بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک سرمایه

دریافت شماره شبا بانک سرمایه

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک سرمایه

تمامی حساب های بانکی شماره شبا دارند و روش های گوناگونی از جمله روش های حضوری و اینترنتی برای دریافت آن ها وجود دارد. تمام حساب های بانکی از جمله حساب های جاری، حقوقی، سپرده و ... دارای یک شماره شبای یکتا و منحصر به فرد هستند. به بعضی حساب های بانکی، شماره کارت تعلق نمی گیرد. به همین خاطر دارا بودن شماره شبا به صاحبان این حساب ها کمک می کند تا اگر قصد انتقال وجه را داشته باشند از این شناسه استاندارد استفاده کنند.

در حال حاضر سامانه های حواله الکترونیکی معروف کشور یعنی همان سامانه پایا و ساتنا و بر اساس شبا فعالیت می کنند و آشنایی با نحوه انتقال وجه با شماره شبا برای تمام مشتریان بانکی ضروری است. مشتریان بانک سرمایه نیز باید با نحوه محاسبه و روش های دریافتی این شناسه آشنا باشند تا در صورت لزوم بتوانند از آن استفاده کنند.

ویژگی های شماره شبا

شماره شبا دارای امنیت بسیار بالایی است و سرعت انتقال وجه با آن نسبت به روش های دیگر بیشتر است. از جمله ویژگی های شماره شبا که باعث محبوبیت آن در بین مشتریان بانک های مختلف شده، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

شماره شبا بدون اشتباه است

شاید شنیده باشید یا برای خودتان پیش آمده باشد که هنگام انتقال وجه با روش کارت به کارت، شماره کارت مقصد را اشتباه وارد کنید یا شماره های آن ها را جابجا کنید.

به این صورت هنگام انتقال وجه با دیدن اطلاعات دارنده حساب، متوجه می‌شوید که نام صاحب حساب متعلق به شخصی نیست که قصد داشتید پول برای او واریز کنید و اگر شما دقت نمی کردید حتماً این مبلغ را به حساب یک فرد ناشناس واریز می کردید!

مزیتی که شماره شبا نسبت به شماره حساب و شماره کارت دارد اینجا مشخص می شود. چرا که در صورت وارد کردن اشتباهی شماره شبا، سیستم کامپیوتری به سرعت متوجه می شود و پیام خطا ارسال می‌کند؛ یعنی اجازه واریز وجه به حساب فرد ناشناس را به شما نمی دهد. به همین خاطر انتقال وجه با این روش بدون اشتباه است.

شماره شبا همه اطلاعات بانکی را دارد

تمام اطلاعات مربوط به یک حساب بانکی از جمله نام صاحب حساب، شماره حساب، کد بانک، کد شعبه و ... در شماره شبا وجود دارند؛ بنابراین هنگام انتقال وجه با استفاده از این شماره دیگر نیاز نیست مانند گذشته نام بانک یا کد شعبه را سوال کنید. این شماره تمام جزئیات را در خود جای داده و می‌توان با استفاده از آن مبلغ بالایی را به حساب دیگران واریز کرد.

نحوه دریافت شماره شبا بانک سرمایه

با توجه به ویژگی های شماره شبا و کارایی بالای آن، بهتر است با روش های دریافت و محاسبه شماره شبا آشنا شوید. نحوه دریافت شماره کارت چندان پیچیده ای نیست.

روش های حضوری دریافت شبا نیز جزوه روش های ساده اما وقت گیر هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • اگر شما اطلاعات حساب خودتان مانند دفترچه حساب را در اختیار داشته باشید، به راحتی می توانید شماره شبا را از روی آن پیدا کنید.
  • برخی از کارت های بانکی نیز شماره شبا را دارند و به همین راحتی می توانید به شماره شبا دسترسی پیدا کنید. البته همانطور که گفتیم به برخی از حساب های بانکی کارت تعلق نمی گیرد و تنها شماره حساب دارند؛ بنابراین اگر شماره حساب شما از این نوع باشد، نمی توانید شماره شبا را از روی کارت بانکی پیدا کنید.

دریافت شماره شبا در داخل بانک

اگر می خواهید شماره شبا حسابی را پیدا کنید، به راحتی می توانید به بانک مورد نظر خودتان مراجعه کنید و از طریق ارائه کارت ملی و اطلاعات حساب شماره شبا خودتان را به دست بیاورید. البته همانطور که می دانید بانک‌ها همیشه شلوغ هستند و فرقی نمی‌کند که شما برای دریافت یک شماره به آنجا مراجعه کرده باشید یا چند کار بانکی داشته باشید، به هر حال باید منتظر بمانید تا نوبت شما برسد. به همین خاطر خیلی افراد ترجیح می‌دهند از این روش استفاده نکنند. چرا که وقتی زیادی از آن ها می گیرد.

