بازگشتبازگشت
لوگو سایت undefined
کاربرورود و عضویت
بانک شهر

دریافت شماره شبا بانک شهر

با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید

دریافت شماره شبا بانک شهر

شماره شبا یک استاندارد ملی است که بر اساس استاندارد جهانی IBAN و برای یکپارچه سازی حساب های بانکی طراحی شده است. هر بانکی شیوه متفاوتی برای شماره گذاری حساب های مشتریان خود دارد. همین امر نیز باعث می شود تا انتقال پول بین بانک های گوناگون با مشکل مواجه شود. چرا که این جابجایی از طریق یک فرمت یکپارچه صورت نمی گیرد.

شماره استاندارد سازی شده شبا یک شناسه یکتا است که دارای فرمتی یکپارچه بوده و این مشکلات را برطرف نموده است. شماره شبا بانک شهر نیز تمام این خصوصیات را دارا است و برای تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین المللی و بین بانکی به کار می رود. این شماره بر طبق استاندارد ISO13616 تعریف و تبیین شده است.

اولین بانک ایرانی که از این شماره استفاده کرد، بانک ملی ایران بود اما به مرور تمام بانک های ایرانی از جمله بانک شهر از این شماره برای تمام حساب های بانکی خود استفاده کردند. هر شماره حسابی قابلیت تبدیل به شماره شبا را دارا است. شماره شبا از اطلاعات یک حساب تشکیل می شود و برای دریافت آن روش های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

نحوه دریافت شماره شبا بانک شهر

با توجه به کاربردهای فراوان شماره شبا از جمله واریز و انتقال وجه به حساب دیگران، دریافت سود سهام عدالت، دریافت یارانه ها و ... می توان از روش های گوناگونی مانند روش های حضوری و غیرحضوری برای دریافت آن استفاده کرد.

شماره شبا حاوی تمام اطلاعات یک حساب بانکی است و هنگام استفاده از آن نیازی به سایر اطلاعات و جزئیات حساب نیست. به همین خاطر اهمیت زیادی در مبادلات بانکی دارد.

همانطور که می دانید روش های حضوری جزو روش های وقت گیر هستند و رفت و برگشت و منتظر ماندن در صف های بانک ۱ الی ۲ ساعت زمان می برد. پس چه بهتر که از روش های سریع و تبدیل اینترنتی شماره شبا استفاده کنید.

  • از روش های حضوری دریافت شماره شبا بانک شهر می توان به مراجعه به بانک و دستگاه خودپرداز بانک شهر اشاره کرد. دستگاه خودپرداز نیاز به کارت بانکی دارد. اگر کارت بانک شهر را در اختیار دارید می توانید به نزدیک ترین باجه عابر بانک شهر بروید و پس از دریافت موجودی شماره شبا را نیز بگیرید.
  • این روش بیشتر به درد زمانی می خورد که شعب بانک تعطیل هستند، اما اگر در ساعات کاری بانک بخواهید شماره شبا را دریافت نمایید می توانید به داخل بانک مراجعه کنید و پس از دریافت نوبت شماره شبا حساب خود را بگیرید.

کارایی شماره شبا بانک شهر

برخی از سایت های اینترنتی مانند undefined با دریافت مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امکان تبدیل الکترونیکی و آنلاین سایر اطلاعات حساب مانند شماره کارت و شماره حساب را به شبا فراهم نموده اند. از جمله دیگر کاربردهای شماره شبا می توان به لزوم دریافت این شماره هنگام گرفتن کارت خوان یا درگاه اینترنتی اشاره کرد.

  • شماره شبا برای انتقال وجه بین بانکی با استفاده از سامانه پایا و ساتنا به کار می رود. این شماره قابلیت انتقال وجه از ۱۵ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان را دارا است. در سیستم های تبادل اطلاعات بانکی که به صورت الکترونیکی این کار را انجام می دهند شماره شبا یکی از اطلاعاتی است که به راحتی و کمتر از یک دقیقه محاسبه می شود.
  • افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار را دارند، برای دریافت دستگاه کارتخوان حتما باید شماره شبا داشته باشند.
  • یکی دیگر از کاربرد های این شناسه استاندارد سازی شده دریافت آن برای واریز سود سهام عدالت است.
  • برخی از مشتریان بانک های ایرانی نیز برای دریافت یارانه نیاز به شماره شبا دارند.

محدودیت استفاده از شماره شبا در داخل و خارج کشور

شماره شبا بانک شهر و سایر بانک های ایرانی علاوه بر مزایایی که دارد هم در داخل کشور و هم خارجی کشور کارایی دارد. از این شماره بین المللی برای انتقال وجه در بانک های خارج از کشور نیز استفاده می‌شود. همه بانک های خارجی نیز دارای یک شناسه استاندارد یا همان شبا هستند که بر اساس فرمول های خاصی و بر طبق سیاست‌های همان بانک طراحی شده است. ساختار شماره های آن ها نیز مانند شماره شبا بانک های ایرانی است.

