستن شماره شبای هر کارت یا شماره حساب برای همه افراد ضروری است. امروزه علاوه بر بانک‌ها، وب سایت های معتبری نیز در زمینه تبدیل شماره کارت به شماره حساب یا تبدیل شماره کارت به شماره شبا فعالیت می کنند. سایت undefined یکی از وب سایت های معتبری است که در ازای دریافت هزینه‌های بسیار منصفانه به صورت آنلاین در کوتاه‌ترین زمان ممکن شماره شبا را برای کاربران استعلام می گیرد.

تبدیل شماره شبا بانک ملت به شماره کارت

به منظور تبدیل شماره کارت به شماره شبا به راحتی می توانید وارد وب سایت undefined شوید و برای استعلام شماره شبا، شماره کارت خود را وارد کنید. پس از چند ثانیه شماره کارت به شماره شبا تبدیل می شود. روش های متعددی برای تبدیل شماره کارت به شماره شبا وجود دارد که بیشتر این روش ها با استفاده از اینترنت امکان پذیر است. معمولاً اکثر بانک ها در بخش خدمات الکترونیک خود این امکان را فراهم آورده اند تا مشتریان بانک بتوانند خدمات مورد نیاز خود مانند تبدیل شماره کارت به شماره حساب یا تبدیل شماره شبا بانکی را انجام دهند.

همانطور که اشاره کردیم برخی از وب سایت ها نیز با دریافت هزینه های بسیار کمی می توانند برای مشتریان تمام بانک ها، شماره شبا، شماره کارت یا شماره حساب آن ها را استعلام بگیرند.

گاهی اوقات که کاربران به اینترنت دسترسی نداشته باشند می توانند از طریق پیامک یا تلفن گویا برای تبدیل شماره حساب به شماره کارت یا شماره شبا استفاده کنند، اما معمولاً دریافت پیامک و منتظر شدن برای پاسخ تلفن گویا زمان زیادی طول می‌کشد؛ بنابراین بهتر است برای دسترسی آسان و سریع به شماره شبا از خدمات سریع و ارزان قیمت وب سایت هایی چون undefined استفاده نمایید.

مراحل تبدیل شماره کارت بانک ملت به شماره حساب

به همین راحتی امکان به دست آوردن شماره شبا از طریق شماره کارت بانکی در undefined وجود دارد.

 • مراحل تبدیل شماره شبا در وبسایت undefined به این صورت است که کاربران ابتدا باید نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنند تا بتوانند در این وبسایت عضو شوند و یک حساب کاربری بسازند.
 • با استفاده از این حساب کاربری به راحتی امکان استعلام تمام فعالیت های بانکی وجود دارد.
 • برای دریافت و تبدیل شماره کارت به شماره حساب نیز کاربران می توانند شماره کارت بانکی خود را وارد کنند و پس از شارژ حساب در این وبسایت با کسر مبلغ اندکی شماره شبا کارت خود را به دست بیاورند.

تبدیل شماره حساب بانک ملت به شماره کارت

بسیاری از اوقات پیش می آید که نیاز به دریافت شماره حساب بانکی داشته باشید و به جز کارت بانکی به مشخصات دیگری از حساب دسترسی ندارید. می توانید به شعبه بانک مراجعه کنید و شماره حساب خود را بگیرید اما اگز وقت کافی برای ماندن در صف های طولانی بانک را ندارید، می توانید از خدمات الکترونیک بانکی استفاده کنید.

یکی از خدماتی که در وبسایت undefined انجام می شود تبدیل شماره حساب به شماره کارت است. به این صورت کاربران می توانند پس از وارد کردن شماره کارت ظرف مدت چند ثانیه شماره حساب خود را به دست بیاورند. در وبسایت undefined در صورت استعلام شماره شبا به صورت رایگان شماره حساب نیز برای مشتریان ارسال می شود.

مزیتی که استفاده از سرویس undefined برای شما دارد عبارتند از:

بسیاری از اوقات پیش می آید که نیاز به دریافت شماره حساب بانکی داشته باشید و به جز کارت بانکی به مشخصات دیگری از حساب دسترسی ندارید. می توانید به شعبه بانک مراجعه کنید و شماره حساب خود را بگیرید اما اگز وقت کافی برای ماندن در صف های طولانی بانک را ندارید، می توانید از خدمات الکترونیک بانکی استفاده کنید.

یکی از خدماتی که در وبسایت undefined انجام می شود تبدیل شماره حساب به شماره کارت است. به این صورت کاربران می توانند پس از وارد کردن شماره کارت ظرف مدت چند ثانیه شماره حساب خود را به دست بیاورند. در وبسایت undefined در صورت استعلام شماره شبا به صورت رایگان شماره حساب نیز برای مشتریان ارسال می شود.

 • هزینه کم
 • اطمینان زیاد
 • فرایندی آسان
 • و ...

تبدیل شماره کارت ملت

دریافت شماره کارت به وسیله شماره شبا در هر بانکی انجام می شود. با استفاده از این سرویس شما می توانید به راحتی شماره شبای مورد نظر خود را دریافت کنید.برای این منظور تنها کافی است وارد بانک شوید و پس از ارائه مدارک هویتی و شماره شبا، شماره کارت را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که شما نمی توانید شماره کارت فرد دیگری را بگیرید.

دریافت شماره حساب ملت

دریافت شماره حساب با استفاده از شماره شبا یا شماره کارت موضوعی است که گاه به آن نیازمند می شوید.در این زمان استفاده از سایت بانک مورد نظر می تواند راهگشا باشد.

سوالات متداول :

مزایای استفاده از شماره شبا چیست؟

شماره شبا نسبت به سایر حواله های انتقال پول هزینه کمتر و امنیت بیشتری دارد.

چگونه می توان شماره کارت بانک ملت را به شماره شبا تبدیل کرد؟

از طریق بخش الکترونیک بانک ملت، تلفن گویا، پیامک و وب سایت های معتبر امکان استعلام شماره شبا بانکی وجود دارد.

برای استعلام شماره شبا چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

برای دریافت شماره شبا، شماره کارت یا شماره حساب صاحب حساب مورد نیاز است.

آیا با شماره حساب امکان دریافت شماره شبا وجود دارد؟

بله از طریق بانک مورد نظر می توانید این کار را انجام دهید.