دریافت شماره شبا از عابر بانک

مراجعه به عابر بانک نیز یک راه ساده برای دریافت شماره شبا است. توجه داشته باشید که از هر عابر بانکی نمی توانید شماره شبا حساب خودتان را بگیرید. فقط باید به دستگاه خودپرداز همان بانک مراجعه کنید تا بتوانید این کار را انجام دهید. برای همین ممکن است پیدا کردن باجه عابر بانک برای شما کار سختی باشد و در نزدیکی محل زندگی شما دستگاه خودپرداز وجود نداشته باشد. پس بهتر است به سراغ روش های ساده تر و سریع تر بروید.

محاسبه اینترنتی شماره شبا

با محاسبه اینترنتی شماره شبا نیازی نیست که وقت زیادی هدر بدهید. حتی همین حالا که روی مبل راحتی منزلتان دراز کشیده اید می توانید با چند کلیک به سرعت شماره شبا خودتان را به دست بیاورید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که وارد سایت undefined شوید و از طریق شماره کارت یا شماره حساب بانکی خودتان این شناسه پرکاربرد را دریافت نمایید.

کارایی شماره شبا بانک سرمایه

همانطور که اشاره کردیم سامانه‌های حواله الکترونیکی مانند پایا و ساتنا بر اساس این شماره فعالیت می‌کنند؛ و دارا بودن کد شبا برای واریز پول یک راهکار ساده و سریع محسوب می شود. روش های دیگری نیز برای انتقال وجه به بین بانکی وجود دارند که از جمله آن ها می‌توان به روش کارت به کارت اشاره کرد، اما روش کارت به کارت دارای محدودیت است و به درد افرادی که مبادلات کلان مالی انجام می دهند، نمی خورد؛ بنابراین شماره شبا می تواند یک راهکار جایگزین باشد که سقف انتقال وجه را تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده است.

از دیگر کاربردهای شماره شبا می توان به ثبت آن در سامانه سهام عدالت اشاره کرد. متقاضیان دریافت سود این سهام، به منظور دریافت سود در حساب خود، باید حتماً یک شماره شبا در سامانه مربوطه ثبت کنند.

هنگام دریافت درگاه اینترنتی و دستگاه پوز نیز دارابودن شماره شبا ضروری است.

هنگام دریافت درگاه اینترنتی و دستگاه پوز نیز دارابودن شماره شبا ضروری است.

شماره شبا بر اساس استانداردهای بین المللی ساخته شده و به همین خاطر شباهت بسیاری با شماره شبا در کشورهای مختلف دارد. این شناسه استاندارد سازی شده از سال ۲۰۰۷ به بعد مورد استفاده قرار گرفت و بسیاری از مشکلات مربوط به ناهماهنگی‌های بین حساب های بانکی را برطرف کرد. درست است که شماره شبا کاربردهای زیادی دارد و برای انتقال وجه از آن استفاده می شود، اما همچنان در مجامع بین‌المللی نمی‌توان از این شماره استفاده کرد. دلیل این امر هم وجود تحریم‌های اقتصادی علیه اکثر بانک های مهم ایرانی است.

برای شماره شبا در بانک های داخلی اما هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما در هر یک از بانک های ایرانی که حساب داشته باشید می توانید با استفاده از شبای آن مبلغ های بالایی را انتقال دهید.

تنها موردی که می توانیم برای محدودیت استفاده از شبا بیان کنیم سقف مبلغ قابل انتقال است. بستگی دارد که شما از سامانه پایا برای انتقال وجه استفاده کنید یا از سامانه ساتنا، اگر از سامانه پایا استفاده کنید روزانه از ۱۵ تا ۶۰ میلیون تومان را می توانید به حساب دیگران واریز کنید؛ اما اگر از سامانه ساتنا استفاده کنید این مبلغ به ۲۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

تاریخچه بانک

بانک سرمایه در سال ۱۳۸۴ با بودجه‌ای قابل توجه به عنوان ششمین بانک خصوصی ایران شروع به فعالیت کرده است. این بانک خصوصی خوش آتیه، در حال حاضر بالغ بر ۱۶۵ شعبه فعال، مشغول خدمت‌رسانی به مردم است. درصد قابل توجهی از سهام بانک سرمایه متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است. البته که علاوه بر شرکت‌های صنعتی، تولیدی، سرمایه گذاری و ... پزشکان، فرهنگیان و سایر افراد جامعه سهام‌دار بانک سرمایه هستند.

بانک سرمایه نیز به منظور ارائه خدمات بانکی مطلوب، ارائه شماره شبا ۲۴ رقمی به مشتریان خود را در دستور کار قرار داده است. در واقع دارندگان حساب‌ بانکی در بانک سرمایه، برای انتقال وجه در سطح داخلی و خارجی محدودیتی ندارند. مشترکین بانک سرمایه می‌توانند با دریافت شماره شبا خود صرف نظر از نوع حساب و شعبه بانکی، نسبت به انتقال وجه در بستر اینترنت اقدام کنند.