ابتدای آن ها با کد کشور شروع می شود و سایر اطلاعات حساب را نیز در خود جای داده است، اما در حال حاضر به خاطر وجود تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا علیه بانک های مهم ایرانی امکان استفاده از این شماره در خارج از کشور وجود ندارد. مگر در شرایط خاص و افراد خاص بتوانند از این شماره استفاده کنند.

شماره شبا در داخل کشور اما کاربردهای بسیار زیادی دارد و هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از آن در بانک های ایرانی وجود ندارد. بانک شهر نیز مانند سایر بانک های ایرانی این امکان را فراهم آورده تا مشتریان بتوانند با دو سامانه انتقال وجه محبوب یعنی پایا و ساتنا مبالغ بالایی را به حساب دیگران واریز کنند.

سامانه ساتنا و پایا هر یک دارای سیستم خاصی هستند. به عنوان نمونه با سامانه پایا هر فرد می‌تواند ۴ تراکنش داشته باشد و هر بار هم ۱۵ میلیون تومان را انتقال دهد که مجموع این تراکنش ها به ۶۰ میلیون تومان می رسد، اما با دستگاه رمز ساز و استفاده از سامانه ساتنا این مبلغ افزایش چشمگیری پیدا می‌کنند و مشتریان می توانند مبالغ کلانی از ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را به حساب دیگران واریز کنند.

  • محدودیت انتقال وجه با شماره شبا از طریق سامانه پایا روزانه ۵۰ میلیون تومان از طریق اینترنت بانک است، اما اگر مشتریان بانک به داخل شعب بانک بروند تا ۱۰۰ میلیون تومان هم می توانند با این شماره جابجا کنند.
  • محدودیت انتقال وجه با شماره شبا از طریق سامانه ساتنا نیز با عابر بانک با اینترنت بانک ۲۰۰ میلیون تومان است، اما با مراجعه مشتریان به داخل شعبه بانک هیچ محدودیتی برای انتقال وجه وجود ندارد.

تاریخچه بانک

بانک شهر یکی از بانک‌های خصوصی تازه تأسیس در دو دهه اخیر است که در سال ۱۳۸۸ توسط شهرداری تهران تاسیس شد. این بانک ابتدا با عناوین مختلف تعاونی فعالیت داشته و سپس با عنوان بانک شهر شروع به فعالیت رسمی کرده است. بخش اعظمی از سهام این بانک متعلق به شهرداری‌ها، کارکنان اداره شهرداری، کلان‌شهرها و قسمتی از سهام نیز متعلق به مردم است. هماهنگی سریع شعب این بانک با تکنولوژی و خدمات غیرحضوری سبب جلب توجه مردم شده است.

بانک شهر خدمات الکترونیکی کاربردی اعم از افتتاح حساب، بازپرداخت وام، پرداخت قبض و ... را برای مشتریان خود فراهم کرده است. علاوه بر این، قابلیت حواله ارز از طریق سامانه‌های ساتنا و پایا، دریافت شماره شبا به صورت غیرحضوری و انتقال وجه از خدمات شایان توجه بانک شهر محسوب می‌شوند. در واقع بانک شهر با پیوستن به سیستم بانکداری کشور، امکان دریافت و استفاده از شماره شبا را برای مشتریان فراهم کرده است.

دریافت شماره شبا بانک شهر با شماره کارت

از جمله خدمات بی نظیر سایت undefined تبدیل شماره حساب و شماره کارت به شماره شبا است. از این طریق شما می توانید به راحتی به شماره شبای بانک شهر خود دست یابید. برای این منظور تنها کافیست در پنل undefined عضو شوید و با شارژ حساب خود به راحتی به تمام خدمات فوق دسترسی داشته باشید.

شماره شبا بانک شهر چند رقمی است؟

شماره شبا بانک شهر همان کد ۲۴ رقمی است که عبارت IR در ابتدای آن مشاهده می‌شود. شماره شبا که مخفف عبارت شماره بانکی ایران است، یک شماره بین‌المللی دارای فرمت معین است. این شماره بین‌المللی در واقع حاوی تمام اطلاعات حساب اعم از نام بانک، نام دارنده حساب، کشور مبداء و ... است. ساختار متمایز و البته اختصاصی شماره شبا هر حساب، امکان ارسال و دریافت وجه بدون نیاز به هیچ اطلاعات دیگری را میسر می‌کند.

اما اعداد و ارقام تشکیل دهنده شماره شبا بانک شهر بر چه اساس انتخاب می‌شوند؟ دو حرف لاتین شماره شبا بانک شهر به عنوان شناسه کشور ایران در ابتدای این کد درج می‌شوند. بیشترین اعداد شماره شبا بیان کننده شماره حساب پایه هستند. بدین صورت که پس از کد تایید امنیت، نوبت به شناسه بانک، نوع حساب و در نهایت شماره حساب می‌رسد. درج صفرهای اضافی در شماره شبا به دلیل تعداد پایین ارقام شماره حساب است. با این اوصاف متوجه شدیم که هر شماره شبا از جزئیات دقیقی از شماره حساب تشکیل شده است.

تبدیل شماره کارت بانک شهر به شماره شبا

ثبت‌نام در بورس و استخدام در بسیاری از شرکت ها و ادارات ملزم به ارائه شماره شبا است‌. علت این امر دقت و امنیت بالای شماره شبا است که امکان هرگونه خطا و اشتباه را در حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. با این اوصاف دریافت شماره شبا به یکی از درخواست‌های دارندگان حساب بانک شهر و سایر بانک‌ها بدل شده است. بسیاری از افراد هنگام نیاز به شماره شبا سردرگم شده و دنبال راهکار هستند. درحالی‌که دریافت شماره شبا امری بسیار آسان است و از طریق شماره کارت هم میسر می‌شود.

بسیارند افرادی که روزانه مبالغ زیادی را از حساب‌های مختلف کارت به کارت می‌کنند. اما گاهی محدودیت‌های مبلغ قابل انتقال، امور افراد را با مشکل مواجه می‌کند. در چنین شرایطی است‌ که استعلام شماره شبا بانک شهر از طریق کارت چاره ساز می‌شود. چنانچه برای انتقال مبالغ بالا به شماره شبا نیاز داشتید، تنها با داشتن شماره کارت، شماره شبا مدنظر را دریافت کرده و حواله را انجام دهید. تبدیل شماره کارت به شماره شبا خدمتی نوین از سایت undefined است که تنها با وارد کردن شماره کارت و نام بانک صورت می‌گیرد.

تبدیل آنی شماره حساب بانک شهر به شماره شبا

دریافت سریع شماره شبا بانک شهر در موقعیت‌های حساس و یا وضعیت‌های اضطراری، امری شایان توجه است که کیفیت امور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در چنین مواقعی تنها با داشتن شماره حساب نیز می‌توان شماره شبا بانک شهر را به دست آورد. تبدیل شماره حساب بانک شهر به شماره شبا ۲۴ رقمی نیز توسط سایت undefined میسر می‌شود. این وب سایت در واقع علاوه بر تبدیل شماره کارت به شماره شبا، از روی شماره حساب، شماره شبا را هم محاسبه می‌کند.

اهمیت شماره شبا، فراتر از آنچه که می‌پندارید

شماره شبا شاید در ظاهر کدی چند رقمی باشد که همچون سایر شماره‌های مربوط به حساب، امور بانکی را آسان کند. اما شماره شبا کاربردی فراتر از انجام امور بانکی پیش پا افتاده دارد. شماره شبا در واقع موجب یکپارچه سازی شماره حساب تمام بانک‌های کشور از جمله بانک شهر می‌شود. یکپارچه سازی شماره حساب‌ها، سقف جابه‌جایی پول را افزایش داده و از سوی دیگر کارمزد آن را کاهش می‌دهد.

تبدیل شماره کارت بانک شهر به شماره شبا، امکان دریافت دستگاه‌های پوز و درگاه اینترنتی را نیز فراهم می‌کند. علاوه بر این دریافت سود سهام عدالت، فعالیت در سامانه‌های ساتنا و پایا و معاملات بین‌المللی از طریق شماره شبا میسر می‌شود.

خدمات سایت undefined

تبدیل شماره حساب و شماره کارت بانک شهر به شماره شبا بدون مراجعه به بانک و اتلاف وقت، خدمتی قابل توجه از وب سایت undefined است. وب سایت تخصصی undefined در راستای ارائه خدمات تبدیل شماره کارت به شماره شبا و بالعکس از تمامی بانک‌ها پشتیبانی می‌کند. این وب سایت معتبر در کنار محاسبه شماره شبا از طریق شماره کارت، شماره حساب را نیز به‌طور اشانتیون به کاربر ارائه می‌دهد. وب سایت ۲۴ برای مواقعی که شماره شبا موجود است اما به شماره حساب و یا شماره کارت نیاز است، راهکار دارد. در چنین مواقعی کاربر تنها با وارد کردن شماره شبا ۲۴ رقمی، شماره حساب مربوطه را دریافت می‌کند.

سوالات متداول

تبدیل شماره کارت به شماره شبا شهر از طریق سایت چقدر طول می‌کشد؟ دریافت شماره شبا از سایت undefined به اندازه یک کلیک زمان می‌برد.

برای استفاده از خدمات وب سایت undefined باید ثبت نام کنیم؟ خیر دریافت خدمات وب سایت undefined بدون ثبت‌نام هم امکان‌پذیر است.

این وب سایت از همه بانک‌ها پشتیبانی می‌کند؟ بله undefined از تمامی بانک‌هایی که تحت نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کنند پشتیبانی می‌کند.

آیا سایت undefined امن است؟ بله این وب سایت دارای نماد اعتماد الکترونیک است و در بستری ایمن فعالیت می‌کند.