شماره شبا بانک سرمایه، رمز ورود به بانکداری الکترونیک

شماره شبا که نام آن از مخفف عبارت شماره حساب بانکی ایران گرفته شده، یک کد اختصاصی ۲۴ رقمی است. شماره شبا حساب‌های بانک سرمایه نیز از این قضیه مستثنی نیست و دارای ۲۴ رقم معین است. شماره شبا به طور کلی از شماره حساب، شناسه بانکی و کد اعتبار سنجی تشکیل شده است. در واقع به ازای هر شماره حساب، یک شماره شبا اختصاصی غیرتکراری تعریف شده است.

شباهت نوزده رقم انتهایی شماره شبا با شماره حساب بانک، برخی افراد را در محاسبه آن به اشتباه می‌اندازد. به بیان دیگر برخی به اشتباه می‌پندارند محاسبه شماره شبا از روی شماره حساب امری آسان است. ارائه شماره شبا حساب‌های بانک سرمایه به متقاضیان شماره شبا در زمره وظایف شعب بانک سرمایه است که از روش‌های مختلف میسر می‌شود. مراجعه به سایت بانک سرمایه، تماس با تلفن گویا، مراجعه به ATM و وب‌سایت‌های تخصصی روش‌های رایج دریافت شماره شبا است‌. البته که دریافت شماره شبا بانک سرمایه از طریق وب‌سایت تخصصی استعلام شماره شبا، دردسر روش‌های دیگر را نداشته و سریع انجام می‌شود.

تبدیل شماره حساب بانک سرمایه به شماره شبا

کنترل اطلاعات شماره کارت یا شماره حساب فرد گیرنده در انتقال وجه امری زمان‌بر و نامطلوب است که اغلب کاربران از آن فراری‌ هستند. استفاده از شماره شبا بانک سرمایه به عنوان شماره ی استاندارد حساب بانکی در مراودات بانکی این معضل را حل می‌کند. در واقع استفاده از شماره شبا به‌جای شماره حساب، فرد را از اعلام مشخصاتی چون نام بانک، کد شعبه، نوع حساب و .‌.. بی‌نیاز می‌کند. با این اوصاف تبدیل شماره حساب بانک سرمایه به شماره شبا، امری مطلوب است که سطح خطا را هم پایین می‌آورد.

اغلب اوقات افراد در مواقع اضطراری به شماره شبا نیاز دارند که فرصت منتظر ماندن برای استعلام شبا از طریق بانک را ندارند. وب‌سایت‌های تخصصی برای چنین مواقعی طراحی شده‌اند که شماره شبا را در یک آن محاسبه کنند. وب سایت تبدیل ۲۴، سایت تخصصی تبدیل شماره حساب به شماره شبا است که سرعت و امنیتی مطلوب دارد. تنها شرط دریافت کد شبا از undefined دسترسی به اینترنت و شماره حساب بانک سرمایه است.

شماره شبا بانک سرمایه با شماره کارت

تبدیل شماره کارت به شماره حساب خدمتی ویژه از وب سایت undefined است که بدون نیاز به شماره حساب، شماره شبا را محاسبه می‌کند. درحالی‌که استعلام شماره شبا از بانک‌ سرمایه تنها از طریق شماره حساب مربوطه امکان‌پذیر است. این قابلیت ویژه در مواقعی که فرد تنها به شماره کارت فرد گیرنده دسترسی دارد، کار انتقال وجه را آسان می‌کند.

از سوی دیگر محدودیت مبلغ در کارت به کارت ، سبب نارضایتی بسیاری از افراد شده است. راهکار این مشکل، تبدیل شماره کارت بانک سرمایه به شماره شبا و انتقال وجه از طریق سامانه‌های انتقال وجه است. اشاره به این نکته که انتقال وجه از طریق شماره شبا بانک سرمایه فاقد کارمزد است، خالی از لطف نیست.

دریافت شماره حساب سرمایه

برای دریافت شماره حساب بانک سرمایه می توانید به بانک مراجعه نمایید یا از خدمات برخی سایت ها و نرم افزارها به این منظور می توانید استفاده کنید.

البته کم هزینه ترین و سریع ترین راه برای این منظور استفاده خدمات سایت ها در این زمینه است.

سوالات متداول

شماره شبا بانک سرمایه تا چه مدت اعتبار دارد؟ شماره شبا تا زمان بسته شدن حساب تاریخ دارد و قابل استفاده است.

شماره شبا می‌تواند جایگزین شماره کارت و شماره حساب شود؟ خیر شماره شبا نمی‌تواند جایگزین شماره حساب و شماره کارت شود، بلکه در کنار آنها قرار می‌گیرد.

هزینه استعلام شماره شبا بانک سرمایه چقدر است؟ هزینه دریافت هر شماره شبا در وب سایت تبدیل ۲۴، مبلغی حدود ۱۲۵۰ تومان است.

وب سایت undefined از چه بانک‌هایی پشتیبانی می‌کند؟ این وب سایت از تمام بانک‌های دولتی و خصوصی ایرانی تحت نظارت بانک مرکزی پشتیبانی می‌کند.